Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noukoum

    veterán

    válasz Foglalt név #37 üzenetére

    Ne haragudj de ez akkor egyszerű irigység, a kollégának az a baja hogy más gazdag ő pedig nem. Tehát ha ő is olyan gazdag lenne mint a leggazdagabbak, akkor biztosan nem érdekelné mekkora különbség van a szegények és a gazdagok között.
    Tehát igen, fennáll az a jelenség hogy nőnek a vagyoni különbségek a társadalmon belül DE a mostani magyar szegénységet semmiképp sem szabad összehasonlítani nem hogy az évszázadokkal ezelőtti hanem az évtizedekkel ezelőttihez sem.

    És lásd az első hsz-met én elsősorban azt kifogásoltam hogy követendő példaként hoz fel egy olyan történelmi korszakot ahol néhány főnemesi család és a király birtokolta az ország jelentős részét, közben meg a jobbágyok azért dolgoztak hogy éhen ne halljanak.
    Persze értem én hogy könnyű bekajálni a rengeteg f@szdágot (már bocsánat), és azt hinni a fűtött lakásban megtelt hűtőszekrénnyel a tv előtt ülve hogy régen milyen jó volt mert kisebbek voltak a társadalmi különbségek..

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • FattyDove

    őstag

    válasz Foglalt név #37 üzenetére

    "Nem hiszem, hogy Dzsingisz kán, kisebb góré lett volna, mint Bezos. Viszont a hatalomgyakorlás közvetlensége sokat változott, kicsi lett a világ, a MasterCard-od alapján szinte bárki tudhatja a világ bármely pontján, a nap bármely pillanatában, "mennyit is érsz"."

    Dzsingisz kán meg simán csak kiirtott téged és az egész népedet minden probléma nélkül, de úgy, hogy szó szerint nem maradt senki (a vicces, hogy az állatokat is megölték). Most képzeld el, hogy egy ilyen golden hord betalál egy akkori mondjuk 7k-s "magyar" közösséget. Ma nem kommentelnél.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák