Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz #85552128 #63 üzenetére

    Mikor vett utoljára bárki új hardvert GTA V-höz?

    Operatív javaslat: nem lehetne a jövőbeni tesztekben nézni azt is hogy az adott játék mennyi VRAM-ot eszik az egyes kártyákon/beállításokkal? Jobban látszana egy esetleges VRAM limit, ami most hogy min. 4 féle VRAM mennyiség van az aktuális kártyákon, nagyobb jelentőséggel bír, mint ezelőtt.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz TTomax #71 üzenetére

    OK, belelapoztam - túl hosszú, hogy mindet végigolvassam...
    Azt is nézted, a hozzászólások mekkora részében van szó új kártyákról?
    Idén februári hozzászólás
    Idézet:
    "3 kártyán agyalok:
    - 4850/70
    - R9 270
    - GTX 660"

    Szóval milyen relevanciája van ennek az új VGA teszteknél?
    Értem én, hogy sokan szeretik, de az új kártyák közül max 4K-ban merül fel a kérdés, hogy jó lesz-e hozzá, illetve még az RX 460-nál.

    (#73) robertosz91: bár AMD párti vagyok, az a szaki szvsz vagy egy barom, vagy sok olyan APU ragadt be nála rakrtáron.... ezért fontosak a tesztek, ott ez nem igazán számít.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz -Skylake- #75 üzenetére

    Semmi köze az igazsághoz, max a saját ízléséhez.

    GTA V igazából csak 4K-ban izzasztja meg a legújabb VGA-kat(a legkisebbeket kivéve), és mivel a Steam szerint 4K-ban max a felhasználók 2,5%-a játszik, az az érvetek pont megdől, hogy azt teszteljék, amivel az emberek játszanak.

    Ha VGA tesztekről van szó, az a kérdés, hogy a kártyák mit tudnak, vagy az, hogy megy egy játék olyan kártyán, ami a játék kijövetelekor még csak tervrajzokon létezett?

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz #85552128 #79 üzenetére

    Aki nem új kártyát vesz, az megnézheti a már elkészült tesztekben a GTA V-t azzal a kártyával, amit venni akar.

    Ha csak nem tesztelik végig az összes eddigi fontosabb kártyát az új tesztkészlettel, akkor a jövőben megjelenő (új) kártyák kapcsán számít a relevancia.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz TTomax #80 üzenetére

    Nézd végig még egyszer, amiket linkeltél...kb a fele releváns.
    A többiben ilyenekről van szó:
    - Asus R9 380X Strix 4G Gaming - nem újonnan megjelenő, max újonnan kapható -> ezt nézze, ne az új teszteket
    - 3440x1440-hez i3-mellé max 30e-ből kártya - irreális elvárás, max használt kértyával teljesíthető, ha egyáltalán
    - FHD-ra keres 170e-ből kártyát - szerinted a 170e-s kártyák melyikénél kérdéses, hogy megy-e GTA V FHD-ben?
    - max 25e-ből kizárólag használtban gondolkodik
    - 1680x1050-hez kell - no comment
    - 1280x1024-hez kell - no comment a négyzeten

    Meggyőztél, maradjon! ;]

    (#80) TTomax : de ha az új kártyák négybe harapják azokat, amikkel szintén jól futott a játék, akkor mi az új információtartalom? Max annak aki nem tud gondolkodni és a meglevő információból következtetést levonni...

    Ha csak nem épp pontosan olyan konfigod van, mint a tesztben szereplő(CPU, VGA, RAM, etc.) akkor úgyis csak extrapoláció után derül ki, nagyjából hogy fut a játék, az meg csak vásárlás és feltelepítés után, hogy valójában hogy fut.
    Ne azokra lőjünk már, akik ha nincs ráírva, nem tudják, hogy macskát nem szárítunk mikróban...!

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz TTomax #89 üzenetére

    Csak példák: betenném a Call of Duty: Infinite Warfare-t, talán a Conan:Exiles-t(Early Access-ként is már 35-40 ezren játszanak vele), az Overwatch-ot, ha már multi kell(bár én sem tudom, hogy lehetne rendesen tesztelni multis címeket... :( ), Mass Effect: Andromeda-t, miután kijön(addig úgyse jön új VGA elvileg)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz TTomax #93 üzenetére

    Én eleve nem vagyok a híve az "x játékhoz VGA-t venni" mozgalomnak. Sosem játszottam egyszerre csak 1 játékkal, általában min. 3-4-et tolok időosztásban, plusz mi lesz a VGA-val, ha már nem játszol azzal a játékkal, és az új játékok alatt már nem annyira jó(pl. NV ;] )? Vagy csak azok a játékok érdekesek, amik már elérhetőek és teszteltek amikor veszed a kártyát?
    Szvsz fontosabb lenne olyan tesztcsomagot összerakni, ami a lehetőségekhez képest meg tudja mutatni a kártyák képességeit a jelenen kívül a közeljövőre nézve is, nem mindenki cserél évente kártyát...

    És akkor azt saját tapasztalat híján eddig fel sem hoztam, hogy ahogy a cikkben is írják, a GTA V képes elég hektikus eredményeket hozni, ami(ha valóban így van) nálam önmagában diszkvalifikálja bármilyen tesztből, hiszen a teszteszközökkel szemben támasztott egyik legfőbb követelmény a megbízhatóság, és konzisztencia, hogy ugyanazzal a setuppal ne hozzon egymást követő tesztekben statisztikailag jelentős eltéréseket...

    (#93) TTomax: Őszintén? Nem érdekel... A miérteket lásd fentebb. Ha rajtam múlna egy játék se lenne a tesztekben csak "techdemók" - perszejó látni hogy a kedvenc játékom is benne van egy tesztben(pl. anno Skyrim), de sokkat többet számít a kártyák egymáshoz képesti ereje és jövőállósága, mint az hogy épp a tesztekben szereplő beállítások jók-e neki.
    Példa: én csak akkor kapcsolok be 2x-esnél nagyobb élsimítást, ha már az összes többi eyecandy be van kapcsolva és még mindig van erőtartalék, viszont nem engedek a 16x anizóból. De ha látom hogy egy kártya 2x erősebb a mostanimnál és elérhető árban van, jó esély van rá, hogy nem járok rosszul a magvételével akkor sem, ha a tesztben egy hang nincs a kedvenc játékaimról(ami elég gyakori).

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz arnoldito #95 üzenetére

    Én is imádom, végig is toltam kiegekkel együtt, de nem tudom(valaki segíthetne, aki igen), hogy mennyire relevánsak a benne elért eredmények, plusz a GameWorks is eléggé ellentmondásos. Például egyfelől a NV fanok némelyest joggal háborodnának fel ha kikapcsolnák a HairWorks-öt(mint a TPU játék(!)tesztben), másrészrő viszont nem sok látványért cserébe irgalmatlan erőforrásokat fal fel.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Kansas #98 üzenetére

    Hopp, kicsúsztam a limitből...
    Szóval én úgy emlékeztem, vannak tesztek Witcher 3-mal, de eddig tartott, míg beugrott, hogy nem PH, hanem LO tesztek gbors( Teszt1, Teszt2), Romvr, zsoltdeak17 és Hunork "tollából".

    Tehát akár a PH tesztekbe is bekerülhetne...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Puma K #113 üzenetére

    Szóval 2015-ben vetted a GTA V-hez a GTX 760-at, tehát a válaszod: 2 éve.
    Annak a cseréje, ahogy írod, nem amiatt volt, hanem mert: "eladtam míg számomra elfogadható árat kaptam érte" és inkább toltad HD 4600-on egy csomó ideig, nehogy sokat bukj rajta és a 1070-et is egyfajta árkényszer hatására újítottad be akkor amikor, így én azt sem számítom bele plusz te sem gondolod komolyan, hogy a GTA V-nek GTX 1070 kell, ugye? Biztos vagyok benne, hogy a jövőre gondoltál, amikor 1070-et vettél és nem 1050Ti-t vagy 1060-t, amiken a GTA szintén vígan szaladt volna, különösen a többi HW upgrade mellett...

    Köszi a választ, én is kb erre tippeltem, hogy minimum másfél éve.

    Egy dolog még érdekelne: végül mennyivel buktál kevesebbet a 8 hónap miatt? Megérte a "böjtölést"?

    Persze, azt hozzá kell tennem, hogy az utóbbi pár hozzászólásommal csak arra akartam rávilágítani, hogy a GTA V nem musthave a jövőbeli tesztekhez, saját jogán semmiképpen, max az alternatívákhoz képest, és ezt a népszerűsége sem kellene hogy befolyásolja...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Puma K #115 üzenetére

    Köszönöm a kimerítő elbeszélést!
    Értem, hogy te úgy gondoltad, a 1070 kell a GTA V-höz, ezennel ünnepélyesen be is számítom, tehát 2017-ben van még legalább egyvalaki aki a GTA V miatt vesz új VGA-t. :R

    Egyezzünk ki az egyet nem értésben abban a tekintetben, hogy az átlag 90fps a kell kategória vagy sem... én úgy mondanám, elégséges de nem szükséges a játék élvezetéhez vagy másként ha nem is overkill, de erős túlzás.

    A jövőre gondolás kapcsán gyanítom, mire én cserélem a RX 480-amat, már neked sem lesz meg a GTX 1070. Én tavaly augusztusban váltottam R9-270X-ről amit előtte kb 2,5 évig használtam, és ami a HD 7790-emet váltotta - csak hogy én is csempésszek némi történetiséget a dologba.
    Igaz, én szinte soha nem játszok online játékot, csak single playert, tehát nem fáj, ha másnak több az fps amíg nekem van úgy 50-60...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dhampir #166 üzenetére

    Akkor említsünk már meg egy másik BSD-leszármazottat, MacOSX, azon is futnak néhányan...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Plasticbomb #168 üzenetére

    Ha a Steam Survey-ben rákattintasz az OS version-re, látni fogod, hogy 4x annyian játszanak Mac OS X-ről, mint az összes Linux disztróról együttvéve(3,3% vs 0,8%).
    Hogy ebből mennyi az AAA címek aránya, nem tudom, de van jó pár elérhető játék ebből a kategóriából is.

    Csak példák:
    CoD: MW3
    Pillars of Eternity
    Tyranny
    TW: Rome II
    Civilization: BE
    Grid Autosport
    Thief
    stb...

    Igaz, GTA V nincs rá ;)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dr. Akula #219 üzenetére

    Akkor is, ha ragaszkodsz ahhoz, hogy a népszerűség számít. ;]
    Ha ennek a táblázatnak hinni lehet, abból a 75 millióból majdnem mind konzol, hiszen a listában nem is szerepel a TOP 15-ben.
    Itt már bent van, de itt sem 75 millió példánnyal, "csak" 21-gyel.
    Még egy érdekes adathalmaz, csak GTA-ról SteamSpy-on.

    Szóval a kérdés, hogy melyik forrásnak hiszel... de egy dolog közös az összes többi forrás adataiban: semelyik játékot sem becsülik/számolják még csak a 75 milliós mennyiség közelében sem...
    Egyetlen magyarázatot látok: a 75 millióban benne van minden, PC, PS3, PS4, XBOX 360 és XBOX One is. Ebből a PH tesztek szempontjából maximum a PC számíthat, ha... lásd fent.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dr. Akula #225 üzenetére

    És hogy-hogy nem , nektek GTA huszároknak meg 1080SLI-tek van, nemde? Ne legyünk gyerekesek már...

    Ha visszaolvasod a hozzászólásaimat, látni fogod, hogy pont nem az érdekel, hogy AMD-s vagy NV-s egy játék, hanem hogy technikai tesztben technikai szempontok számítsanak, ne a népszerűség. és azok alapján úgy tűnik, pont a GTA V-nek nincs helye nem hogy a PH tesztben , de semmilyen VGA tesztben( ahogy anno a GTA IV-nek sem lett volna).
    Igazából ha a cikkben írtakat komolyan gondolják a kedves PH-s kartársak, a GTA V-nek nem is lett volna szabad szerepelnie a szavazásban...

    De részemről végeztem is a vitatkozással ebben a témában, ahogy a szavazás állását nézem, hiába érvelek itt akármivel, ezt be fogom bukni (hogyne, hisz bármely szavazás szükségszerűen a népszerűségről szól) - egyébként a választhatók közül szvsz mind mehetne a levesbe volt itt több jó javaslat a helyükre.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák