Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz DemonDani #11 üzenetére

    99k talán nem az? És ennyibe a legolcsóbb fog kerülni...

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz DemonDani #15 üzenetére

    Ezeket az árpletykákat az NV már cáfolta. Nem mondtak konkrétumot, de egyértelműen jelezték, hogy az adatok tévesek. A Tegra 2 szvsz jelenleg 20 dollár fölött van, a Tegra 3 pedig 30 dollárnál is drágább, talán nyaldossa a 40-et.
    A TI ezért nyeri sorra az üzleteket, mert valóban 12-18 dollárért adják a saját chipjeiket. Az Apple egy lényegtelen tényező. Ők nem kereskednek az A5-tel kifizetik a költséget és felhasználják.
    A 299 dolláros tableteknél annyira nem a SoC-ok árazása lesz döntő (vannak nagyobb költségek itt). Egyszerűen ott a Kindle Fire, a Nook tablet, és a Kobo Vox. Nem lehet velük versenyezni a jelenlegi árakon. Az Ipad 2 meg eddig is megalázta a teljes palettát. Csökkenteni kell az árat, vagy ki kell lépni a piacról. Utóbbi még talán korai lenne, így meg kell próbálni az árcsökkentést. Bár szerintem ez sem megoldás. Egy önálló tartalomszolgáltatási rendszer kiépítése az egyetlen értékelhető út. Persze értem, hogy a gyártók miért nem akarnak erre menni, mert nem éppen olcsó a dolog, és a fenti gyártók már eleve elhúztak ebben, de erről szól a tabletpiac jelenleg. Ezen szerintem csak a Windows 8 változtathat, de ez is kérdéses.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz DemonDani #25 üzenetére

    Ez lenne a lényeg. Az NV már érzi, hogy itt tartalomszolgáltatás kell nem erő.

    A Tegra 2-re van adatom. Az kicsivel 20 dollár fölött van. A Tegra 3-ra nincs adat, de ha belekalkulálod, hogy elég nagy a lapka (80 mm^2 annak számít itt), és még LPG gyártástechnológia is biztos nem adhatják 35 dollár alatt, ha pénzt is akarnak belőle látni. A legdrágább 40 nm-es gyártástechnológiát használják hozzá. Persze adhatják veszteséggel, de szerintem ez jelenleg felesleges. Eleve nem a SoC ára a döntő szempont a végső termék áránál, mivel így is elég olcsó, emellett a 28 nm-es konkurensek sem lesznek olcsóbbak 7000-7500 dolláros átlag waferár mellett.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák