Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz #65675776 #82 üzenetére

    Kicsit el vannak tévedve egyesek.
    Az odavág is erős. Az 1.8GHz-re downclockolt 4 magos Llano-m szintjén hozza kb. a tesztek alapján a 5350.
    Igaz az órajel vissza van véve, de mégis vicces 2 magos FM1/FM2 APU-kkal összehasonlítani.

    Bár az is igaz, hogy az így visszavett Llano, elég rendesen alulfeszelve fogyasztásban is felveszi a versenyt az 5350-el.

  • sb

    veterán

    válasz bacsis #84 üzenetére

    Hogyne. Igazad van.
    Ezért jó, hogy van olyan, amit megveszel olcsón, berakod és ugyanazt tudja, amiért 2 éve vért kellett izzadni és szarakodni.

    Ráadásul az Asorck lapnál ugyanez vonatkozik a beépített DC-DC tápra. Szerintem nagyon jó.
    Mivel én már megépítettem az A6-os cuccot így cserélni nem fogok rá, de újan 5x egyszerűbb lett volna a Kabini. (csak hát várok rá soksok éve).

  • sb

    veterán

    válasz Ga #85 üzenetére

    Nüanszokon vitatkozunk.

    A te kiindulási alapod az, hogy nincs értelme 30-50W különbség miatt gépet építeni. Innentől persze, hogy nem látod értelmét, mert ez a fő különbség a kétfélre rendszer között.
    De engedtessék már meg, hogy más meg ezt is figyelembe vegye. :) Ennyi erővel intel i7-et is felesleges venni, mert az meg igaz, hogy 3x erősebb, de minek? Ki használja azt ki? :DDD

    Szóval ez inkább az egyéni preferenciád...

    Egyébként meg k* nem mindegy, hogy 45-50W vagy 80-100W a gép fogyasztása. mITX hűtésben ég és föld a kettő. Rendes házban, mATX-ben valóban nem, de nem is oda tervezték elsősorban. Ez is fail.
    De paneltáp tekintetében is óriási a különbség a kettő között. Előbbit bármi elviszi, utóbbihoz sz*phatsz és válogathatsz rendesen.

    Az, hogy mit hoznak: Ha eltekintünk a fentebb írt underclock/undervolt vonaltól akkor messze többet hoznak, mint 3 éve.

    Mérj egyet a 3 magos A6-ra. Jöhetnek a fogyasztás és teljesítmény értékek, meglátjuk mit tud. :) Nem lesz nyerő, meglátod.
    Az A10-5700 konnektornál mérve, ha nem piszkáltad akkor 100W felett van a 65W TDP-jével együtt is. Szintén dupla fogyasztás kategória.

  • sb

    veterán

    válasz arn #90 üzenetére

    Én sok különbséget nem vettem észre Intel és Intel között.

    Hasonlóak az adatok Sandy i3, Ivy Pentium és Haswell Pentium között is, amiket próbáltam. Idle és playback közben is. Kicsivel jobbak, mint az AMD. (Desktopban nekem i5-2500 van, azt nem néztem IGP-vel mit tudna playback közben.)

    Amiben különbség van a 2 magos Inteleknék (és 4 magnál is, de azt csak tesztekben láttam, saját tapasztalatom nincs), az inkább a full terhelés a Haswellnél. Kajálnak rendesen. Túllépik a Sandyt is, az Ivyt pedig elég durván.

    De már készül a táblázat a kis procikhoz. :)

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz arn #92 üzenetére

    Szerintem másból ered a különbség, amit írsz.
    NV 4xx/5xx széri ennyivel többet eszik. Nézd meg, gyanítom lesz vagy 15-20W difi az AMD-hez képest. Én is 460-ról cseréltem anno 7850-re és ez volt.

    Másik: AZ AMD is bekajál 15W-ot minimum, gyanítom a nagy gépben több HDD-d lehet, esetleg táp hatásfok eltérés. Tuti kiadja a 4770 vs 4130 közötti idle fogyasztásdifi 90%-át.

    A terhelt Sandy - Haswell értékeknél nálad jobb a helyzet, mert HT-s procit nézel. A HT sokkal hatékonyabb Haswellen. Erre már linkeltem neked korábban is teszteket, i5 és Pentium esetén ahol nincs HT sokkal kisebb teljesítmény plusszt kapsz megugró fogyasztás mellett. Főleg az Ivy-hoz képest, ahol ugye még kisevv a fogyasztás, mint Sandy-nél, de a teljesítmény is jobb.
    Az i3 pedig szintén sokkal jobb fogyasztás/teljesítmény arányú HT-val a Haswellnél, akárcsak az i7.

    A többivel egyetértek. Azt kell nézni, amire használod. De a peak-nek azért van értelme nézni, mert a tápot, hűtést arra kell méretezni. Ha nem 1-2mp-s peak-ről van szó, hanem mondjuk akármilyen feldolgozásra fut fél órát a proci akkor arra kell méretezni, hiába megy 99% idle-ben.
    Ez valahol elvi kérdés, nem technikai. Ha soha nem érnéd el a peak fogyasztást huzamosabb ideig (értsd 15-30 perc, amit írtam) akkor viszont nincs értelme olyan procit használni.

    Szóval a lényeg: fogyasztást, főleg peak-et nem az éves villanyszámla miatt nézem én sem. Ott elenyésző hatása lesz. Más miatt fontos.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz arn #95 üzenetére

    A procik között 3-4W van idle-ben, hiába Pentium, i3, i5 vagy i7. És a generációk között sincs több 2-3W-nál.
    Nézd végig bármelyik tesztet. Lehet a ph-s is, vagy akármelyik.

    A többi difi biztos, hogy máshonnan ered: táp hatásfok, HDD, dvga.
    Dvga-kra nem emlékszem pontosan mennyit csökkentek, de 10W körül csökkent legalább a 460->7850 cserémnél.

    Hatékonyságról is beszélhetünk, de HTPC-ben ill. ebben a jellemzően mITX szegmensben nem annyira releváns. Max a 24/7-ben menő NAS-ok esetén. A hűtés és tápméretezés viszont annál kritikusabb kérdés. Agyonvághatja az egész kis konfig koncepciót. (Vagy megduplázza az árát.)

    Ga, részben ugyanez a válaszom neked is. A teljesítmény/fogyasztás ebben a szegmensben jó hatékonysággal ár/teljesítmény-re konvertálódik. Az A6-od hiába nem fogyaszt 65W-ot, 50W körül biztos bekajál, a komplett konfigra az HDD-vel, stb... 80W körül lesz kb. A hűtés, paneltáp gond lesz... A10 pedig teljes konfigra 100W felett van.
    Persze lehet trükközni, alulfeszelni, de az mindig egyedi kockázat és macera. Nem bemész a boltba megveszed az AM1-et, összerakod és örülsz 50W-ból.

    Paneltápból sem tudom milyet használsz, nekem van egy LR1106-om ami 150W-ig terhelhető, de ez kuriózum. A legtöbb paneltáp, pico 90W-ig is akár 12V-on alig tud 48W-nál többet ami édeskevés ezekhez a procikhoz. Külső tápból is igencsak durva áron vannak 120W-osak (amiket 100W-os rendszerhez már szintén nem vennék huzamosabb terheléshez), stb, stb...
    Ha ezt összeadod akkor az fog kijönni, hogy ezzel a teljesítménnyel ilyen áron (mondjuk a DC-DC tápos Asrock lapra gondolok) semmilyen konfigot nem fogsz tudni kihozni.

  • sb

    veterán

    válasz arn #95 üzenetére

    Egyébként a 13W-os fogyasztásod nagyon alacsonynak tűnik, mi a pontos konfig, milyen táppal?
    Nálam a G2020 egy SSD-vel, paneltáppal 16-17W volt, G3420 (Haswell) 15-16W.

    Ill. még egy megjegyzés: írtál az i7-edről és én is az i5-ökről a HT nélküli kisebb hatékonyságról és magasabb Haswell csúcsfogyasztásról. Nyilván ott csak az adott témára reagáltam. i5-i7 szegmensben nem probléma +-10-20W különbség hűtésben, tápban sem. Legalábbis normál konfignál.

    Én itt a 100W alatti, jellemzően mITX, kis házas és jórészt paneltápos konfigokra gondoltam. Vagy még lentebb, HTPC/NAS, kis netezős gép szegmens i3-tól lefelé és inkább 50-60W alatt a teljes konfigot mérve.
    Ott releváns +10-20W különbség is.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz arn #99 üzenetére

    Nekem két hasonló konfigom volt:
    Asrock B75M-ITX, G2020
    Asus H81I-Plus, G3420

    Közös rész: OCZ Agility3 60GB, 2x2GB DDR3-1333 @1.3V.
    Kétféle paneltáppal és külső táppal is mértem, 1-2W-os eltérések voltak a tápcserékből.

    Idle: Ivy: 17W, Haswell 16W.
    Prime95: Ivy: 35W, Haswell 66-67W.
    Prime95 feszcsökkentés mellett: Ivy: 30W, Haswell: 51-52W.

    Elképzelhető, hogy Haswellnél az új C6-C7 state-ek hoznak 2-3W-ot. Bár szerintem amit hoz egy rendes ATX táppal azt el is viszi épp a (nem túl nagy, de létező) hatásfok-különbség a panelhez képest.

    A többi nem tudom miből ered.

    Egy biztos, i5-nél sincs nagyon különbség a tesztek alapján:
    [link]
    [link]

    A legrégebbi Sandy-ből is kijön egy max 18-20W-os idle fogyasztás. A lapok is javultak azóta, azzal is lehet még faragni. Nincs nagy különbség.

    De akármelyik, rendes ATX tápos teszt is hasonló, pár W-os eltérést mutat egy régi SB i5 és egy legújabb Haswell i3, Pentium között is.

  • sb

    veterán

    válasz arn #101 üzenetére

    Láttam a desktop tápod a leírásban. Nálam Seasonic beles Antec van, ill. BeQuiet 350W-ossal próbáltam még. Mindkettőnél alig van hátránya a paneltáphoz képest, de azért van pár W. Idle 2-4W, load (ez 60-90W között értendő különböző konfigokra) pedig 7-9W.
    A sodimm-es lap lehet, hogy számít valamit.

  • sb

    veterán

    válasz arn #101 üzenetére

    Alulfeszelt Llano vs 5350.

    Majd bemásolom valamikor a napokban a többi teszteredményt is: G2020, G3420. Innen a fórumról van J1900 eredmény is 1-2db.

  • sb

    veterán

    válasz arn #104 üzenetére

    Láttam.
    Az i3 cpu-ban sokkal ütősebb, ez nem is volt kérdés. Fogyasztásban is verhetetlen az Intel.
    GPU-ban a HD4000 és 4400 szintén erős lett. Az APU-khoz képest azért annyira nem acélos, mivel ennél az A6-osnál már a Richland/Trinity csúcs APU-i is kb. 2x gyorsabbak. Amit pedig Kaveriből a kisebb modell is hoz. (Az is számít, hogy 1333-as rammal teszteltem. 1600 vagy 1866-os rammal ez az A6 is beérné szvsz simán.)

    De tény, hogy magához képest sokat fejlődött az Intel. HTPC-be pedig ez az erő több mint elég. Még extrákhoz, madvr-hez is pl. De akár egy Pentiumban lévő IGP is bőven erős.

    Fogyasztásban azért nekem kellemes meglepetés (vagy Kabini oldalról kellemetlen), hogy az A6 így lenyomta azonos teljesítmény mellett az 5350-et. De az Intel ebben verhetetlen. Legalábbis Ivy-ig bezárólag. Haswellnél már figyelni kell a magasabb csúcsfogyasztásra, amiről beszéltünk, de ettől függetlenül sokkal jobb a teljesítmény/fogyasztás mutató.

Új hozzászólás Aktív témák