Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz MC Pite #7 üzenetére

    Ha megnézed, az eDigitalban nem is kerül 90e Ft-be a Samu LE32E420 sem...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz MC Pite #23 üzenetére

    OK 70ért már más tészta, de 90ért egy full alapot (nincs lentebb igazából) miért dicsérünk???

    Olvasni is szoktál, vagy write only?

    Megnézted mennyibe kerül az eDigiben, ahogy kértem? Gondolom nem. Tessék. 79,9e Ft. Márpedig az eDigi nem a legolcsóbb hely. AVPlanet és még pár webboltban 73-75e Ft. Szóval milyen 90e Ft-ről hadoválsz még mindig?

    plusz nem árt némi hang sem rá, amiben megint nem remekelnek az olcsóbb tévék.

    A drágák se, megnyugtatlak. Anno elszörnyülködtem, milyen doboz hangja van a legtöbb általam tesztelt TV-knek a CRT-hez szokott fülnek. Persze igen, a vékonyság a divat, vékony kávába meg nem lehet komoly hangszórót elhelyezni, pláne úgy, hogy értelme is legyen.

    Mondjuk onnan is meg lehet közelíteni, hogy akinek van pénze normálisabb TV-re, annak legyen normális hangrendszerre is. Anno ez egyébként pl. a Pio plazmáinál tervszerűen így volt, gyárilag nem volt bennük hangszóró.

    Hang, képarány érzékelés és kontraszt/színek területén még a drágább modellek sem villantottak.

    A hangról lásd fent (mégis, melyik LCD/Plazma TV-n van normális hang?), kontraszt / színek meg ízlés kérdése (nagyon szép dolog a színhelyesre belőtt kép, de ez is olyan dolog, hogy az emberek többsége igyekszik a saját ízlésének megfelelő képi világot beállítani, pont a Samunál ezzel indokolták a gyárilag túlvezérelt színeket - a vevők többségének ez tetszett, a teszterek persze a pokolba lehúzták a készülékeket, de ugye a gyártól nem a tesztereknek gyártanak TV-ket...).

    Kinek a pap, kinek a papné. Van akiket nem érdekel a képe, hangja, meg semmi, csak hogy lcd legyen, mert az menő. Én letojom hogy hány cm vastag, de ne legyen már egy 30éves időutazás kép és hang minőségben, ráadásul sok pénzért!

    Egy apróságot kihagysz: nincs tökéletes képmegjelenítési technológia. A CRT vibrál, az LCD nem homogén, a plazma pedig hajlamos az ideiglenes beégésre (igen, tudom, hogy a legújjab pana már nem. 5 éve is ezt hallgatom folyton, aztán mikor anno teszteltem, és ott volt a szellemképe a kontrasztos feliratnak, akkor meg az jött, hogy alig látszik - ok, de akkor az LCD nem homogén fényerejével se jöjjön senki, mert normális használat közben azt sem veszi észre az ember). Szóval a kérdés az, hogy mi az, ami a legkevésbé fáj neked.

    A szomorú az, amikor mindenki nekiáll a saját véleményét védeni, és anyázni mindenkit, aki nem ért egyet vele. Mert ugye igaza csak és kizárólag neki lehet...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz MC Pite #49 üzenetére

    Megbocsáss, de most megint egy olyan területre tévedtünk, ahol túl sok a pro és kontra érv, hogy egyértelmű, betonkemény állást lehessen foglalni.

    Felbontás: Azzal jössz, hogy te nem is HD anyagot nézel. Nos, a gond valahol ott kezdődik, hogy akkor mindenképpen lesz átméretezés. Szóval megint nem natív felbontást fogsz élvezni. Egy mondjuk 720×304 felbontású releasenél tökmindegy, hogy 720p vagy 768p a kijelző felbontása, nem fogod megúszni az átméretezést. Detto ugyanez, ha 1080p forrásból táplálod, pl. HDbox. Ha a HDboxot állítod 720p kimenetre, akkor meg a box fog átméretezni, tehát megint szó nincs natív felbontásról.

    Filmnézésnél max. akkor fog zavarni ez a dolog, ha jó minőségű 720p release-eket nézel.

    Árkategória és pénz kérdés: Itt megint sok a tényező, és nem mindig magunkból kellene kiindulni. Hajdan szembesültem én is ezzel a gonddal. Kértek priviben, hogy ajánljak TV-ket. Ott volt egy nagyon korrekt képminőségű, nem olcsó, de minden téren igényes Sharp. Tudod mi miatt bukott el? Mert nem volt magyar menüje, márpedig a delikvens nem szeretne egy (akkor) 400e Ft-s TV-n angol menüt böngészni.

    Tévedés ne essék, én korántsem állítom, hogy ez az adott/tesztelt Samu a legjobb választás, de ebben az árkategóriában csodákra nem kell és nem szabad számítani. Hajdan az olcsó kategóriás Philipsek vérlázítóan tré elektronikával lettek szerelve, a 24p-t 3/2 letöréssel oldották meg, stb. Az LG-ket amúgy ajánlottam sokszor, pedig az első LCD TV-m egy LG 42LF65 volt, amin pár hónap után egy oszlopban megdöglött minden pixel (mentségére legyen szólva, hogy az LG ügyfélszolgálat és ügyintézés mintaszerű volt, a TV-t elvitte a szakszervíz, megállapította hogy javíthatattlan, kaptam egy igazoló papírt erről, és a vásárlás helyén visszakaptam a vételárat).

    A nyers adatok, amikkel pedig jössz, nagyon kevesek egy TV kiválasztásánál. Semmit nem árulnak el pl. a távról, a TV menüjéről (nekem egy Samu LCD van monitorként beállítva, és egy LG a nappaliban - és a Samu bementválasztása katasztrófa, azt kell mondjam, viszont amúgy a képminősége, mozgásvisszadása, stb. terén meg ott van a szeren...), stb.

    Aki pusztán a technikai specifikációk alapján akar TV-t vásárolni, az sokszor nagyon csúnya kapufát lőhet a választásnál...

    TV verseny vs. monitor verseny: Sokan elkövetik azt a hibát, hogy TV-t és monitort vetnek összne, aztán szapulják a TV-ket vagy a monitorokat, mert a saját igényeiknek a másik nem felel meg. Itt teszteltek egy 32"-os TV-t, ~70-80e Ft-s árkategóriában. Van benne analóg és digi TV tuner, USB-s médialejátszó, távirányító hozzá, stb. Ebből mennyit találsz meg az 50e Ft-s Dell monitorokban, amelyek amúgy jóval kisebb képátlóval bírnak? Teljesen értelmetlen és erőltetett összehasonlítás...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz MC Pite #54 üzenetére

    szerk: 2 méterről érezhetően jobb a fhd tv 720as ill sd jellel mint a hd ready.

    Nem a felbontás miatt érzed jobbnak, hanem azért, mert akkor az 1080p natív felbontású TV-nek jobb az elektronikája, esetleg maga a panel jobb minőségű. Teljesen megtéveszted magad...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák