Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GhanBuri Ghan

    őstag

    válasz #64791808 #30 üzenetére

    Ja. Vagy a Microsoft bármikor megteheti, hogy pedofil képeket rak a levelezésedbe, majd riasztja az erőszak monopóliumával rendelkező államot.
    Az igazi veszély abban van, hogy a Google saját állítása szerint többet tud az egyes emberekről, mint ők önmagukról. Itt nyilván arra gondoltak, hogy jobban meg tudják jósolni az egyes emberek reakcióját. Ebből már következik az is, hogy akár a következő választást az fogja eldönteni, hogy a Google, Facebook szolgáltatásait melyik jelölt veszi meg - vagy hogy melyik oldal jelöltjének ad _igazi_ támogatást. Na ez a hatalom. És ezt le se lehet váltani.
    Persze, megteheted, hogy nem használod. Csak éppen a Facebooknak semmilyen alternatívája nincs, a Google-nek meg az Apple. Na brávó. Ráadásul a Facebooknak, mivel magáncég, semmilyen szólásszabadsági vagy pártatlansági előírásnak nem kell megfelelnie. Magáncég, azt csinálhat, amit akar, azt szűr vagy azt mutat a felhasználóknak, ami neki tetszik, átláthatatlanul. Ideális melegágy a totális manipulációra.

    [ Szerkesztve ]

  • GhanBuri Ghan

    őstag

    válasz #64791808 #63 üzenetére

    "Nem szukseges valaszolnod, nem fogjuk erteni egymast, szerintem ugyanis a Fold gombolyu."

    Ó, vigyázz, nehogy leess arról a magas lóról, ahonnan beszélsz, mert még összetörnéd magad.
    Soha nem értettem, hogy miért járnak emberek azért egy szakmai fórumba, hogy a saját egójukat dédelgessék.

    "Eddig olvastam, innen teljes fikcio, amit irsz"
    Á, értem, de ha ez igaz, akkor az is igaz, hogy ha az állam visszaél az erőszakmonopóliumával, az is bűncselekmény lenne.

  • bambano

    titán

    válasz #64791808 #63 üzenetére

    merazugye teljesen nonszensz példa, hogy az ms szándékosan bűncselekményt követ el...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #64791808 #79 üzenetére

    satya megmondta, hogy a debug adatokat akkor is elviszik, ha leszakad az ég. ezért a mondatért, ha korrekten ítélkeznek nem lefizetett bírók, akkor nagyságrendileg 4 milliárd dolláros büntetés járhatna a cégnek, plusz két év börtön satyának. és ez csak egy tétel.

    a te hasonlatodat alapul véve: ha nadrágban jársz, nem csuknak be. ha helikopterezel nyilvános helyen és azt üvöltöd, hogy minden nőt meg fogsz dugni, akkor le fognak érte csukni.

    szerk: fentiek azt az állítást cáfolják, hogy az ms nem követ el szándékosan bűncselekményt.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • GhanBuri Ghan

    őstag

    válasz #64791808 #79 üzenetére

    Ja, persze, sőt, még én neveztelek laposföldhívőnek téged.
    Ha a meglévő jogszabályokat alkalmazza, akkor az nem visszaélés.

    A következő hibákba esel: felteszed, hogy egy cég nem követhet el bűncselekményt, vagy ha igen, akkor az csak gazdasági lehet. Igen, cég bűncselekményeit általában a profit vezérli, de pl. egy profithajhászás miatt elkövetett szándékos veszélyeztetés (pl. hiányos tájékoztatás, védőfelszerelés nélküli foglalkoztatás) már életellenes is lehet. Én pl. simán el tudom képzelni, hogy a profitra komoly veszélyt jelentő egyén (mondjuk terhelő adatokat akar nyilvánosságra hozni) ellen simán felhasználnák a cégnél róla tárolt adatokat.
    Másrészt, az is tévedés, hogy cégeknél van más választásod. Monopóliumoknál nincs, ráadásul pl. a Facebooknál ott vannak az árnyékfelhasználók, amikor a weboldalakra bekötött FB linkeken keresztül az adatokat a felhasználóról, accounthoz kötve, hogy soha az életben nem járt egyetlen FB oldalon se. Arról nem is szólva, hogy az FB rendszeresen vesz olyan adatokat a felhasználóiról, amikhez a saját rendszerében nem fér hozzá. Itt sincs lehetőséged arra, hogy mást válassz.
    Persze, tudom, nem használja semmi rosszra ezeket az adatokat, csak éppen semmilyen módon nem biztosítja külsős cégek számára az adatfelhasználása átláthatóságát, szóval akár még az is lehet, hogy nem mond igazat.

Új hozzászólás Aktív témák