Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pechman8

    aktív tag

    válasz lomposfarkas #50 üzenetére

    Más is írta, hogy a HI-FI Show nem jól "demózik". De ez én nem tudtam. Összefoglalva elvártam volna 10 millióért, hogy jól szóljon még akkor is ha...

    A csövekről: Mitől kellene védeni? Mechanikai sérülésre gondolsz? Azért nem védem mert nem tartok tőle.

    Hangerő szabályzásról sokat írok. Kérlek gondold át egy ellenállásosztó behelyezése egy olyan helyre mely után több százszoros erősítés következik mivel jár. Most kérlek tölts le egy általad szabadon választott ellebállás pdf dokumentációját és máris látni fogod, hogy mennyi egyéb zavart viszel be és többszázszoros nagyításban kapod a hangfalon. És akkor még ott van ebben az esetben a forgótárcsás megoldás csúszó érintkezője, tehát az említett ellenállásosztó nincs is beforrasztva hanem csak össze van érintve egy rendkívül kényes helyen. Mindezt mára teljesen feleslegesen. Persze ez is csak a duma a lényeg, hogy én már régen kb 10 éve kipróbáltam egy akkori gyári erősítőn, hogy kikötöttem a hangerő szabályzót és direktbe kötöttem az áramkört mert rájöttem, hogy a DAC miatt felesleges. Hát azóta hírdetem, hogy Ne! A bemenetválasztóval ugyan ez a helyzet. De továbbmegyek. Ha használnék ilyen ellenállásosztós szabályzót csakis általam választott elenálláSból építeném meg. Akkor számoljunk: A tárcsa jóindulattal 5000. Egy ellenállás kb 500Ft. Egy 24 fokozatból állóhoz 48 kell. Tehát 24+5, az 29 ezer. De kettő kell mert sztereó, tehát közel 60.000. És akkor, még válogatni is kell, hogy a csatornák közötti egyensúly megmaradjon, hogy jobb és bal oldalra egyforma ellenállás kerüljön. Máris 100.000Ft-nál járok... mindenzt minek? A szoftveres szabályzás mindettől mentes.
    Remélem ez válasz a kérdésedre.

    Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

Új hozzászólás Aktív témák