Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Merlini

    tag

    Idővel beszereztem Turnigy Accucel-6 töltőt is, nagyjából olyan mint az Imax B6. Szerintem sem asszonynak való :) , autó, repülő modellezők használják leginkább (gyors) töltésre. De alkalmas bármilyen ólomsavas, pl. moped, motor és kicsit lassan, de autó akkumulátor töltésére is. Ezért vettem meg, ne kelljen legközelebb autó akkumulátor töltőért szaladgálni.
    Na meg a kapacitásmérés is tetszik benne. :D

    2012 februárjában vettem 2db Sanyo 18650 2600mA protected akkumulátort. Az egyiket zseblámpában hurcoltam magammal néha. Kapott hideget meleget, használtam is, ez kicsit megviselte a külsejét már. A másik lakásban volt, néha rátöltöttem.
    Idén augusztus végén, 2,5 év után mindkét akkumulátort feltöltöttem XTAR MP1-el, majd kisütöttem 1A terheléssel 3 voltig a Turnigy Accucel-6 -al. Ilyen terheléssel a használtból 148 perc alatt 2456mA, a másikból 153perc alatt 2518mA kapacitást lehetett kivenni. A mostohább körülmény, ilyen kis mértékbe csökkentette a kapacitást 2,5 év alatt.

    Két, a kollégáim által bontott (elvileg LG), ismeretlen időben gyártott noti akksiból szintén 1A terhelésnél ~1600mA körüli kapacitást lehetett kinyerni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák