Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz dabadab #50 üzenetére

    Kellett volna 1-2 vesszőt tennem. :) Fentebb az UHD-ről is szó volt külön, nyilván inkább erre értendő a távolság problémaköre.

    És ezért írtam lentebb, hogy szívesebben néznék egy 10mbit HEVC FHD-t ugyanilyen bitrátás x264 vagy HEVC 4k helyett. (Ha jól rémlik vmi netflixes teszt videóból láttam utóbbi paraméterű tesztképet anno egy cikkben.)

    @proci985:
    A hangot külön nem értem pl. mozinál. Bár biztos én vagyok béna, másik topicban is leoltottak már de tartom, hogy "mozis" minőségi 5.1 hanghoz olyan hangerő is kell amit 95%-ban életszerűtlen kihajtani. Különben nincs nagy dinamikatartomány, dübörgő mély, stb... Csak mondjuk összenyomott dinamika, pukkanó robbanással és kiemelt középpel, hogy a szöveget is halljam. Ez meg minden, csak nem minőségi élmény.
    Szóval nem tudom elképzelni azt sem, hogy ez így tömegigény lehetne bármikor is. Társasházban főleg, de engem speciel önmagában is zavar már.

    Vagy egy másik aspektus: nálunk 3.5 éves a gyerkőc. Meg nemrég volt 0.5-1-2 éves is értelemszerűen. Namost ekkora gyerekre nem ereszt rá az ember 5.1 mozihangot ébren (a valóságban nyilván kb. semmilyet). Meg akkor sem ha alszik... :D Haverokkal viszonylag ritkán lóg még amikor ne lenne itthon és nem zavarja. :DDD
    Erre ha lefordítom az igényesek válaszát akkor pár évig inkább 1db filmet se nézzünk, minthogy fülesen hallgassuk a csörömpölést hozzá.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák