Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zord01

    senior tag

    válasz Lirion #86 üzenetére

    Sziasztok!

    Újra itt. Sokan írtatok sok félét. Mindenek előtt HardSanyeee-nek üzenném, hogy igaza van, valóban kevertem az Ainot, a Satioval. Sorry. De a Satio meg full érintőképernyős, úgyhogy nálam az se játszik, bár Aino-nál csak jobb lehet.

    Aztán megkaptam még a fejemre, hogy mér vettem Symbianos telefont, ha sz*r...
    Nos részben azért, mert NEM TUDTAM, hogy sz*r. Ha tudtam volna, hogy ilyen red*a az életben nem veszem meg.
    Elolvastam a teszteket, (többek között mobilarénásokat), vártam azok alapján valamit, és rá kellett jönnöm, hogy nem azt kaptam. Mert a cikkben nem írják hogy naponta lefagy, és sok minden fölött elsiklanak. (És ez még istenes mert spanomé naponta 5ször. Sztem neki kéne egy gyári szoftfrissítés.)
    Ez az első nyílt oprendszeres telóm, és ha a dolgok nem változnak, akkor az utolsó is.
    Csak példának okáért a legtöbb buta telefonom évente fagyott 1-2-szer, nem naponta.
    Arról nem is beszélve hogy Symbian csinál olyat, hogy valami progi beakad rajta, és (gondolom) elkezdi fullra terhelni a procit. Ezt onnan gondolom hogy a teló (az akksi) felforrósodik, de nagyon, és az 1-2 napos üzemidő 1-2 órára redukálódik. Nah azért zárt telón ilyennel még nem találkoztam.
    Általában azért észreveszem, hogy forr a telefon a zsebemben, de pl most nyáron, melegben, lengébb ruhánál volt már hogy csak egy csík mellett vettem észre.
    Aztán az is vicces, hogy az elem töltöttség jelzőt nem tudják normálisan kalibrálni, nem egyenes arányosságban mutatja a merülést. De ezek apróságok.

    Sokatok véleménye úgy érzem eggyezik a gyártók filozófiájával, vagy csak nem találtok benne kivetni valót.
    Én azért nem igazán szeretem hogy a telómra antivírus szoftver kell, és hogy a teló lefagy.

    Végső soron csak azt nem értem miért nem lehet egy olyan telefont kiadni, ami klasszikus kialakítású, nem túl vastag, gps, wifi, és normális kamera van benne.
    Az a baj, hogy a felső kategóriás telefonok között egyetlenegy nincs, amelyik klasszikus kialkítású lenne.
    Azt is említette valaki, hogy nem okostelefonon egyiken sincs ingyenes navi.
    Ez igaz, de kérdem én, miért nincs? Ez is csak gyártói döntés. Nokia maps ugyanúgy lehetne ingyenes, mint az Ovi maps. És ezt is megcsinálhatnák olyanra, hogy ne kelljen hozzá online előfizu. Nyilván nem lenne értelme.

    Sajnos kezdem amúgy felfogni, hogy a telefongyártók közül mindenki el fog menni a nyílt oprendszerek irányába. Ez nem lenne baj, hogyha normális, átgondolt rendszereket alkotnának, nem félkész kreálmányokat.
    Jelenleg az androidban bízok, de ha ilyen google accountos naptáras irányba mennek el, az nekem nem fog tetszeni. Fogják már fel, hogy én nem akaokr SNS-es dolgokkal foglalkkozni, és ne akarjanak rákényszeríteni. Nekem nincs iwiw-em, facebookom, google-m. Nem is akarok. Nem azért mert nincs barátom, hanem mert pár ezerrel több van, mint akivel foglalkozni érdemes. A barmokra meg nem akarom pazarolni az időmet.

    Amúgy ha már megkérdeztétek, az én D750-esem is t-mobil-os feliratos volt, még a menüje is olyan volt, de független volt maga a teló, és nem t-mobile-nál vettem.
    Amúgy ha így folytatják tovább a vége egy 8800 lesz. Lehet hogy szart se tud, de azt legalább stílusosan csomagolásban kapod.
    És kétlem hogy az lassú lenne, és lefagyna.
    Tessék egy kép, az én exszerelmemről.
    Csak itt, csak most, csak annak, aki még nem küldött el a pi*ába a nyafogásom miatt.

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz Lirion #109 üzenetére

    Symbianos qwerty-n ott vannak jobb oldalt az ékezet típusok, úgy mint pont, két pont, vessző, két vessző. A kívánt ékezet lenyomod, majd a kívánt betűt és a kettőt összepakolja egy ékezetes karakterré. Mondjuk ő betűvé.
    Az androidos és iphone qwerty-n pedig adott karakteren tartod az ujjad és feljön egy kis menüben a lehetséges karakterek variációjat, onnan választasz. Symbianos mondjuk gyorsabb megoldás, de nem ilyen "látványos"

    Tudom. De szerinted ez egyszerúbb mint az én ötletem?
    Ezzel a plusz sorral betűnként megtakaríthatnál fél másodpercet. Az 10 év alatt sztem 4-5 óra az éltedből.
    Az két terminator film ecsém

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz Lirion #113 üzenetére

    A galériában nincs mapparendezés
    2-3 naponta fagy
    qwertiynél az ékezeteket előszedni lassú
    nincs stopper visszaszámláló
    a jegyzeteket nem lehet főképernyőre rakni (azóta rájöttem egyik nokiánál sem, ez úgy fest SE kiváltság)
    A fényképező néha belevakuzik a saját képébe, és egy terület teljesen fehér lesz a képen
    (D750-n volt vaku nem csinált ilyen szar képeket)
    A fényképező nem jegyzi meg a fehéregyensúly beállításokat, így minden alkalommal mikor kilépek és visszalépek kezdhetem visszaállítani (20-30 másodperc, ezt kurvára utálom, manapság inkább hagyom had csináljon szar, fakó képeket.)
    A forgatás lassú (Iphone agyonveri) (Bár gyári témával gyorsabb, de az a téma meg csúnya, lehangoló, depis leszek tőle)
    Az autómatikus fényerő állítás kva lassú, értsd ha be van kapcsolva, verőfényes napsütésben 10-20 másodbperc mire látható erősséggel kezd világítani. (addig lejárok egy népi táncot)
    A telefonkönyv nem logikus felépítésű
    A zenelejátszója katasztrófálisan sz*r a gyárit már nem is használom, töltöttem alternatív verziót.
    Eredetileg nem volt PDF írás támogatás (má megoldottam)
    Ha kikapcsolom az elforgatásvezérlést a galériában lévő képeket nem lehet elforgatni (nincs kép forgatása menüpont)
    A gyári fájböngésző gyengus (van alternatív)
    A gyári webböngésző gyengus (van opera mini)
    Kinetikus scroll katasztrófa. Nem kellett volna. De ha már koppintják az Iphon-t akkor legalább jól műdönde. Iphone megeszi reggelire, nagyoncsúúúúúúúúúúnyán

    Ezek olyan hibák hogy azt mondjátok bagatel, mégis mikor napi 4-5 perc elmegy a szöszmötöléssel az bosszantó.

    A sok kis hiba összeadódik. Olyan ez, mint a középkori kínzás mikor vizet csöpögtettek az emberre. Haha.. Egy vízcseppet meg sem érez az ember. Mégis mikor 3 napja egyfolytában csöpög rá a víz... Hát általában beszéltek, vagy megőrültek... ezt érzem én is... lecserélem vagy megőrülök

    Csak nem nagyon van olyan teló amire megérné lecserlélni. Mert a legtöbb telónál valami komromisszum leszl. Vagy nagy lesz, vagy érintőképernyős (emiatt meg rosszul használható, és rövid üzemidejű), vagy csúszkás, vagy buta, vagy stb....

    [ Szerkesztve ]

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz Lirion #109 üzenetére

    Különben a nokia E series a te csoportod, ott vannak candybar telók jó felszereltséggel. Kamera ugyan nincs a topon, de lehet vele fotózni, amúgy gyors, okos, navigálhatsz vele, wifizhetsz, stb...

    Faternak E75 van. 2 hónap alatt tönkrement az alsó 3 gomb, gari, szervíz, két hét...
    A kamerája szutyok 3,15mp
    Az is Symbás teló, dög lassú
    A hangminősége pocsék

    THX no E series

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz Lirion #137 üzenetére

    Hali!

    Nah megpróbálom még egyszer elmagyarázni a dolgokat hogy megértsd.

    Először is ezen a redva Symbás telón már elég sok problémát orvosoltam programok levadászásával, de még így is maradt elég.
    Másodszor. Ha megnézed az általam rajzolt qwerty koncepciót, láthatod, hogy ezzel a meglodással mindenki személyre szabhatná a qwery-t és így sokkal gyorsabb lenne a mostaninál. Ha azt mondod ennél van jelenleg gyorsabb megoldás szerintem hazudsz.

    A fényképezőt hiába küldöm háttérbe, kikapcsolás után úgyis elfelejti, hogy NEM AKAROM HOGY VAKUZZON.

    Kinekikus scrollról csak annyit, hogy (mint említettem) az LG-kehz, Samsung-okhoz hozzá sem szagulok, de azt tudom hogy pl android felületen végre nagyon jól megcsinálták.

    A gyártók igenis direkte fogják vissza a fejlesztéseket. Anno még 2003-ben írták hogy jaj, 2005-6-ban már mindenhol csak oled panel lesz. Tesség 2010 és sehol egy oled cucc.

    Oké, lehet, hogy nem 2004-5 volt a hullámvölgy, de a T610 előtt volt egy nagyon gyenge időszakuk, amikor a telóik lassúak, buták voltak. Lehet hogy azt még nevezhetjük kezdeti nehézségeknek, de aztán jött a T610, a K750, két olyan telefon ami odatette magát.

    És most értsétek már meg a problémámat végre. Azokat a telefonokat nem direktbe állítom a maiak mellé. Csak azt mondom, hogy azok a telefonok a MAGUK idejében mindent tudtak kompromisszumok nélkül, és azt iszonyatos felhasználó élmény kereteiben prezentálták. Nem volt fagyás, lassúság, hiba, hiányosságok.
    És MANAPSÁG nincs olyan klasszikus kialakítású telefon, ami amellett hogy nem qwery-s, nem érintős, nem csúszkás, nem okostelefon, tudna minen feature-t amit a mai agyonvariált vacakok. Zárt oprendszeres telóba is lehetne normális GPS-t tenni, meg 8 megapixeles kamerát, WiFi-t.

    Ott van pl az elm. Majdnem jó lett. Benne van minden ami kéne nekem, csak a kamerája kicsi, és a teló nem topp kategória. De Ha fémből lenne, és vékonyabb lenne 1-2 milliméterrel, akkor őt választanám.

    A mai topp kategóriás telefonok vagy qwertysek, vagy érintősök, vagy csúszkások, és szinte kivétel nélkül okostelefonok.
    Nekem egyik megoldás sem jött be. Ehhez jogom van.
    Viszont olyan teló NINCS manapság, ami sima, egyszerű, régi vágású, gombos telefon lenne, High-Tech anyagfelhasználással, és nagy tudással, zárt oprendszerrel.
    Hát ez az én bajom.
    Ezért mondom, hogy ez a kategória kihalt. NINCS. FIN. GAME OVER.

    Csak remélni tudom, hogy majd egyszer megint lesz, akkor talán lesz egy telefonom amit szeretni is fogok.
    Addig meg szenvedek ezekkel a mai vackokkal.

    Ennél jobban már nem tudom elmondani, mi a problémám, ha most sem értitek, akko evvan...

    Részemről a témában tényleg ez volt az utolsó komment, mert már egy napja megy ez a vita, és nem éri meg ennyiszer elmondani ugyanazt, meg ugyanazt, hátha végre megértitek...

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

Új hozzászólás Aktív témák