Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Termigáßor

    aktív tag

    Khm... Emberek!

    Rég szóltam hozzá bármely témához is, (főleg mióta sikerült elkonfigurálnom az email címem..) de ezért most újra regisztráltam...

    Senkinek nem tűnt fel hogy ez egy az egyben az A4tech Oscar típusú egere? Tudom nem egy nagy márka (de állítólag az X7-es széria igen jól sikerült)
    Ilyen pofátlan lopással bepróbálkozni! Hát ez nagyon gáz. Persze lehet valami licensz van a háttérben.. de akkor is. Átmatricázzuk aztán bejelentjük a nagy innovációt?

    Az utolsó szögig megegyezik, még a súlyok is ugyanazok.

    Itt a link annak akit érdekel: http://www.x7.cn/en/product.asp?id=30

    G.

    ui.: ... bár zárójelben megjegyzem lehet, hogy azért matricázták át mert az A4tech nem dobta (nem merte?) európában piacra ezt az egeret (pedig már jó egy éves vagy több), és más márkanévvel azt remélték hogy jobban fogy majd? Na akkor most jól lebuktattam őket... ;)

    [ Szerkesztve ]

    Jobbára ártalmatlan...

  • Termigáßor

    aktív tag

    válasz dudika10 #42 üzenetére

    A te egered 3 kilós?? :Y

    Az igen! Jó erőben lehetsz! :R

    Ezek fényében abban 100m/sec -ben sem vagyok igazán biztos, de nincs kedvem utána számolni. Viszont az biztos hogy még a legelvakultabb pro gamerek sem rántanak nagyon 2-2,5m/sec -nél nagyobbat (nem tudnak)

    Egyébként nálam is egy ms wmo 1.1a figyel a diamondback 3g mellett. És bizony többnyire nem a razer után nyúlok...

    [ Szerkesztve ]

    Jobbára ártalmatlan...

  • Termigáßor

    aktív tag

    válasz dudika10 #44 üzenetére

    Nem kötekszem, (csak picit a vita kedvéért ;) )

    Szóval a 30N-os súly (nevezzük tehetetlenségi erőnek) akkor lép fel amikor a gyorsulás megtörténik.

    Ahogy te mondod az úgy érthető hogy az eleve 3kg tömegű egeret kellene 20G gyorsulással meglódítani akkor viszont már 20*3kg azaz 600N tehetetlenséget kellene leküzdeni.

    Persze értem én hogy érted. :K Viszont akkor sem csupán 30N tehetetlenséget kell leküzdeni mert az egeret lendítő kéznek (meg alkarnak) is van tömege és tehetlensége ami sokszorosa az egérének tehát akár 2-300N-nal vagy többel is lehet számolni (+ az egér).
    Nem mondom hogy lehetetlen elérni ilyen gyorsulást csak akkor az egér már nem maradna az asztalon, sem a kezünkben... (Ellenben a kung-fu edzőnk elismerően bólintana...)

    Szóval igen, valóban ennyi értelme van annak, hogy az egerek lekezelik a 20G-s gyorsulást.

    Ellenben már jönnek a 75G-s csodák... :U

    ... rájöttem mikor lehet elérni a 20G fölötti gyorsulást: vesztett meccs utáni falhoz vágáskor a becsapódás/visszapattanás pillanatában! :DDD

    Jobbára ártalmatlan...

  • Termigáßor

    aktív tag

    válasz dokesz007 #52 üzenetére

    Azért razerrel is nyúlhatsz mellé... nálam 3 copperhead váltotta egymást gariban, végül egy diamondback 3g lett belőle. aminek már kezdettől fogva szorul a jobb gombja (csak már nem volt pofám visszavinni), gondoltam majd csak bekopik úgyis azon van az ugrás. Na hát marha nehezen akart bekopni. A jobbgombos duplaklikk, szinte kivitelezhetetlen volt. Sokáig lepotyogtam innen onnan, vagy kinyírtak emiatt. A háromujjas fogásról nem is beszélve: a középső gomb (görgő) nyomvatartása közben a jobb gombot (ugrás) csak nagyon nehezen lehetett lenyomni.

    Végül sok szenvedés után - pl. gombok leragasztószalagozása, ami megszüntette a hangos kattintást, nyikorgást, és lerövidítette a lenyomás útját, de túl felpuhította és lomhává tette a gombokat, meg elrondította az egeret) - egyszerűbb megoldást találtam:
    Egy vékony gumiszalagot húztam a jobb és bal gomb közötti résbe, és megszűnt a nyikorgás, klattyogás, és a jobb gomb is használhatóvá vált. Igaz nem olyan halk mint leragasztva, de jobban reagál. Ha nagyon zavar a hangja átváltok a Ms imo 1.1a -ra :)

    Na szóval ez van. Hiába razer, ez is csak "médincsájna"...

    A szenzor az király, a forma tökéletes (nekem), még az anyagminőség is rendben lenne, de a zajos mikrokapcsolók meg a gyatra összeszerelés (gyorsabb rántásnál még mindig lötyög benne valami)... hát nem tudom talán nem a sárgákkal kéne csináltatni...

    Ha egyszer egy Razer egér (nem lézeres) olyan minőségben, és olyan gombokkal lenne összerakva, mint bármelyik M$ társa (ja és megtanulnának végre szoftvert írni hozzá) akkor tényleg "ultimate choice" lenne. így viszont csiszolatlan gyémánt... több kevesebb munkával sokat ki lehet hozni belőle. vagy lehet gariztatni... mert az a 2 év bizony nagyon jól jön, mert szinte biztos hogy annyi időt nem bírnak ki. Végülis nem rossz: évente új egér ingyen. Az a durva hogy még így is megéri a gyártás, hogy tömegével hordják vissza...

    Tudom, a sláger DA jól sikerült. Bár azt is az új firmware mentette meg...

    Na abbafejezem mert sok lesz már, meg nagyon off is...

    Szóval jó a Razer, de nem kell isteníteni.

    Jobbára ártalmatlan...

  • Termigáßor

    aktív tag

    válasz Tomi_Sci #37 üzenetére

    így van! 400dpi bőven elég. Nálam egy 400dpi-s ms imo 1.1a (ime 3.0 optikája, kisebb formában) és egy 1800dpi razer db 3g (da optikája) visszalasítva ugyanarra a szintre, így egyforma két egér érzékenysége. Hol egyiket használom hol másikat. Azt látom hogy az 1800dpi-ről visszalassított db mintha egy hajszállal simábban mozogna, de a ms meg mintha pontosabb lenne. Ahova teszem ott van.

    Jobbára ártalmatlan...

Új hozzászólás Aktív témák