Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Racecam #16 üzenetére

    Én sem azt mondtam, hogy "Józsi bácsik és Mari nénik" írjálják be ezeket, akik a tecsóban tömegesen veszik az első kezük ügyébe kerülő monitort -- de nem is magányos mohikánok. Látszik, hogy a témával kicsit is foglalkozó fórumozók egy jelentős része tudatában van ezeknek a dolgoknak.

    Persze a külföldi fizukból könnyebb is kipengetni a magasabb árat. De még ott is zúgolódnak, hogy a nem-TN-es monitorokat luxuscikként kezelik a gyártók, holott nem ez a luxus, hanem a TN a vacak. (Összehasonlítva pl. egy normálisabb CRT-vel.) Ez mesterséges árfelhajtás, ami ellen fel kellene lépni valamilyen formában. (Persze nem jogi úton, hiszen nem tiltja törvény, hanem valami más módon.)

    Idézek néhány hsz-t, amit 2 perc alatt találtam 3 hírtopikban:

    "This is what i like to see, Dell has always made good displays, but it looks like they have stepped up. First they advertise real contrast ratios, not dynamic, and they aren't using crappy TN panels, thats the sweetness. Maybe companies have finally figured it out. (minus Samsung)"

    "Dell makes good displays, most don't know that. No, they don't make awesome budget displays, but who does. This is great for two reasons, one, they advertised actual contrast and not fake dynamic contrast, and two, they aren't using a crappy TN panel."

    "I myself use a NEC 2080UX+, a tad dated but IPS nonetheless and let me tell you, you can see the difference and you'll never go back."

    "My first and still only LCD in the house is the 2007WFP. It's an S-IPS. Having used this for the past 2+ years, I cannot STAND a TN panel. I've tried other people's panels, it just doesn't seem right to spend money on[...]"

    Az aktuális csúcsprocikat és csúcs-videokártyákat is kevesen veszik...

Új hozzászólás Aktív témák