Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • SlyChocolate

    senior tag

    válasz zack #14045 üzenetére

    Kicsit visza térve az mg4-re konvertálásra!
    Én is csinálom és saját tapasztalatom az:
    hogy a 720*576 felbontás mellett, 25 kép/mp, és 768-as kbit/mp videóbitráta az ideális.
    Ami akkor tünik teljes kijelzőt kihasználó vidinek ha fix 4:3-as képaránnyal van konvertálva!
    És bár sokkal időigényesebb de tény, hogy minőségibb anyag készíthető a két lépcsős konvertálással!
    Jelen pillanatban ez a free progi a kedvencem:
    http://szoftverbazis.hu/szoftver/formatfactory.html

    [ Szerkesztve ]

  • p87

    senior tag

    válasz zack #14045 üzenetére

    Én is konvertálom magamnak amit érdemes.
    Most hétvégén végeztem egy minőségi összehasonlítást xvid, mpeg4 és x264 kodekek között. Egy hd filmből kivágott jelenetet ugyanolyan beállítások mellett átkonvertáltam mindhárom kodekkel, és egy képkockát mindhárom jelenteből összehasonlítottam.
    Leggyengébb az xvid lett majd az mpeg4 és a legjobb az x264.
    Én ezentúl x264 kodekkel konvertálok.

  • peterk

    senior tag

    válasz zack #14045 üzenetére

    "Szoftverfrissítés/support ügyben egyelőre a Wave szerintem rosszabbul áll, mint az X10, ugyanis az utóbbihoz beígérték a 2.1-et, és már azt is lehet tudni, hogy 1-2 héten belül itt lesz"
    Mintha erre válaszul jött volna a mai hír: lesz Android 2.2 frissítés X10-re

    Tudom, hogy 2.1-ről volt szó, node egy olyan telefonnál, amelyik nagyjából egy időben jelent meg, mint a froyo, szerintem a 2.2 frissítésnek is alapértelmezettnek kellene lennie. De nem az, nem fogja megkapni. (Megjegyzem, a Wave-nél is alig pár hónappal idősebb, és az SE már polcra akarja tenni.)

    Sajnos a frissítés hiánya általános probléma, minden platform azzal küzd, hogy viszonylag hamar kimerül a gyári támogatás, és a felhasználók a különböző "főzött" megoldásokra kényszerülnek, ha szeretnék az új fejlesztéseket a telefonjukon látni. Talán az iPhone az egyetlen kivétel, de ők meg keményen meg is kérik az árát. (És még azt se mondanám tökéletes supportnak, csak valamivel jobbnak, mint az átlag.)

    Ezért írtam példaként a Synology-t, aki a NAS-aira még 3 évvel később is ad ki fejlesztéseket, nem is aprókat. Jó lenne, ha valahol ebbe az irányba mozdulna a telefon ipar is. Persze addig, amíg a vásárlók évenként hajlandóak lecserélni a 100 ezres okostelefonjaikat, addig olyan sok nyomás ebbe az irányba nem érkezik a gyártók felé.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Aktív témák