Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    Én játék javaslat helyett felvetnék egy tesztelési metodikát. Kíváncsi volnék kinek mi róla a véleménye.

    Szóval én arra gondoltam, hogy lennének NAGY videokártya tesztek (akár csak premiumosoknak), évente vagy másfél évente. Ezekben az akkor épp aktuálisan kapható kártyák lennének összevetve az akkori legfrissebb driverek alkalmazásával. Az ilyen teszteknél lehetne kikötés, hogy hardvermegjelenési uborkaszezonban jönnek ki, hogy ne beta driverekkel menjen neki a konkurenseknek pár új belépő. És lennének KIS videokártya tesztek, amiben az adott architektúrán vagy az adott kártyán, esetleg gyártónkénti/variánsonkénti (pl ASUS vs MSI, GTR vs RS) különbségeken lenne a hangsúly és a játéktesztekben csak 1 kontroll ellenfél volna. Ez a kontroll akkor kapna új drivereket, amikor az alkalmazott játékok listáját változtatjátok.

    Emellett jöhetne az oldalra egy olyan benchmark adatbázis, mint ami az Anandtech-en van, csak annyi kavarással, hogy ellenőrzött közösségi adatok (megkülönböztetve persze) is felvihetők lennének (ennek a feltöltési lehetőségéhez is lehetne akár követelni premium tagságot).

    Értem, hogy most sem sokkal másabb a rendszer, de az adatbázisból visszahívott SOK eredmény inkább bezavarja az embert. A kontroll alkalmazása legalább segítené, hogy azt a korábbi eredményt csak viszonyítási alapként tekintse az olvasó.

    szerk.: Amúgy a BioWare-nél nem tudtok utánakérdezni, hogy a DA: I-ben látotthoz hasonló benchmark helyet kap-e a ME: Andromeda-ban? Mert akkor lenne egy Frostbite alapú DX12-es játékotok, amivel nagyjából letudnátok fedni az erőviszonyokat az EA játékokban.

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz djculture #50 üzenetére

    Mi köze a lebutításnak ahhoz, hogy egy játék tesztelhető-e vagy sem?

  • leviske

    veterán

    válasz #85552128 #149 üzenetére

    Mondjuk abban igaza van, hogy IGP tesztekben, alsóbb kategóriás kártyák tesztjeinél, notebook tesztekben releváns játékok volnának a felsoroltak is. Nehezen lehet átlátni a belépőszinten, hogy jelent-e előrelépést egy pár éves 40k-s videokártyáról egy új 40k-sra váltani.

    Nem sok értelme van, mikor az ember egy APU tesztnél vagy egy Polaris 11 szintű kártya tesztjénél azt nézegetheti, hogy a lassan 3 éves Tomb Raider elfut low beállításokon átlag 30 fps-el.

    Sőt, talán az volna a legjobb, ha egy ugyanilyen szavazással meglenne határozva ~3 tier árszintek tekintetében és annak megfelelően alakulna egy-egy tesztben a játékok listája és a beállítások.

Új hozzászólás Aktív témák