Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz emvy #43 üzenetére

    Valóban nem fognak mindig működni, de ez itt elvi kérdés. Ha megfelel a kevesebbet fogyasztó platform, akkor miért vennének többet fogyasztót? Ez így működik a nagy gépparkkal rendelkező cégeknél.

    (#44) MaUser: A Hondo gyártása óriási tételben megy (negyedéves szinten olyan 10 milliós). Ez nem új lapka, hanem egy új revíziójú Zacate. Ezt 2011 óta gyártják. Nagyjából szeptember óta minden Brazos ezt a revíziót kapja. A legjobban sikerült termékekből lesz a Hondo. Ezt leválogatással csinálják. Az egyetlen különbség, hogy az új revízió kapott egy nagyon gyors boot módot, amit a Brazos E és C termékeknél letiltanak. Ezzel lényegében ezek a megoldások nem különböznek az elődtől.
    A Hondo az tud olyan dolgokat, amihez egy iPad hozzá sem tud szagolni. Ennek ára van, de nem véletlen, hogy vállalati szintű termékeknél erre építenek és nem iPadre.
    Az OS szempontjából a Windows 8 eléggé úgy van alakítva, hogy a Hondo APU-n tökéletesen fusson. Ez persze inkább fordítva értendő. Az AMD alakította úgy a fejlesztést, hogy támogassák az OS új képességeit.

    A TSMC a 28 nm-es node-jára már 2012 elején épültek termékek. Azt nagy túlzás állítani, hogy sehol nincs, amikor egy éve tömegtermelés folyik rajta.

    Szerintem a legtöbb felhasználó nem a tablet kijelzőjén fog videózni. Legalábbis így logikus.
    Az valóban nagy gond, hogy a szabadban nem látod jól a kijelzőt, de ez általános probléma. A legtöbb cég magas fényerejű megjelenítővel próbálja ezt megoldani, ami segít, de nem eleget, és még az aksit is durván zabálja. Ennél sokkal reálisabb alternatíva, amit az Apical csinál. Ezt az utóbbi IFA-n bemutatták. A mobil eszközt fel kell szerelni egy környezeti fényt érzékelő szenzorral, majd az adatokat folyamatosan elemezve egy háttérben futó szoftver mindig átdolgozza a képet (kontrasz és post-process), hogy az a fényviszonyokhoz ideális legyen. Az előnye, hogy teljesen átlagos kijelzővel is működik, és ezzel a megjelenítő fogyasztása nem nő meg, ám a hátránya, hogy az IGP oldaláról brutálisan magas számítási teljesítményt követel. Ugyan létezik rá célhardver, de nagyon kevesen licencelik, mivel túl sok helyet foglal a lapkában, és csak erre használható. Az alternatív licenc a szoftveres mód, de ehhez OpenCL-t támogató IGP kell, legalább 50 GFLOPS-os számítási kapacitással. Ezt még a Hondo APU IGP-je sem tudja, pedig ebből a szempontból 4-12x gyorsabb a konkurenseknél. a Temash IGP esetében már megoldható lesz a rendszer beépítése, annak a tempója a 80 GFLOPS-ot fogja ostromolni, ráadásul GCN lesz.

    Nem állítottam, hogy kötelező a .net és a Java esetében a real-time fordítást használni. Opciók vannak bőven.
    Egyelőre várjuk meg, hogy az MS konkrétan hogyan képzeli el. Egyelőre csak annyit mondtak, hogy a jövőben egy kód kell, ami mindent kiszolgál. Ez impozáns, de semmi konkrétum nem hangzott el a hogyanra.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák