Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacc

    aktív tag

    Spotify Prémiumot használok.
    A Spotify-nak két nagy hibáját látom, az egyik, hogy néha eltűnnek zeneszámok a kínálatból (gondolom a licensz miatt, ami érthető, mert a zenészek több pénzt tudnak az iTunes-ból szakítani).
    A másik, hogy az android kliensük már nem olyan energiatakarékos mint régen, (3 készüléknél is megfigyeltem), hogy már jobban merülnek a mobilok ha használom. Én letöltöm a lejátszási listákat és úgy használtam mindig is mobilon.
    Harmadik, szerintem az új webes kliens felülete nem felhasználó barát, nekem legalábbis nem jön be.

    Spotify legnagyobb előnye, hogy sok online rádió lejátszási listáját is főleg Spotify-on teszi közé (a legtöbb brit rádiónál találkoztam ezzel)

    Deezer ingyenest használtam anno, meglepődtem, hogy ott hamarabb volt lyrics, mint a Spotify-on. Illetve több rock/metál zene (amit én nem kedvelek, de kollégák igen) meg anno kevesebb reklám is volt rajta, mint a Spotin. Azóta nem tudom mi a helyzet (2 vagy 1,5 évvel ezelőtt)

  • Lacc

    aktív tag

    válasz #72042496 #25 üzenetére

    Spotify-ra gondoltál a metál "probléma" alatt? Deezer ingyenes verziót simán kilehet próbálni nincs pénzügyi vonzata, legalább látod a kínálatot.

    Külföldi proxy pedig nem jó ötlet a Spotify-hoz. Két dolog miatt. Egyik, hogy a hollandoknak nem 5 EUR az előfizu, hanem 15 EUR. (Onnan tudom, hogy amikor kint voltam akkor a Spotify kliens ezt észlelte, hogy Hollandiában vagyok és ez volt akkor az előfizu ára. Nekem egy dolog miatt ez szimpatikus, hogy tényleg nem nyugat-európai bérekhez mérik a magyar előfizut)
    Másik probléma, hogy a német kolléga mondta anno, hogy náluk sok ilyen zenehallgatási probléma van, főleg a Youtube korlátozza őket valamilyen törvény miatt. Nem nagyon értettem, de mondta, hogy náluk ez nagy probléma. (A fejlett nyugat :D túltolta magát ott). Szóval így érthető, hogy nem engedi lejátszani.

  • Lacc

    aktív tag

    válasz kr:sz #29 üzenetére

    Nem tudom, hogy ilyenkor mi a helyzet, nem vagyok Spotify házaló ügynök :P
    Amúgy egyszerű a dolog, a családi kedvezmény, családnak szól. Egy címen kell laknotok, az ha a másik kint van, nem húzamosabb ideig az nem gond.
    Talán azt csinálja, mint a coursera, hogy megkér arra, hogy a hivatalos igazolványt szkenneld be addig amíg azonosítanak. (Ott személyi kártyát kértek a coursera-n)
    Szóval nálad már pont emiatt is bukás, mert életvitel szerűen kell egy címen laknotok. Ez benne van a szabályzat is. (Szerződési feltételben is, na meg, ha az account oldaladra mész, akkor eléred a prémiumot családoknak leírást, és ott is van kifejtve.
    Itt a "Kérdésed van?" szekció alatt a "Barátokat is hozzáadhatok?" kérdésedre kattintasz, akkor ott a válaszban van leírva, hogy egy címen kell lakni.

    Ez logikus a visszaélesek miatt. Nyaraláskor le menne a holland emberke Görögországba, ott előfizet 5 Euroért és élete végéig 5 Euroért élvezhetné a Spotify-t Hollandiába harmadáron. (Egyébként ilyen élő példa létezik más szolgáltatásnál az EU-n belül :) - Bár a Spotify gyakorlatból látszik, hogy nem vagyuk egységes piacként kezelve - mármint mi az Európai Unió értem, de nekünk magyaroknak most kivételesen jobb)

    Szerintem a barátnőd lehet jobban jár a Deezer-rel. Mert a Deezer az francia cég. Lehet így a hazai pálya előnye is nála van. (Spotify meg svéd cég)

    Balika911: Igen, szűrik németben, de nem tudom, hogy pontosan miért, ezért is érdemes a proxy-nak utánanézni :)

    [ Szerkesztve ]

  • Lacc

    aktív tag

    válasz kr:sz #32 üzenetére

    Kérdezd meg a Supportot, annyit még megtehetsz, hátha van valami.
    Igen beírhatod az állandó címet. Öcsém hétköznap Budapesten van az egyetem miatt, de nem szóltak, meg amúgy is a lakcím kártyáján is az állandó cím van, én meg Győrben vagyok legtöbbször. Országon belül eddig nem foglalkoztak vele, meg néha kint vagyok külföldön, de nem kaptam semmi büntit :). Bár két külön ország, az már necessebb
    Bár nálunk ugyanaz a vezeték név is, lehet azért nem is foglalkoztak velünk ;)
    Azért ebből is lehet érezni, hogy mire hogyan vonatkozik a családi fogalom.

    Deezeren hamarabb volt .srt, sőt ha jól tudom ott van Karaoke mod is :D. Tényleg a Spotify a "nyerő" összeségében (nem csak a hangminőségre gondolok), nekem az elején, amikor jött a Spotify és a Deezer, én a Deezer-t láttam mindig több funkcióval felvértezve, de az már régen volt :).

    Esetleg valamit kipróbálhatsz, elméleti síkon jutott eszembe. Az én prémium accountom, 1 tableten, 2 telefonon és 2 PC-n van rajta, az az 5 eszközön, ez ok, mert mind az én tulajdonom, de lehet tudnátok egy fiókot használni, 2 külön PC-n vagy telón, ki kell próbálni.
    Igen a két telefont is megtudja egymástól különböztetni, szóval ilyen téren lehet kiskapuzni. Ennek van egy hátránya, hogy az egyik eszköz képes távolról vezérelni - a spotify lejátszót - a másik kliensen. PC-ről a telefont.
    De még egyszerre nem próbáltam 2 készüléket.

    Vagy csak webes felületet használja, állítólag valamelyik AdBlocker tudja a spotify reklámot is blokkolni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák