Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vanye

    senior tag

    válasz Abu85 #9 üzenetére

    Értem, amit írsz, de szerintem elbeszélünk egymás mellett. A tablet elsősorban valóban tartalomfogyasztásra való, ebben egyetértünk. Azonban létezik egy olyan réteg is, aki natív x86-os programokat szeretne futtatni ezeken az eszközökön; na nekik pont kapóra fog jönni ez az Atom-cucc, és szerintem ezen előny miatt pont nem fogja őket érdekelni a hatszorosan hátrányban lévő IGP. Aki inkább játszani szeretne a tabletjén, az a mostani ARM-es kínálat mellett már bőven megtalálta a számítását. Ezeknek a júzereknek valóban nem lesz pálya az új Atom.

    [ Szerkesztve ]

    Stern des Südens!

  • Hiperwolf

    tag

    válasz Abu85 #33 üzenetére

    Nem valami hasonló volt a történet a Celeronnal régen?
    Régen jónak számított, aztán megromlott a hírneve, de ahogy észrevettem, most sem ódzkodnak már tőle az emberek.
    Meg ha laptopba belerakják, végül úgyis az ár fog győzni... :U

    "Nem a Thinkpadről hiányzik a touchpad, hanem az összes többi laptopnak nevezett ipari hulladékról a trackpoint." by BZS

  • MaUser

    addikt

    válasz Abu85 #33 üzenetére

    Szerinted a tablet vásárlók hány százaléka tudja, hogy Atom van a gépben? 0,01 vagy 0,00001? A többi meg számtech lapokat olvas és nem vesz majd Atomot vagy simán nem érdekli és vesz egy (ilyen) gondoktól mentes iPad-et. A név ezért közel teljesen mindegy, legyen rajta az hogy Apple/Google/MS és kész. A következőnél meg nem lesz gond, ahogyan az új HD-kkal sincs már ilyen. Az az érdekes inkább, hogy a gyártók mégis bevállalják a mostani Z2760-at a stabilitási gondok ellenére, mert nincs más.

    Amit írsz első induláskori fordítás kapcsán, azt már az elejétől csinálja a .net, nincs ebben semmi új. Azonban a natív kód hatalmas előny, kizárt, hogy ezt tiltaná az MS. Gondolj bele milyen egyszerűen lehet így portolni logikákat, hogy nem kell sokezer mérnökórát rászánni az újraoptimalizálásra.

    A Hondo APU max fogyasztása 4,5 watt és +1 watt a vezérlő. Az Atomra már hiányzik a fogyasztási szint, mert az Intel kivette a specifikációból. Arra emlékszem, hogy régen 1,7 watt átlagos érték volt megadva. A maxot nem tudjuk. Az AMD 2 wattos átlagos fogyasztást ad meg a Hondo APU-ra.

    Hondo-t feleftsd el jelenleg tablet szinten. 5W feletti fogyasztással jelenleg tökéletesen alkalmatlan. 50+Wh-s akksit raksz csak a proci+gpu miatt a tabletre, hogy meglegyen a 10h-s üzemidő? Aztán még +20-30Wh kéne a kijelzőnek és egyebeknek. Ez esélytelen. Nem véletlenül vállalták be inkább a gyártók a rossz driveres 2760-at. 2760-ra meg ott a mért fogyasztás, 3W alatt vagy terhelten. A többi Atom többet eszik, de azokat nem is rakják tabletbe.

    Az Intel Z2760 tényleges ellenfele az AMD Z-60. Persze árban nem egyeznek, mert az Intel az Atomot 25 dollárral olcsóbban árulja a listás adatok szerint. Az ár az ami miatt a Z-60 elsősorban az üzleti vonalon lett bevetve, mert nagyon drága a termék. 60 dollár a listaára, ami konkrétan 3x annyi, mint amennyit egy Tegra 3-ért kérnek, és a Hondo lapkamérete is kisebb, ráadásul az NV drágább node-on gyártatja a Tegrát. Ettől függetlenül a CES-en több gyártó is Hondo APU-ra vált.

    60$ egyébként teljesen normális, azon már lehet haszon is szépen, de kíváncsi leszek az eladásokra és hogy ki vállalja majd be. Tabletbe kell az üzemidő, az meg 40nm-en nem lesz. Esetleg a W110 sorsára jut, azt sem kapkodták szét és nem véletlenül. (Mondjuk az Atomos konkurenciát sem. :DDD )

    Egyszerűen ma ez az egyetlen stabilan működő x86-os tabletplatform. Az Atommal próbálkoztak, de nem működik. Itt a váltás az egyetlen megoldás, amíg nem jön új x86-os platform. A gyártók szempontjából is kritikus, hogy a vásárló ne egy olyan tabletet kapjon, ami random fagy, vagy különböző beépített funkciók mellett véletlenszerűen újraindul. Ez a gyártónak a brand amortizációja. A legtöbb felhasználó a termék gyártójának logóját látja a terméken, és logikusan azt fogják hibáztatni. Persze ez valójában nem logikus, de itt egyszerű gondolkodású vásárlókról beszélünk.

    Ez teljesen jogos, de ma mindkét megoldás hibás. Intel-lel anyázni fogják a gyártót amíg nincs jó driver, AMD-vel meg azért mert vagy túl nehéz lesz a tablet (és drága a plusz akksi miatt) vagy lesz egy négy-öt óráig működő tableted. Tipikus melyik kezembe harapjak dolog. A jövő meg Intel-nél biztatóbb a 22nm és az "olcsóbban adhatóság" miatt.

    A videolejátszási adat az önmagában kevés. Emellett a bemutatón minőségvizsgálat is volt, hogy a Hondo mennyivel szebb képet ad a plusz wattokért. A HQV 2.0 eredmény az 178 a Hondo APU-n és 86 az Atomon. A tesztben a max. érték 210 pont. A képminőségben számszerű adat, hogy a windowsos PowerVR driver a hardvert 16 bites maximális shader precizitás mellett működtetni. A Hondo APU esetében 32 bites precizitás érhető el. Dupla olyan pontosan számol, ami nyilván a képminőségre hatással van. A PowerVR IGP-nél még a Tegra 3 IGP-je is pontosabb a 20 bites precizitásával.

    Elvileg a GMA4500-nak is csúnya a képe (itt valszeg mínusz pontot kapna :) ), aztán mégis dobálták TP-kbe ezerrel és nem láttam, hogy sírtak volna miatta a népek. Nem olyan kritikus ez mint gondolod. Ha az lenne már nem lenne TN-es monitor laptopban/tabletben, aztán... De gondolom te is tudod, hogy már a HD3000-nek is 173 (HD4000 197) pontja van itt, így kétlem hogy az új generációval itt bármi gond lenne majd.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • emvy

    nagyúr

    válasz Abu85 #41 üzenetére

    Hm, hat, nyilvan a valos eletben nincs 30 watt kulonbseg ATLAGOSAN. Tegyuk fel, hogy egesz napra vetitve atlagosan 5 watt kulonbseg van a ket gep kozott. 10 kWh elektromossag olyan ket dollar korul van nyugaton, ha jol emlekszem. 1000 gep eseten az 5 watt kulonbseg orankent 5 kWh, evente ez kevesebb, mint 50 MWh kulonbseg, azaz mondjuk 10000 dollar.

    Ez kb. semmi. Ahol 1000 desktop megy folyamatosan, ott a ceg eves bevetele jo esellyel felmilliard dollar felett/korul van.

    while (!sleep) sheep++;

  • MaUser

    addikt

    válasz Abu85 #38 üzenetére

    Apple az A6x miatt kapásból 42Whs akksit is használ, a procija is olcsó mert nagy tételben tud gyártatni lenyomva az árakat. Hondohoz drága a proci, kis tételben megy a gyártás (Apple-hez képest) és még nagyobb és drágább akksi kell. Ráadásul iPad esetén van egy végletekig a hw-re reszelt oprendszer, ami Hondo esetén nincs és nem is lesz. Hondo esetén a 9h idle meg egy rossz vicc, iPad 4 HD lejátszás során bír 14-et, netezve 9 felett.

    A 22nm nem tudom mennyi különbséget jelent majd a TSMC 28nm-jéhez képest, de az Ivy vs Sandy esetében teszttől függően kb. 25%-nyi fogyasztáskülönbség van az Intel 32 vs 22nm-je között (nyilván más okokból kifolyólag is persze). Ez nem kevés előny, de TSMC 28nm egyelőre sehol és úgy néz ki jelenleg hogy az Intel féle 14nm-t pár hónappal fogják csak megelőzni, ha így haladnak.

    Képminőségnél meg továbbra is tartom, hogy mindegy. Első és legfontosabb a kijelző. Amikor tükröződő kijelzőkkel van szerelve a tablet-ek jó része, és IPS sem alap sokszor, kár a gpu minőségén lovagolni.:U Ezen kettő jóval fontosabb, minthogy a 10"-os HD++ kijelzőn milyen pp-t tud filmlejátszásnál a GPU, mert azt a userek 99%-a egyébként sem látja/baromira nem érdekli, miközben nagyobb gond az, hogy szabadban nem látod a kijelzőt. :U GMA4500-nál jobb lesz az új messze és azzal sem volt különösebb gond, a HD3/4xxx meg már hozza azt amit kell.

    Nyilván a .net és a Java is csinálja.

    Nem, Java nem így csinálta, most már csinálhatja, ha a programozó úgy akarja, .net pedig elejétől így csinálta (persze itt is van más megoldás is), de volt bőven rossz implementáció erre is, témánál maradva a CC amikor .net-re váltott és indulásnál várhattál hosszan, mert tartott nekik egy évig mire rájöttek, hogy is kéne .net alatt ezt megoldani.

    danih: Ha munka esetén nem az önkormányzati Gizikét érted, akkor egy nagy cégnél kapásból fut a háttérben egy vírusirtó, egy monitorozó progi és egy app manager progi (meg még pár tíz service). Na most ez a három ha csak egy magot eszik meg, akkor baromi szerencsés vagy. Ráadásul egyre több program amivel dolgozni kell épül managed kódra, ami megint nem javít a helyzeten. A gyakorlatban ma már egy fejlesztőirodában az egyszeri hangyának is megváltás akár a 4->6 magra csere, mert szinte minden kihasználja, a régi két magos gépek (c2d) meg ma már használhatatlanul lassúk, mivel állandóan a procira vársz. Próbálj meg Atomon SAP-ban dolgozni, vagy valami közepes Excel táblával dolgozni. Pedig ezek hétköznapi dolgok a négy-hat magot 100%-on használni képes code analyser-ekhez képest. :U Amikor 30 percet vesztesz mondjuk naponta mérnökönként a lassú gép miatt, hidd el nem a napi esetleges 50Ft áramspórolás fog érdekelni gépenként, hanem az a fél mérnökóra, ami párszázszor ennyibe kerül. :)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • emvy

    nagyúr

    válasz Abu85 #45 üzenetére

    Most elvi kerdes vagy komoly kiadas?

    Termeszetesen ha nincs semmilyen mas szempont, akkor ez donto lehet. Annyit akartam mondani, hogy ez kb. jelentektelen kulonbseg.

    while (!sleep) sheep++;

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz Abu85 #62 üzenetére

    Szép írás, köszönjük Abu.

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • MaUser

    addikt

    válasz Abu85 #62 üzenetére

    Almát a körtével? A Hondo eladásait az Atoméval hasonlítsd, 100:1-hez az arány vagy rosszabb. Ha már iPad, akkor úgy nézd, hogy csak ebből az egy sorozatból 100m felett kelt el két és háromnegyed év alatt, azaz kb. háromszor annyi proci ment csak ebbe, mint ahány Hondo-t az AMD legyártatott....

    Igaz, nem írtam egyértelműen, van 28nm-en AMD GPU, ahogy van nV is, de most procikról beszélünk, az meg nincs még egy darabig és nem segít a Hondo fogyasztásán hogy tud a TSMC 28nm-en GPU-t gyártani, amikor neki a 28nm arra kéne már most, hogy letarolja a w8 tablet piacot, mielőtt az Intel kijön a következő Atommal és erőből visz minden megint. Ebből így csak az lesz, hogy a w8 non-rt kap egy szép olcsó és gyorsan lemerülős image-t. :U (RT meg alapból veszett fejsze nyele szerintem, ahogy már fentebb írtam.)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Abu85 #67 üzenetére

    Térjünk vissza erre két év múlva, ha még lesz AMD. ;)

    #66-nál nem arra gondoltam, hogy AMD-nek kéne ARM-ot gyártania, hanem hogy későn ismerte fel a piaci rést. Az ARM rendszerek fogyasztása olyan szintre lépett, ahol már az x86 is lehet konkurencia akár high-end telefon piacon is és az Intel is bealudta a dolgot. Ezért mondtam, hogy A64 esete újra. Hiába van jobb AMD termék, nem bírja kihasználni, Intel meg erőből lenyomja mihelyst lesz hasonló terméke.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Abu85 #69 üzenetére

    Ha egy céget felvásárolnak, akkor az megszűnik a jelen formájában.:U (vö. Ati, hiába vannak meg a termékei, a fejlesztőgárda egy része, a cég már nincs...) A független AMD nem működik, jól mutatja az állandó befektető keresés, a leválasztások, a sorozatos létszámcsökkentések és a vezetőség cseréi. Ezért kéne már régen (akár csőd által), hogy legyen vége a mostani döglődésnek.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Abu85 #71 üzenetére

    A gond ott van, hogy nem veszik és ott, hogy azt hiszed, te döntöd el mit veszel. Vennél nekem egy Tp x230-at AMD APU-val? Valami miatt nem az van benne és nem látom a kollégákat kukát borogatni, hogy nem jó nekik az i7 U, meg a hd4000... Nem érdekli őket. A fontosabb, hogy maga a noti egészében jó legyen és azzal nincs gond.

    Az emberek jó részét baromira nem érdekli mi van a gépben, csak menjen. Intel valamit jól csinál, AMD nagyon nem, A64 óta nincs piacon taroló procijuk, szerver oldalon meg az Opteron-nal is amilyen szépen indultak, olyan csúfos lett a jelen. AMD éves bevétele jelenleg 5.9mrd$, ezzel baromira nem az Intel-lel versenyez, akivel kéne (50+mrd$), hanem lassan már az nVidia-val (4.2mrd$). Nem tudom, hogyan oszlik meg az AMD-nél a grafikus és az x86 piac, de látható, hogy egy simán GPU-kkal és ARM-mal foglalkozó cég is majdnem akkora bevételt termel, mint az AMD x86-tal együtt. És az nV fele annyi embert foglalkoztat. :Y Ez így nem ok. Ráadásul stabilan veszteséges a cég, így jó mérnököt/gazdasági vezetőt egyre nehezebben tud megfizetni. :U

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Abu85 #74 üzenetére

    Elvileg 6mrd$-t fizettet az Intel OEM-nek és neves gyártónak, hogy ne AMD procit használjanak. Ezzel kapcsolatban csak két gond van, az egyik az, hogy mi van a kis gyártókkal (Kína, India, stb.), akiknek Intel nem cseppentett, ellenben volumenben igen erősen dobhatnák az AMD megrendeléseit és mégsem tették/teszik. AMD eladásai szinte csak részegységből jöttek. Másrészt az AMD piactalansága esetén Intel darabolódik. A64 idejében megérte nekik fizetni, hogy P4 legyen a gépekben, ha most is komolyan fizetnének, maguk alatt vágnák a fát igen komolyan.

    Egyébként is elég egyszerű lenne a megoldás, ha tényleg jobb az AMD. AMD-től kéne egy referencia design és a kismillió tablet/netbook/notebook kínai barkácsüzem valamelyikébe elmenve rábökni az egyik Intel-es konfigra, hogy akkor ebben csere. Aztán valamiért ez sem működik. Pedig ha jó lenne, a kismillió no-name matricáztató gyártó mind ezt csinálná annak reményében, hogy kitörjön aztán mégsem.:U Ugyanez igaz procikra is,azért az mégsem lehet, hogy az Intel-nél fut egy Alibaba.com-os script ami minden pc/tablet/notebook gyártónak automatikusan utal, ha AMD-s cuccot kínálnának. :)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • válasz Abu85 #74 üzenetére

    Vicces, hogy az AMD-t meg a hosszú supportot hozod fel, intelhez képest persze mindenképp, de amíg gpu fronton csak az utolsó 3 széria támogatott, míg nVnél 6 széria... nah mindegy, 10 éves windózoknál ez mindegy, de ha kijön az új X, akkor szívás van. :)
    Hiába a jó kis APU, dGPU sem kell, meg ilyenek, de nem kéne ott sem 3 évente újat venni, szerintem. Persze, a fogyasztói társadalom... :(

    Tegnap még működött...

  • válasz Abu85 #80 üzenetére

    Ezen nem veszünk össze, nem zavar, ha két külön úton folyik a kiadás, csak ne lenne annyi szívás a friss Xekkel. :( Mert hiába van legacy, ha nem elérhető a te rendszeredre.
    Mert, nemrég még egy 7600gt volt meghajtva, de örültem, hogy nem maradtam az x800on, mert korábban felment volna az agyvizem. :)
    De csak én vagyok ilyen elvetemült, mások ezen max CLIt futtatnának. :)

    Abba is hagyom a panaszkodást. :K

    Hogy legyen végre ON is a témában:
    A mostani generációs atom se volt egy hűdenagy előrelépés teljesítményben, fogyasztásban igen, de most már azon gondolkozom, hogy nem-e az IGP okozta azt is...
    Én vártam, hogy legyen valami értelmes újítás, addig vártam, amíg ki nem halt a netbook. :DD

    Tegnap még működött...

Új hozzászólás Aktív témák