Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M@trixfan

    addikt

    De jó is volt a PowerMac G5, de szerettem! Bezzeg most itt lenne a 14nm csíkszélességű Power 9 alapon nyugvó CPU, ahol jó lenne a perf/Watt arány! Na mindegy, mondjuk már akkora a kényelem az Intel miatt, hogy most már jobb így és már nincs technológiai előny egy poweruser számára. Akkor a GHz-ces fsb, altivec igen durván tudott hasítani megfelelő programok alatt. A legnagyobb baj azzal volt, hogy a gcc rossz kódot fordított PPC G5-re és csak a legnagyobb szoftverek használták a drága, ha jól emlékszem Metroworks, vagy IBM licenceket.

    Konzoloknál egyébként csumpi a Jaguar. Nagyon látszik az analízisekből, hogy CPU limit miatt el kell használni egy rakat compute-ot és még így is kevés. Szerintem ez hiba mindkét új konzolnál (Neo, Scorpio), csak most be vannak ragadva kompatibilitási keretek közé a félgeneráció váltás miatt. Nemrég olvastam az Xbox One S tesztjében ahol a pár százalék CPU óra jel többlet egy az egyben megjelent a játékban, erős CPU limitet támasztva alá. A Trinity magos APU-ból kellett volna anno négy magon építeni valamit szerintem, de hát nem engem kérdeztek. :)

    [ Szerkesztve ]

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Új hozzászólás Aktív témák