Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Noukoum #25 üzenetére

    Hagyjuk már ezt a dumát, azért mert van lapos tévé még szegény vagy, de a jelenlegi gazdagok meglennének a mostani népesség felével is míg akkoriban egy tatárjárás után a király álla is felkopott. Van egy mondás, ha a vidéki nem sz.rik akkor a pesti nem eszik. Na ez ma már nem igaz. A technológiai fejlődés magával rántotta az életszínvonal növekedését de ez élteti a kapitalizmust is, ha nincs fogyasztás akkor nincs növekedés, de nem csak akkor vagy szegény ha gyertyával tudsz csak világítani. Jeff Bezos akkor is vígan fog élni ha fel Európát letarolja valami, tessék ezzel a gondolattal megbarátkozni.

    Thanos was right.

  • Foglalt név

    addikt

    válasz Noukoum #35 üzenetére

    Szerintem kicsit elbeszéltek egymás mellett.
    A cikk arról szól, mekkora a különbség gazdag és szegény közt.
    Abban igazad van, hogy globális átlagot nézve, nem visszafelé haladunk, legyen szó várható életkor, éhinség, mélyszegénység, etc. ügyében.
    Narxis sem állít valótlant, az egymásra utaltság sokkal indirektebb, mint korábban, így az egyén szintjén szinte láthatatlan (lsd. más szemszögből, mindent megosztok a fészbukon, mert senki vagyok).
    Talán pont itt van a kutya elásva és a technológia az, ami abszurdá teszi a jelen helyzetet. Nem hiszem, hogy Dzsingisz kán, kisebb góré lett volna, mint Bezos. Viszont a hatalomgyakorlás közvetlensége sokat változott, kicsi lett a világ, a MasterCard-od alapján szinte bárki tudhatja a világ bármely pontján, a nap bármely pillanatában, "mennyit is érsz".
    Ennek van a globulista vonalnak van egy másik vetülete is, amit a középosztály itt Európában egyre jobban érez. Azt, hogy kezd világ-középosztály lenni. Az indiaik ennek még éppen örülnek, ahogy kelet Európa is örült 10 éve. Amíg megvan a kellő gradiens és elhárultak azok a mesterséges akadályok, amik ezt korábban gátolták, nem áll semmi a kiegyenlítődés útjában.
    Gazdagéknál is hasonló lehet ez, lehetsz a világ leggazdagabbja, vagy hirtelen senki, miközben továbbra is valami porvidék első embere vagy. De ahogy bármilyen mostani platformon a fő szabály: the winner takes it all.

  • Eugene Roe

    őstag

    válasz Noukoum #38 üzenetére

    A szegénység az szegénység. Értem amit mondasz, de annó a világról semmit sem tudtak a falusi az emberek. Azt látták, hogy a nemes vadászhat az erdőben, és ehet szarvast akkor is, amikor ő 3 hónapon át csak kenyeret, kukoricát, kevés tojást (sokszor tészta formában), meg 2 hetente 1db lefogyóban lévő tyúkot, de ennél többet érdemben nem látott. Nem látott be a nemesi kúria falai közé, max a szomszédot látta, akinek 3 tehene és így sajtja is volt.

    Most viszont az alsó 20%-ot leszámítva mindenki tudtában van / vagy lehet annak, hogy repkwdnek Rogánék, hogy bambul a fején Dzsudzsák, stb. stb. Ez a pszichológiai teher szerintem egy új elem, amiről senki sem tudja, hogyan fog manifesztálódni.

    Az élet furcsa vicce, hogy pont a facebook, éjjel nappal budapest és a többi szar az, ami az utca helyett a nappaliban tartja a nincsteleneket. Ha 2006 2016-ban, vagy 2021-ben történne, egy halovány szellentést se váltana ki az emberekből.

    It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

  • azbest

    félisten

    válasz Noukoum #38 üzenetére

    Szerintem meg te adsz a szájába olyasmiket, amiket nem mondott.

    Pont arról beszél, hogy ma is van szegélység. Csak mások a körülmények a fejlettebb társadaloban. Nem állította azt, hogy jobb lenne élni régen.

    És igaza van abban, hogy manapság az egyén csak statisztika. Mivel mocskosul sok ember van. Hiába képzeli mindenki magáról, hogy egyéniség, de most tényleg százakkal és ezrekkel helyettesíthető szinte mindenki. Pár száz éve meg egészen egyszerűen nem volt ennyi ember és a jobbágynak is volt értéke. Persze nem a mai értelemben vett "egyéniség" szerint, hanem mint az ökörnek, darabra.

    Sokkal magasabb életszínvonalon "nyomorgunk", mint régen. Viszont az óriási létszám és a fejlett technológia miatt nem is lesz mindenkiből gazdag cégvezető.

    Egyébként pillanatok alatt vissza lehet zuhanni a régi fajta nyomorba is. És manapság is előfordulhat, hogy egyik héten még high tech cuccokkal játszunk egy szép városban, a következő héten meg a lakosság jelentős részét megölik vagy elkergetik.

    #44Noukoum
    végigolvastam és ezért gondolom azt, hogy nagyon félreértettél valamit

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák