Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SzőkeKapitán

    tag

    válasz GyurCitrom #15676 üzenetére

    1 napot ki szokta bírni viszonylag intenzív használat mellett is... aki kímélőbben nyomja annak a 1,5 - 2 is sikerül.

    Jellemző hiba meg annyi, hogy ha túlságosan felforrósodott a készülék, akkor a hátlap egyeseknél felpúposodott vagy részben levált. Ezt garanciában javítani kéne.

  • vatafakk

    aktív tag

    válasz GyurCitrom #15676 üzenetére

    Szia,
    az akksi használat kérdése, ha játszol rajt, netezel sokat (=kijelző bekapcsolva van), akkor naponta biztosan tölteni kell. Én egy Samsung SII-ről váltottam, annak gyengébb volt az akksija, a Z alig merül pl éjszaka, amikor nem használom, bátran el merek vele indulni úgy reggel, hogy aktívan használom, estig nem merül le, az előző telefonomnál vissza kellett vennem, hogy kitartson egész nap.

    Lehet, hogy lesz aki leírja majd, hogy neki 3 napig megy, nem kételkedem abban se, de az illető biztosan alig használja, szóval csodát nem kell várni a készüléktől. Ha kitenném a polcra bekapcsolt állapotban, szerintem elmenne 5-6 napot is.

    Összehasonlításkor a képernyő bekapcsolt ideje a mérvadó szerintem, 3-4 órát simán elmegy nekem úgy, hogy 3d-s játékokat is játszom rendszeresen, amik sok energiát fogyasztanak.

    [ Szerkesztve ]

  • #09819904

    törölt tag

    válasz GyurCitrom #15676 üzenetére

    Ha vetted volna a fáradtságot és használtad volna a keresőt, már rég mindenre választ kaptál volna... :U

  • #09819904

    törölt tag

    válasz GyurCitrom #15683 üzenetére

    Keresőt említettem, nem azt, hogy kapirgálj vissza!
    Nem nekem probléma, de már nem egy ember leírta a dolgokat. A keresővel sokkal gyorsabban megkapod a válaszod. Csak tudod sokaknak ez az egyszerű dolog NEHÉZ! Emiatt van 15.000 hsz generálva. Pl. a leírást is igen kevesen olvassák el. Holott egy rakás kérdésre választ ad!

  • #09819904

    törölt tag

    válasz GyurCitrom #15685 üzenetére

    Ami nincs a leírásban az:
    - Már írva volt a fórumon!
    - Már írva volt más fórumon!
    - Google!
    - Egyéb kérdéses esetekben a Sonyt kell zaklatni telefonon vagy e-mailben!

    A keresőbe elég beírni, hogy "hátlap". Vagy leválás, melegedés. :)

    Az üzemidő, a fénykép minősége és megannyi más dolog mondhatni mind egyéni. Más azt írta, hogy vígan elmegy estig a telefon. Nálam nem igazán ment el estig. Reggel lekaptam 8 körül a töltőről 100%-osan, majd 13:30 körül mikor hazaértem már 18% fogadott. Tény, mobilnet ment és a Facebook Messenger. De ezen kívül semmi más! Ha erre tegyük fel benyomtam volna a Skypeot pár hívásra, de legyen csak egy hívás, akkor tuti csutkára lemerül!
    Mielőtt leírtam volna a tapasztalatomat előtte megnéztem mik futnak, kilőttem amiket csak tudtam. Ezután se lett jobb! Gondoltam, hogy a Greenify-vel majd kicsit kordába teszem a dolgokat. Hiába!
    Sima telefonként kihoztam belőle a 4 napot. Azt tényleg bírja! Viszony akkor 1 percig se netezel a telefonon!
    Ha játszottam rendesen akkor a 6 óra volt a maximum amit elértem. Viszont közbe megálltam, mert nem akartam szétforralni a telefont.

    A hátlapleválás abból adódik az esetek igen túlnyomó többségében, hogy a telefont ezerrel használja az ember. De ez nem csak leválást okozhat, hanem egyes tokok rásülhetnek a hátlapra. Na, nem szó szerint, hanem csak a fóliával együtt mattulnak.
    Bár láttam egyik ismerősöm Z-jét, neki simán lehet 1 mm-t recsegtetni a hátlapot. A Sony hivatalos szervize megcsinálta, viszont ugyanakkor közölték, hogy a huzamos használattól kímélni kell a telefont. Illetve ilyen esetben lehetőleg a tulaj ne tegye vízbe, mert akkor a hőmérséklet ingadozás miatt még meg is repedhet, ami ugye már nem garanciális!
    De ezek szerintem abszolút logikusak!

    Vannak típushibák. Ez változó, hogy kinél hogy jelenik meg. Pl. kijelzőfakulás, keretkopás, stb.! Ilyenkor mindig a Sonyt kell keresni. Aztán vagy-vagy! :)

    A frissítésről (alias 4.2.2 -> 4.3) csak annyit, hogy szerintem a 4.3 jobb lett. De csak funkciókínálatban! Az AnTuTu tesztben a pontszám sokkal jobb volt 4.2.2 alatt nekem, mint 4.3 alatt. Az animációkat hiába kapcsoltam ki a fejlesztői beállításokban, ez sem hozott jobb eredményt. Illetve sebességben talán egy picit.

    A Viberről is essék szó. Egyik ismerősöm nyavalygott, hogy FB-ról törölné magát és csak Viberezni fog. Na, belementem! Azt a merülést amit a Vibertől produkált a Z, na arról lemondtam! Hiába kapcsoltam ki, akkor is, ha üzenetet kaptam elindult. Innentől kuka! Az üzemidő pedig egyből visszatért normálisra.

    Nyilván, ha rootolom és kivágok ezt-azt vagy jegeltetek több alkalmazást akkor ezt jobban kitolható lett volna. Viszont nem vagyok egy nagyon rootolos fajta. S azért valljuk meg, egyszerűség ide vagy oda, sokaknak nem megy a rootolás!
    És ez ugye nem egy olyan dolog, mint a hangerő le + bekapcs gomb, rádugod a gépre, egy kattintás aztán 30 mp után restartol a telefon és rootolva van megmozdulás.

    Tokok! Konkrétan mivel a Z fóliái elég jó erősek én csak bumpert szereztem a telefonra. A sarkok eléggé kivannak téve a kopásnak pl. farmerzsebben. De egy esésnél is csúnya nyomok lennének!
    A kijelzőről pedig annyit, hogyha egy okostelefon esik, hiába van rajta golyóálló fólia, a legtöbb esetben bereped és onnantól kezdődik a galiba. S mivel ami igazán védene, azt úgy hívják, hogy Otterbox, innentől ez kimaradt!

    A dokkolóról. Szemeztem vele, de mivel lassan tölt így nem láttam értelmét! Az szép és jó, hogy nem kell a kisajtót nyitogatni a töltés miatt, viszont én inkább Qi párti vagyok. Ha már nem kábelezek, akkor legyen elég a wireless megoldás. Szerintem elegánsabb! Legalábbis a Lumia 920 esetében kényelmesebb volt csak rárakni a kis padra. Nexus esetében ugyanezt tervezem!

    A beázásról nem tudok nyilatkozni. Teszteltem a vízállóságot, de nekem nem volt olyan tapasztalatom, hogy eldugult volna vagy várni kellett volna, hogy újra normális hangereje legyen a készüléknek.
    Visszatéve a fényképezőre, azt azért tapasztaltam, hogy a fekete pöttyök előjöttek. Egyik zoomolásnál sikerült meglátnom. Ezt korábban itt már taglaltuk páran, hogy kétesélyes!
    1. Bement a kosz! Ez ugye olyan téren vicces lenne, hogy a Sony állítása szerint semmilyen körülmények között nem kerülhet bele por.
    2. Valamilyen belső sorja a melegedéstől válik le és az okozza a jelenséget.
    Marad még egy +1 dolog ami esetleg valami SW-es galiba lenne. Konkrét megfejtés nincs erre a jelenségre!

  • #09819904

    törölt tag

    válasz GyurCitrom #15689 üzenetére

    Azért tettem fel itt a kérdést, mert vélelmeztem, hogy hátha van itt Sony munkatárs. Pl. T vagy épp UPC topicban van belső kolléga és ott egyből van ugye hivatalos(abb) válasz. :)
    A Google helyett a Sony oldalát néztem, de az nulla infóval bírt. Írtam neki, de a mai napig csak egy olyan válasz érkezett ami semmi sem ér.

Új hozzászólás Aktív témák