Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Enton #46 üzenetére

    Ez a rész engem is érdekelne.
    De erre lenne leginkább jó az a korábban említett "tudástár" dolog. Ahol a PH!-sok összeszedik az ilyen információkat a kezdő TV-sek számára és azoknak is akik már kicsit jobban belemélyedtek a dolgokba. Tehát nem (csak) ilyen alap szájbarágós dolgokra gondoltam.

    Szóval engem is érdekelne a PC feat LCD TV. Ugyanis én is így fogom használni. Annyit tudok, hogy ilyen esetben előjön egy olyan jelenség, hogy input lag. A TV elektronikája és a képjavító eljárások miatt egyfajta késés keletkezik a jelben, amit a TV a PC-ről kap.
    Ezt kiküszöbölendő létezik a TV-ben "PC mód" vagy "Game mód". Ilyen módban az összes képjavító plusz cuccos le van tilva, így nem vagy csak minimális érzékelhető input lag keletkezik. Probléma megoldva. Vagy nem.
    Ugyanis az átlagos TV-k (ez a Sharp nem ilyen :) ) valójában csak 100hz-es képfrissítésre képes. A 3D tévék úgy oldják meg ezt, hogy mindenféle hangzatos elnevezésbe öltöztetett de amúgy szoftveres technikával "felskálázzák" a képfrissítést 200-400-600hz-re. Lásd LG Ture motion stb... Ezért 3D film nézés közben sem lesz szellemképes a kép, mert így már szemenként jut 100-100hz-es frissítés.
    DE, itt jön közbe a bibi. Ha PC-ről akarjuk ezt csinálni. Ott ugye az input lag miatt "Game módban" vagyunk, így viszont minden képjavító eljárás - köztük ez a Ture Motion is - le van tiltva. Vagyis marad a gyári 100hz-es frissítés. Ami 3D-ben már csak 50-50hzet ad szemenként.
    Viszont, ahogy olvasom meg lehet oldani úgy, hogy nem "Game módban" nézi az ember PC-ről a 3D-t. Ilyenkor persze lesz egy kis lag, de ezt maximum játék közben vagy a hangon - ha külön rendszerről közvetlenül a gépről megy a hang - venni észre. A hangot pedig szoftveresen direktbe hozzá lehet késleltetni a képhez.

    Persze mindez részben csak feltételezés. Hiszen nincs ilyen tévém :) De pl az LG topicban egy kollega megerősített ebben:
    "Késik bizony, 160ms-ot. Legalábbis LW5500-on.
    Én kxdriverből (Audigy) tudom kompenzálni.
    Játékra zavaró. Game módban nincs lag, de szellemképes
    a natív interlace 3D."

    Szóval ez így könnyen megeshet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák