Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dudika10

    veterán

    válasz dokesz007 #27 üzenetére

    Nálam meg az egér neve microsoft-al kezdődik. :)

    6 éve nyúzok egy microsoft egeret (talán intellmouse? :F ) és soha semmi baja nem volt. Az érzékelője olyan 400 vagy 600dpi-s lehet szerintem és eszméletlen pontos. Annyi a hátránya hogy elég sokat kell mozgatnom a kezem, de nem találtam még jobbat nála.

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

  • Termigáßor

    aktív tag

    válasz dokesz007 #52 üzenetére

    Azért razerrel is nyúlhatsz mellé... nálam 3 copperhead váltotta egymást gariban, végül egy diamondback 3g lett belőle. aminek már kezdettől fogva szorul a jobb gombja (csak már nem volt pofám visszavinni), gondoltam majd csak bekopik úgyis azon van az ugrás. Na hát marha nehezen akart bekopni. A jobbgombos duplaklikk, szinte kivitelezhetetlen volt. Sokáig lepotyogtam innen onnan, vagy kinyírtak emiatt. A háromujjas fogásról nem is beszélve: a középső gomb (görgő) nyomvatartása közben a jobb gombot (ugrás) csak nagyon nehezen lehetett lenyomni.

    Végül sok szenvedés után - pl. gombok leragasztószalagozása, ami megszüntette a hangos kattintást, nyikorgást, és lerövidítette a lenyomás útját, de túl felpuhította és lomhává tette a gombokat, meg elrondította az egeret) - egyszerűbb megoldást találtam:
    Egy vékony gumiszalagot húztam a jobb és bal gomb közötti résbe, és megszűnt a nyikorgás, klattyogás, és a jobb gomb is használhatóvá vált. Igaz nem olyan halk mint leragasztva, de jobban reagál. Ha nagyon zavar a hangja átváltok a Ms imo 1.1a -ra :)

    Na szóval ez van. Hiába razer, ez is csak "médincsájna"...

    A szenzor az király, a forma tökéletes (nekem), még az anyagminőség is rendben lenne, de a zajos mikrokapcsolók meg a gyatra összeszerelés (gyorsabb rántásnál még mindig lötyög benne valami)... hát nem tudom talán nem a sárgákkal kéne csináltatni...

    Ha egyszer egy Razer egér (nem lézeres) olyan minőségben, és olyan gombokkal lenne összerakva, mint bármelyik M$ társa (ja és megtanulnának végre szoftvert írni hozzá) akkor tényleg "ultimate choice" lenne. így viszont csiszolatlan gyémánt... több kevesebb munkával sokat ki lehet hozni belőle. vagy lehet gariztatni... mert az a 2 év bizony nagyon jól jön, mert szinte biztos hogy annyi időt nem bírnak ki. Végülis nem rossz: évente új egér ingyen. Az a durva hogy még így is megéri a gyártás, hogy tömegével hordják vissza...

    Tudom, a sláger DA jól sikerült. Bár azt is az új firmware mentette meg...

    Na abbafejezem mert sok lesz már, meg nagyon off is...

    Szóval jó a Razer, de nem kell isteníteni.

    Jobbára ártalmatlan...

Új hozzászólás Aktív témák