Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Stauffenberg #28 üzenetére

    Így van, a skandináv rendszerek (nem csak a svéd) egyfajta hibrid a szocializmus és a kapitalizmus között.

    #29: a jelenlegi rendszer nem stabil: nem normális, hogy egy fél busznyi embernek több vagyona van, mint az alsó 4milliárdnak együttvéve, és ez ahelyett, hogy stabilizálódna vagy korrigálna, egyre fokozódik. A mai vagyoneloszláshoz képest az ókori róma arisztokráciától rabszolgákig terjedő társadalma gyakorlatilag egy full vagyonközösségben üzemelő kibuc volt... Ilyen szituációk egyébként vezettek már komoly töréshez a történelemben, pl ilyen szitu váltotta ki a nagy francia forradalmat - természetesen egyéb faktorokkal együtt.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • btprg

    senior tag

    válasz Stauffenberg #56 üzenetére

    Szerintem meg kifejezetten jó, hogy a sajtót nem engedik be. Egészen egyszerűen azért, mert ha ott szenved, haldoklik a kórházban 100 koronás, és apokaliptikus állapotok vannak látszólag, az csak arra lenne jó, hogy pánikhangulat alakuljon ki az emberek között. És arra senki se fog gondolni, hogy az a 100 ember ott az milyen elenyésző töredéke az összesnek, és hány nagyságrenddel többnek nincs semmi baja, csak arra, hogy #mindmeghalunk. Köszönöm, de én nem szeretnék utcára kerülni amiatt, ha kihisztiznek még pár hónap, vagy pár év lezárást a rettegők...

    Rohadt nagy tévhit, hogy csak a gyenge immunrendszerűek halnak meg, meg lesz súlyos szövődmény, de ugyanúgy rohadt nagy csúsztatás, hogy a 30 körüli fiataloknak tömegesen lesz baja. Az orvos csak a sok beteget látja, nem azt, hogy ez hány ppm-je az összes 30 évesnek.

    Szóval az a véleményem, hogy persze nem kell alábecsülni ezt a vírust, de be lehetne fejezni a 30 évesek hullahegyeivel való riogatást, meg egyéb médiahisztit is.

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • Penge_4

    veterán

    válasz Stauffenberg #56 üzenetére

    "Az orvosok azt mondják a csupa 30 körüli fiatalnak, hogy valószínűleg rokkant nyugdíjba mehetnek hamarosan. Persze, nem haltak bele, de az életminőségük megváltozott és bár még nem tudni, hogy mennyire visszafordíthatatlanok ezek a károk, de ez tömegeket érint."

    Erre csak azt tudom mondani, hogy a csótány meg a szúnyog sem úgy lett a bolygó túlélője, hogy hisztiztek, hogy "Jááj, Csernobil" meg "Jááj, meteor!" meg "Jááj, jégkorszak!", hanem volt aki megpusztult, az erősebb meg túlélt. Volt, aki szaporodott, meg volt, aki nem.
    Érdekes, hajéktalanok miért nem halnak meg tömegével? Miért kell egy embernek erre a szintre lealjasodva élnie ahhoz, hogy a modern 21. századi "mindentől félünk, mindent fertőtlenítünk" korban fejleszthesse az immunrendszerét?

    Az intelligenciánkat és elért tudásunkat illene arra használni, hogy kontrolláltan fejlesszük az immunrendszerünket, nem asztmás, allergiás, autoimmun beteg meg leukémiás gyerekeket gyártunk a túlzott beszarisággal. Eközben meg más meg vígan megiszik napi 1 liter töményet, elszív 2 doboz cigit, rendszeresen megeszi a penészes kenyeret, a romlott húst és röhögve elvan még 70-80 évesen is. Valahol a kettő között kéne valami átmeneti hidat képezni, mindkettőből kivenni a pozitívat, nem a ló egyik oldalára átesni.

    De mondok jobbat: aki beszari, az járjon szakfanderben. Komolyan gyűjtést szervezek és dobjuk össze nekik valami kohéziós alapból a pénzt. De oltási igazolvány helyett büszkén kiváltanék olyan kártyát, hogy ne lássanak el az állami egészségügyben. Még véletlenül se terheljem le. Hagyjanak megdögleni, megfulladni az út szélén, majd dobjanak a dögkútba, Vállalnám, csak a gazdaságot ne állítaná le a sok gyökér önhatalmúlag.

    Viszont legalább el lehetne menni fogorvoshoz, el lehetne menni a rendszeres szűrővizsgálatokra. Lehetne utazni, be lehetne ülni valahova, nem érezné úgy magát az ember, mint egy Orwell-i diktatúrában, amikor a héten harmadszor igazoltatja a rendőr.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Stauffenberg #61 üzenetére

    Semmilyen áltudományos dolog nincs benne. Orvosok, tudósok, szakmabeliek is megerősítik (nyilvánosan ne várd, hogy kiállnak, mert vannak dolgok, amiket nem szabad kimondani a társadalomban nyíltan, mert elásod vele magad, de attól még igazak).

    "ezt a belélegezhetetlenül pocsék, elszennyezett városi levegő okozza elsősorban"

    Így van. De én most az egyéni toleranciáról beszéltem. Általában az lesz beteges, akit már gyerekkorától kezdve a széltől is óvnak.
    Amúgy ha már felhoztad a szmogot... milyen érdekes, hogy covidra hivatkozva le lehet állítani az egész világot és nincsenek tömeglázadások, még egy év után is csak vihar a biliben néhol.
    Ehhez képest a klímaválságot meg a többit már évtizedek óta pofázza mindenki és olyanokon ment a hiszti, hogy betiltják a nejlonzacskókat meg a dugódíjat sem merte egy politikus sem bevezetni, mert félt a választók haragjától.

    "Hogy ki retteg a vírustól és ki nem, az meg legyen mindenki magánügye."

    Egyetértek, csak sajnos a rettegők azok, akik immáron több, mint 1 éve befolyással vannak a többiek életére. Hiszen hiába mutogatunk a politikusokra, nem véletlenül nem a svéd modell terjedt el a világon.
    Hogy úgy mondjam, a politikusok (pártállástól függetlenül) most eszik meg a saját főztjüket, az eddigi demagógiára, populizmusra, félelemre és népbutításra alapozott rendszerben nincs más út, mint a kicsi birkát megvédeni saját magától. Megígérni neki, hogy megvédik a csúnya gonosz vírustól, hiszen annyi mindentől megvédték már.
    Az ellenzéknek pedig csak annyi a dolga, hogy árgus szemekkel figyelje a kormányt, hogy hol hibázik és utána nagy hírverést csapva lehessen mutogatni, hogy ők mennyivel jobban csinálták volna.

    "legalább zárt közösségi térben, ha az utcán nem is mindenhol"

    De épp ez az, hogy hivatalosan az utcán is mindenhol kéne és az is a rendőr jóindulatán múlik, hogy nem szórja a csekkeket az utcán, akár azért is, ha az orrodra nincs felhúzva. Mert ha igazán kekec lenne, vagy mert éppen rossz napja van, akkor repülhetne simán a csekk bármelyik tetszőleges embernek.

    "de ha megfertőzöd a nénit a villamoson, aki egyedül él és muszáj kimennie bevásárolni, az nem az ő szabad akaratából vállalt kockázat, hanem te döntöttél helyette az ő sorsáról."

    Nekem van annyi eszem, hogy nem megyek idősek közelébe, ellenben már máskor is aki teleköhögte a buszt, az legtöbbször a göthös TBC-s csöves volt meg a karon ülő etnikai kisebbség. Ezekkel meg most sem tudnak túl sokat csinálni.

    De annyiféleképp meg lehetett volna oldani. Eleve a nyugdíjasok többsége nem jár dolgozni. Lehetett volna állami futárszolgálat a Netpincér mintájára. Lehetett volna kijelölt üzlet az idősek lakóhelyének és kedvelt útvonalának feltérképezésével. Lehetett volna külön járatokat indítani időseknek és krónikus betegeknek.
    Egyébként meg idősek halnak bele többségében, de azért vegyük figyelembe, hogy nem haltak ki az idősotthonok sem, ahol amúgy futótűzként kellett volna terjednie.

    "Én nem tudom azt mondani, hogy haljon bele aki túl gyenge túlélni"

    Pedig jelenleg is pont ez történik, csak az állam gondolt egyet és úgy döntött, hogy kontraszelekció legyen. Az életerős fiatal pusztuljon bele a munkanélküliségbe, a kisvállalkozókat véreztessük ki, aztán legyen egy újraelosztás, amivel megint a nagy halak járnak majd jól.
    És mindezt azért, hogy szavazatokat nyerjenek és fenntartsák az illúziót, hogy megvédenek a vírustól. Ezt a hullámot meg jól meglovagolják a gyógyszergyártók, hiszen nem is ők lennének.
    Ezzel pedig a krónikus beteg, fél lábbal a sírban lévő emberek halálát eltolják pár évvel, hiszen úgyis ez a humánus divat, hogy akkor is életben tartunk, ha törik-ha szakad. Megkapják a vakcinát, aztán majd valamelyik mutáció fogja kivégezni őket. Ahogy eddig is, az az idős, aki nem rákban, infarktusban, agyvérzésben vagy szepszisben halt meg, azt egy influenza vagy annak a szövődménye vitte el.

    t72killer: De annak volt értelme. Ráadásul nem kellett hozzá az egész gazdaságot leállítani. Ellentétben egy felsőlégúti vírus elleni szélmalomharccal.

  • válasz Stauffenberg #59 üzenetére

    mondjuk ezzel a maszkellenességgel annyiban (és csak annyiban) egyet tudok érteni, hogy a darwini szelekcióelmélet szerint a kevésbé intelligens, vagy sérült egyedek kihullanak a populációból, ezáltal kevésbé tud szaporodni, tehát tisztul a genom.
    az már nyilván más kérdés, hogy ezzel másokat sz.pat, de nyilván ennek megértése nem várható el a kognitív képességek alacsony szintjét látva.
    mert akinek be lehet adni a maszkférget, és hasonló baromságokat, sőt, még terjeszti is (lásd: ápdétnorbi), annak nem hiszem, hogy a fejében minden százas, de még húszas sem nagyon...

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • buherton

    őstag

    válasz Stauffenberg #70 üzenetére

    Ez kicsit olyan, mint nálunk a halálozások extrém magas aránya (világviszonylatban), ami főleg arra vezethető vissza, hogy évtizedek óta rosszul szervezett és alulfinanszírozott az egészségügy, ami még csak nem is a rendszerváltás után lett elcseszve (legfeljebb nem lett rendbe téve), hanem amikor már az átkosban elkezdték támogatni a paraszolvenciát, praxishalmozást és az orvosbárók felemelkedését, akiken keresztül kifizetőhelynek lehetett használni az EÜ-t már akkor is.

    Nem nehéz úgy elérni ezt, hogy a statisztikába mindenki belekerül, aki a halálakor pozitív tesztet produkál. Vagyis a halálozási szám azt mondja meg, hogy mennyien haltak meg úgy hogy megfertőződtek, és nem azt hogy mennyien haltak meg a COVID-ban. Ez nagyon fontos különbség. Kéretik ebből nem levonni messzemenő következtetéseket. Ettől függetlenül igaz, amit írsz.

    Azt nem gondoltam volna soha, hogy a kormánynak bejön ez a külön utas vakcina beszerzés. Egyelőre úgy tűnik, hogy tényleg beválik és az EU-ban már más országok is hajlanak erre.

    Teljesen más téma. A magyarok világviszonylatban is nagyon jól állnak hozzá az oltáshoz. Nem véletlenül nem volt nálunk néhány éve kanyaró járvány. Ráadásul bővül a kötelezők listája és a kötelező ténylegesen kötelező. Ha más nem, akkor a rendőrök segítenek beoltani. Semmilyen teret nem engednek a laposföldhívőknek. Ebben tényleg élen járunk világszinten.

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz Stauffenberg #71 üzenetére

    Az pedig nem érdekel engem, ha egy maszktagadó belehal, mert ez az önként felvállalt kockázata saját magára nézve. A probléma viszont az, hogy ezek az idióták olyanokat is fertőzésveszélynek tesznek ki, akik ezt a kockázatot nem akarják felvállalni, csak balszerencséjére pont egy idióta szállt fel az ő villamosára vagy ment be abba a boltba ahova ő is.

    Egész idáig szimpatikus volt az írásod, mert egy haladó nyugati szemléletet mutattál be. De ezzel kibújt a szög a zsákból. Akkor a dohányosok, a megosztott tűt használó drogosok, az óvszert nem használó emberek, stb. sem érdekelnek? Még jó hogy az állam nem így működik.

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • Foglalt név

    addikt

    válasz Stauffenberg #70 üzenetére

    Örülük, hogy ezt mind leírhattad, csak nem tudom miért idéztél. Annyit írtam, hogy valós problémákra reagáló valós tüntetések sem érik el manapság könnyen a céljukat. Ennek megfelelően nem tudom kitől vár megértést valaki, aki nem képes az orrára húzni egy maszkot.
    Ha már így elrugaszkodtunk, Darwin témában tudom ajánlani az önző gént, főleg ha érdekel a játék elmélet.

  • btprg

    senior tag

    válasz Stauffenberg #59 üzenetére

    Ugyan nem értünk egyet a legtöbb dologban, de tetszik a vitastílusod. Béke! :)

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • válasz Stauffenberg #73 üzenetére

    +1

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Stauffenberg #80 üzenetére

    Én is alapvetően a szumma többlethalálozást tartom lényegesnek: 2-3év múlva azt is látni fogjuk, hogy "csak fél-1 évvel előrehozta amúgyis haldoklók eltávozását" (nem), vagy tényleg ekkora vámot szedett - longcovid révén esetleg még többet. Az orvosi adatokból mindenesetre rengeteg olyan eset látszik, ahol az elhunytnak bőven lehetett volna még 10+éve hátra. Nem beszélve az egyre gyarapodó 30as-40es esetekről, illetve arról, hogy a mutánsgyártásnak és ált.iskola nyitásnak mi lesz a következménye a 10alatti(!!) korosztályban.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • buherton

    őstag

    válasz Stauffenberg #77 üzenetére

    Ez a kettős mérce.

    #78 Stauffenberg
    Nem vitatom a COVID súlyosságát és nem is feszegettem ezt a témakört. Azt már annál inkább hogy milyen adatból indultál ki. Ha valaki autóbalesetet szenved és pozitív a teszt, akkoris bekerül a statisztikába. Így pedig nagyjából lehetetlen érdemben bármire is következtetni.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Stauffenberg #103 üzenetére

    A vasvillaforgatós "vidéki szemléletet" vidékiként sose tudtam megérteni. Semmi bajom nem lett volna azzal, ha pl a szomszéd koronás/szomszédba menekül városról valaki és 1héttel később derül ki róla, h koronás. Nem teleportál a vírus, a szomszéddal meg nem szoktam szkanderozni. Elképesztő, hova lett belőlünk az emberség :F?
    A számok megtévesztők, ahonnan elszármaztam, DK-Alföld, ott egész jó az eü és valószínűnek tartom ha valaki gyanús, annak a macskáját is letesztelik - miközben Pesten gépet kell eltérítened ahhoz, hogy igazoltan covidos házastárs mellett téged is tesztelni méltóztassanak.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Stauffenberg #105 üzenetére

    Akkora baromságot, hogy az aktív mentősökre sózzák a tesztelési feladatot, nem sok ország követett el...

    Vidéken azért fogják/fogjuk fel sokszor lazábban, mert hozzáértőként is azt gondolja az ember, hogy áá, itt százada a népsűrűség a pestinek, hogy kapnám el? Havert látom nap mint nap, nem köhög, nem lázas+tudtommal nem volt pesti zugbuliban - miért is ne ülhetnénk össze sörözni? Aztán bumm, valahonnan mégis megkapta.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • válasz Stauffenberg #107 üzenetére

    Az intelligencia megléte sem jelent sok mindent.
    Mérnök ismerős 5g ellenes, a másik haverom három nyelvet beszél, most jöttek haza downunder-ből, és most éppen azt akarja megértetni velem, hogy a spanyolnátha az oltások miatt volt... hiába magyarázom neki, hogy 1938ban lett kísérleti stádiumú, majd 1946-tól szélesebb körben alkalmazott influenza elleni oltás. Ezek a tények nem hatják meg.
    Most is épp ezt nyomja, csak mindenoltásellen. Aztán felhoztam neki Kölcsey-t, és a variola vera-t, és, hogy 1979ben az oltásnak köszönhetően tűnt el a fekete himlő réme, nem beszélve a poliomyelitisről, a diftériáról, és az MMR (elleni) oltásokról, stb... nem veszi fel a tényeket.
    Maszk is baromság, mert a vírus simán átfér a szövet rostjai között. Meg Afrikában is tizede mennyiségű oltás van... már várom mikor jön a lizzard-theoryval.
    Másik haverom, és asszonya is fősulit végzett, utóbbi középsuliban tanít. Srác boltban dolgozik, adom neki a kártyát, hogy fizessek, megkérdezi, hogy nem a soros tette rá a pénzt, ugye?
    Én nem tudom mi a f.sz van itt, de nem akarok beszélni senkivel sem inkább...
    Lehet, hogy be kellene zárni a netet a jelenlegi formájában a 3.14csába...

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • válasz Stauffenberg #113 üzenetére

    Azt a vitát nem láttam, csak hallottam róla. A probléma eleve ott keletkezett, hogy elfogadta a felkérést egy profi hazudozó, vagy inkább manipuláló ellenében, ott folytatódott, hogy nem érette meg, hogy a gödény-félék pont azt akarják elérni, hogy ilyen emberekkel mutatkozzanak, és ott végződött, hogy ha már elmegy, akkor nem ment bele a témába alaposabban, mert ha oda behúzza, akkor simán bedönti a szakállas-szatírt. De gondolom gödény nagyon félelmetes mert nagydarab, és neres, emberünk pedig megijedt a feladattól... így pedig többet ártott mint használt. De majd megnézem a felvételt, kíváncsi vagyok rá.
    Ettől függetlenül teljesen egyetértek azzal amit írtál. Csak hát az ember nehezen szakít meg 15-20-25 éves haveri kapcsolatokat csak azért mert valaki a józan ész ellenére, kérdés nélkül benyeli az ökörségeket. És ez nagyon bassza a csőröm. Mert az elején elment egy részük a devizahiteles kérdéskör miatt, aztán a maradék egy része a fityisz-ner duó miatt, most meg itt van ez. Lassan tényleg már csak a kormányomhoz és a növényeimhez tudok szólni, de ezek nem valami jó beszélgetőpartnerek, bár hallgatóságnak ideálisak :)

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • válasz Stauffenberg #115 üzenetére

    Van az a megállapítás, hogy a sötét középkorban az emberek 75%-a szentül hitte, hogy valaki lakik a felhők felett.
    Most, hogy van Hubble, heti rendszerességgel járkálnak fel a rakéták, és ezernyi műhód' figyeli a felszínt, ez az arány lecsökkent 50%-ra.
    És van az a felmérés, hogy a magyar lakosság felsőbb (érted) rétegében 7-800.000 laposföldes van. Szerintem ki is lukadtunk a probléma gyökeréhez...
    _Volt_ egy haverom aki meg akarta magyarázni, hogy Ausztrália kamu. Aztán visszakérdeztem, hogy szerinte hol a jó édes anyjába csináltam az ielts nyelvvizsgámat, mert nekem eléggé úgy tűnt akkor, hogy létezik, de lehet, hogy csak a NASA kavart valamit...
    Végén tényleg csak a kormány, meg a virágaim maradnak... :)

    Meggyőződéses hit ellen nem tudsz mit tenni.
    Szektások ellen még annyit sem (lásd kormánypárti fanok).
    És ahogy hülyülnek az emberek, úgy lesz egyre könnyebb megetetni velük ezt a töménytelen baromságot... igazából engem az érdekelne, hogy ezek mögött szándékos kormányzati (pl: kína) áll, vagy pusztán anyagi okokból történő nyáj-terelés (pl: gödény, idétlenkei, vagy a qanon (vagy mi a tököm az, de simán lehet, hogy az mögött meg az oroszok és/vagy kína).

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • azbest

    félisten

    válasz Stauffenberg #120 üzenetére

    Máshogy szar fiatalnak lenni. A régi fajta szegénységet nyomornegyedekben, gettókban találni meg.

    Rossz lehetőségekkel bíró környéken lehet manapság is "olcsón" ingatlant találni. Csak ugye átlagembernek az pont nem esik egybe azzal, ahol munkahelyt is lehet találni.

    Nameg, ma sokkal többet láthat az átlagember abból, hogy mennyivel gazdagabb és szórakoztatóbb életet is élnek mások az ő üres életéhez képest, miközben a napi betevőért küzd. De ez is helyfüggő. Van ahol már 50-100 éve is megvolt ez, ami nálunk csak a rendszerváltás után vált láthatóvá. Szóval nem jó ugyanannak az időszaknak a magyar és például amcsi jellemzőit nézni, mert vagy 100 év lemaradásban vagyunk a jó részében is. De még itthon a nagyvárosi vs vidéki élet is durván nagy különbséget mutathatott 50 éve és mutathat manapság is. Csak az olcsó kínai tömegtermékek azok, amelyek itt is megvannak most egyszerre.

    Amiben még nehézséget látok a mai boldogulás terén: minden agyon van szabályozva. Mindenért adóztatnak. Szóval nincs meg az az egyéni szabadság, hogy valaki "önálló" életet éljen, mert a rendszer követeli a jussát és üldözi a bartert / közösségen belüli kölcsönös segítést. Cserébe kínál valami állami szolgáltatást, ami szintén relatív, hogy mihez képest jobb vagy rosszabb, mint régen itt vagy most máshol.

    Az olló kapcsán meg tényleg érdemes figyelembe venni azt is, hogy nem mindegy, arányokról vagy konkrét létszámokról beszélünk. Nagyon csalóka lehet ez emiatt. Olyan sok kisember van, hogy őket egyénileg semmibe sem becsülik, mert ezer másikat lehet a helyükre beállítani. Most egy-egy nagyobb cég vezetői több ember felett "uralkodak", mint régen egy nagy uralkodó. Ezerszer több alattvaló, ezerszer több vagyon az uralkodó kincstárában és nem szempont, hogy elhullik pár gyalog, mert akkor is lesz bőven másik bérrabszolga. És az is csalóka, hogy most sokszor ki vannak szervezve külön cégekbe a parasztok, ezért nem látszik direktben, hogy hány millióan dolgoznak be egy cég alá.

    De úgy általában, arányaiban sokkal jobb és tartalmasabb élete lehet egy mai embernek. A szó szerint nyomorgók arányaiban kevesebben vannak, aboszolút létszámban viszont lehet sokan, csak van mondjuk 6 milliárd jobban élő is melletük.

    A modern társadalomban a fiatalok nyomora sok esetben pszichológiai: nem látják, hogy hogyan lehetnének valakik, akik híresek vagy fontosak. Nem tudnak kitűnni a tömegből, de látják a látszatot, hogy mások milyen sikeresek és boldogak. Szerintem ez vezet sok extrém és idiótának tűnő lázadáshoz is, mert bármilyen hülyeség mögé beállnak, csak hogy azt érezzék különlegesek. Sokan nem bírják elviselni ezt, vagy nem tudnak találni olyan elérhető célokat, amelyekkel sikerülélményük lehetne.

    [ Szerkesztve ]

  • dabadab

    titán

    válasz Stauffenberg #126 üzenetére

    különben behív a műszakvezető az irodájába és elmagyarázza

    ...az autamata felügyeleti rendszer küld először egy figyelmeztetést, aztán a felmondólevelet.
    A műszakvezető viszonylag drága, ám automatikával könnyen helyettesíthető alkalmazott volt.
    (És igen, az Amazonnál tényleg automatizálták a nem elég produktívak kirúgását. A dolog abból a szempontból is érdekes, hogy az automatizáció nem "legalul" igazán komoly, mert a fizikai tárgyak manipulálása nehezen és drágán automatizálható, főleg, ha nem futószalag melletti, atomjaira lebontott, uniform feladatokról van szó, hanem "középen" csap be, mert egy csomó light szellemi munka viszont tényleg könnyen helyettesíthető gépekkel).

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • nevemfel

    senior tag

    válasz Stauffenberg #120 üzenetére

    Hát talán azért történt mindez, mert ami 1945 után történt nyugaton, az nem a szabály, hanem a kivétel volt. Aztán a 70-es évekre egyszerűen kifulladt az a növekedési modell, és most kezd visszaállni az az állapot, ami mindig is jellemezte a társadalmakat, a kevés kézen nagy vagyon.

    Forget your troubles, c'mon get happy

  • azbest

    félisten

    válasz Stauffenberg #126 üzenetére

    A szakszervezetek legyengítésénél lehet kultúrális problémák is szerepet játsznak. Európában nekem úgy tűnik, hogy pont a szegényebb régióból érkező vendégmunkások viszik be azt a gondolkodásmódot, amivel a saját hazájukban is nyomorrá tették az életüket. Hogy nem gondolkodnak előre, nem lépnek szakszervezetbe. Inkább legyen két fillérrel több azonnal, minthogy eltartsák a szakszervezetet, inkább feketén vállalnak munkát, csak nehogy adót kelljen fizetni. Aztán sírnak-rínak, hogy kevés a fizetés és nincs érdekképviselet. Ez az emberek hülyesége miatt alakul így. Mert buták. És azok is megszívják miattuk, akik amúgy terveznének, gondolnának a jövőjükre is. Mert a buta többség, aki nem lát előrébb a mánál, az szétcseszi a közös védelmi rendszert.

    #127 dabadab
    mostanában azzal szoktam viccelődni, egyik projektemcél úgy adták el az ügyfélnek az agilis módszerek miatti órákat, hogy ezzel javulni fog a minőség és kevesebbet kell majd supportra költeni később. Nos, valóban sikerült javítani. Olyan jól sikerült, hogy az ügyfél felére csökkentette a költségvetést és az emberek felét leépíthették. S persze a cég bevétele is megcsappan így.

    [ Szerkesztve ]

  • nevemfel

    senior tag

    válasz Stauffenberg #130 üzenetére

    De csak azért, mert 1945 után történt valami pozitív, nem kell törvényszerűen kivételt jelentő alkalommá válnia.

    Hát nem is állítom, hogy annak kell lennie, csak annyit, hogy történelmi perspektívából szemlélve kivételes időszaknak tűnik.

    Témába vágó könyv:

    [link]

    How only violence and catastrophes have consistently reduced inequality throughout world history

    [ Szerkesztve ]

    Forget your troubles, c'mon get happy

Új hozzászólás Aktív témák