Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    válasz tothmaxy182 #11 üzenetére

    "egy faszi átverte a szolgáltatót, mert vett tőlük aprópénzért egy csomó (amúgy baromi drága) telefont a cége nevére"

    Ezt egy 5 éves is ki tudná védeni úgy hogy
    - Magánszemélynek jár a csúcskategória olcsóbban / Cégnek van rá pénze ha akarja
    - Egy ember, egy előfizetés, egy készülék. / Ha nagyi-papi-muter-fater-fiú-lány számára is akar valaki előfizetést és telefont akkor meg ne a negyedmillás árkategóriába nézelődjön. Ha igen akkor van rá pénze. /
    Másik amihez már némi szakértelem is kellene:
    - Az előfizetéses telefonok IMEI számai bekerülnek egy adatbázisba amit a mobiltelefon értékesítők lekérhetnek (megfelelő igazolás után) és ha látják hogy Kolompár Vinetú néven van aktív hűségidő és előfizetés a készüléken akkor illedelmesen visszaadják. Ebből az adatbázisból csak a készülékre kötött hűség/kifizetés lejárta után kerül ki az adott telefon.

    De az nem megoldás hogy a szolgáltató a függő telefont drágábban adja mint bármelyik szürke-importos üzlet a függetlent. Rám is furcsán nézett az üf.szolg. kisasszony a Telenor-nál mikor rákérdeztem XY telefon árára, ha a meglévő (már 3 éve változatlan) díjcsomagom mellé venném, majd közöltem hogy harmincért olcsóbban leemelem innen húsz méterre a bevásárlóközpontban, függetlenül. Pedig én tényleg náluk szerettem volna hozzájutni. (másik örök harcom a VOIP kapcsán van velük, illetve a korlátlan, de még is korlátozott mobilnettel).

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Gerr'y

    senior tag

    válasz tothmaxy182 #28 üzenetére

    jo, de mivan akkor ha hosszutavra tervez es ezert akar venni egy aktualis csucskeszuleket, hogy az kiszolgalja majd akar 4-5 evig.
    Szerintem ertelmesebb mint ha evente megveszi a legolcsobb belepo szintu keszuleket.
    Ugyhogy marad a 0% -os THM, vagy tegyen felre ra minden honapban.

  • alfaromeo33

    aktív tag

    válasz tothmaxy182 #28 üzenetére

    Te is egy kedves ember vagy! Ezért tartunk ott erkölcsileg és gazdaságilag, ahol! A béka segge alatt. Magyar a magyar mellé soha nem áll, azonban a külföldinek kinyalják a valagát is. Az ne is zavarjon senkit, higy a külföldi meg magas szinten szarik a magyarok pofájába. Kellett a TESCO, Aldi, Lidl, Penny, Spar stb. mint kecskének a kés, a kis családi vállakozások tönkre mentek tőlük, a jö minőségű magyar termékek és ételek helyett megkapjuk a világ selejtjét és a kezelt meg módosított meg génezett meg mindenelt mérgeket velünk etetik meg. Az EU pedig a legnagyobb háború nélküli megszállás. Eddig a szabad kivándorláson kívül csak kárát láttuk.De, hogy ez mind klappoljon, kell egy nagyon buta és önző nép, nna ez a Magyar.

    [ Szerkesztve ]

    Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

  • Benetnes

    tag

    válasz tothmaxy182 #28 üzenetére

    Remélem ezt nem gondoltad komolyan?
    Itthon Vért izzadunk a fizetésnek nevezett segélyért aminek a harmada kapásból áfaként visszacsorog az államnak, és mégis sírnak hogy nő az államadósság! Angliába meg a hajléktalannál van iPhone 5 mert ott az amit megengedhet magának! De szerinted ha itt valakinek nincs rá pénze akkor ne vegyen az igényeinek megfelelőt hanem elégedjen meg egy rakás hulladékkal kompromisszum gyanánt mert az olcsóbb?
    Tehát ha minimálbért keresel vegyél egy Zte-t (tehát amit a magyar megengedhet magának) tuti a maradék hajad is kihullik a használatától, meg persze meg is utálod a technikát miután negyed óra neki a mobilos oldal betöltése, utána megfagy! Kidobott pénz lejjebb adni annál ami kiszolgálja az igényeidet......

  • Benetnes

    tag

    válasz tothmaxy182 #40 üzenetére

    Ok ne vegye meg hitelre aláírom, de ha kell neki egy normális készülék ne mondjon le róla csak az ára miatt!
    Persze ez Magyarország, itt az emberek nem lecserélik a dolgaikat újra hanem megvárja még az előző elromlik! Hitel nélkül meg sajnos 0 az egzisztencia az átlag magyarnak! 70-100.000-ből ki az aki félre tud rakni akár csak egy vésztartalék képzésére nem telefonra? Ezért írtam, hogy Angliába a hajléktalan is néha magasabb technikai szinten jár meg nyaralni is többet volt mint azok akik itthon keményen dolgoznak vicc pénzekért de ne érezzük magunkat Átb...va! Rengeteget beszéltem németekkel, franciákkal, angolokkal és ők képtelenek voltak felfogni azt, hogy hasonló árak mellet (náluk még van ami olcsóbb is pl: elektronika, ruha, ékszerek, utazás) itt tényleg van aki elmegy éhbérért dolgozni, de még az átlagkeresetünkre is csak annyit mondanak: Pffffffffffff.....
    A legszebb amit hallottam egy francia 45-ös úrtól:
    "74.000,- az mire elég? Én keresek 2200 eurót az asszony meg 1500-at és így pont elvagyunk" (közbe rázták a kezüket, hogy so-so)
    Versenyhivatalt ezeknek a mocskoknak, de nem magyart hanem Uniósat azt hiszem nem sokáig lenne itt Voda, Telenor meg a Tmobil (meg szinte semmilyen külföldi cég)!

  • Benetnes

    tag

    válasz tothmaxy182 #50 üzenetére

    Ezt nem is tudtam, csak azt, hogyha Magyarországnak van is akkor biztos nem érdekük az árakat a magyar zsebekhez igazítani! Vagyis semmilyen jelét nem látom ennek! Megnézném milyen lenne ezt más országban hasonló árképzéssel pl:Németek 130 eurós havidíj + 800 euró vagy Usa: 400 dolláros havidíj (vegyuk a keresetuk kb 10%-át) + 3000 dollár egy iPhone-ért ha a fizetésükhöz mérjük a magyar árképzést!

Új hozzászólás Aktív témák