Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoltn

    senior tag

    válasz JoeYi #10 üzenetére

    Hasonlóan érzek én is! HDD, no way! De addig el is jutottam, hogy a gépemben csak egy Samu 256-os SSD-van, és nincs hdd. Van egy 2T-s hálózati meghajtóm torrentezni, filmeknek.
    És a 2 éves windowsom 20 másodperc alatt bootol.
    Melóhelyen a HP z820-as workstationban HDD-n van a rendszer. Rémálom újrainditani.

    "Music is your only friend. Until the end!"

  • #73173120

    törölt tag

    válasz JoeYi #10 üzenetére

    A gondolataimat foglaltad írásba :R

    Először én is fújoltam, hogy ugyan minek, ugyan kinek éri meg, hülyeség. Aztán vettem egy samu 830-ast. Használtam, majd eladtam, mert hát minek is az nekem. Aztán rájöttem, hogy hoppá. Mindenre várni kell, minden lassú, nem reagál azonnal. Nem kellett sok, vettem egy samu 840 evot és egy 840 prot is. Az asztaliban, meg egy régebbi laptopomban vannak. Egyszerűen össze se lehet hasonlítani. Pedig a laptopban előtte egy wd caviar black volt, 7200-as. És mégis. Pláne windows 8.1-el karöltve. És a legszebb, hogy meg se mutatták a full potenciált, hisz sata2-es csatlakozóra vannak kötve (mert nincs sata3).

    Volt most kölcsönbe egy uefis sata3-as csatolós core i3. A 3 mp-s bootidőtől konkrétan leesett az állam. Minden azonnal történik, nincs késlekedés, nincs lag, nincs semmi, csak jóság-boldogság :)

    És tényleg van egy rászokás faktora. Ha olyan géphez ülök, amiben hagyományos hdd van, egyszerűen türelmetlenné válok, hogy miért tart eddig, miért kell várnom.

    Szerintem, 2015-ben, SSD, alap.

    Amit még szívesen kipróbálnék, az egy pci express csatolós ssd. Vajon milyen az élet 1000MB/s felett :U

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz JoeYi #10 üzenetére

    +1 :C Abszolút egyetértek.

    Egyszerűen hülyét kapok, a HDD-s gépek lassúságától, pedig használtam SATA3-as Velociraptorokat RAID0-ba kötve is, de ég és föld a különbség az SSD javára. És nem csak a boot időről beszélünk (ami nálam Win7-nél kb. 20 mp), hanem pl. a sok apró file olvasásról, ami SSD esetében akár 100x sebességű is lehet a HDD-hez képest, vagy pl. amikor egyszerre indítok el 5-6 alkalmazást és hopp mindegyik abban a pillanatban el is indult, míg HDD-nél volt, hogy 1 percig is tekerte a vinyót. Én már a család minden számítógépében kicseréltem a hattértárolót SSD-re, az asztali gépemben pedig 2-t is használok.

    "War does not determine who is right - only who is left."

Új hozzászólás Aktív témák