Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cheatergs

    senior tag

    válasz gyiku #18 üzenetére

    Nem osztom a meglátásod, mivel a passzívnak az a lényege, hogy nulla ventillátor legyen.
    Ha egyszer beruháztam egy hangtalanba, felvállalva a vele járó hátrányt, akkor nem fogom "aktívvá" tenni, hogy visszakapjam a zajt, aminek az eltüntetéséért felárat fizettem.
    Le kell szedni a ház oldalát egy minimális légcseréért, ennyi nálam elég a passzív proci- és VGA-hűtésnek.

    Én is szívesen látnám viszont ezt a monstrumot egy 70-esen. Kár, hogy most nincs rá pénzem, beruháznék egy olyanba.
    A Powercolornak is ilyesmi méretekkel kellett volna variálnia, akkor nem fagyna le alapórajelen az 5750-esük.

    Mindig minden mindegy

  • cheatergs

    senior tag

    válasz gyiku #47 üzenetére

    Akkor meg nem passzívat kell venni, hanem egyedi hűtésűt, mivel azok közül a jobbak is halkak.
    Továbbá a halk nem egyenlő a némával. Én hallottam a Swif 2-t minimális fordulatszámra is letekerve, hallom a tápom elvileg ultracsendes - és most már egyedüli - ventijét is (ha nem nyomja el a vinyó).

    A passzív rendeltetésszerű használata venti nélkül van. Az, hogy némelyik gyártó alulméretezi a bordákat, és emiatt nem lehet rendesen használni őket, más téma (ugyanez előfordul a ventis példányok között is).

    Ez a téma is olyan, mint a tuning. A tuningosok szerint vétek nem kihasználni a teljes potenciált, míg mások szerint fölösleges a gyári értékek fölött járatni a frekit (és fogyasztást-melegedést).

    [ Szerkesztve ]

    Mindig minden mindegy

Új hozzászólás Aktív témák