Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolthor82

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nemrég került hozzám egy Spica és sajnos a hangszóró hangerejét gyengének találom. Olvastam és megtaláltam a auditestapp progit. Pontosabban a kódot, amivel elő lehet hozni. Ez a kód: *#0002*28346#
    Aztán mivel nem tudtam hirtelen, hogy mi az a max9877, ezért megnéztem az adatlapját. Kiderült, hogy ez az erősítő IC és I2C buszon lehet paraméterezni.
    Először a fejhallgató kimenetét néztem meg. De itt az érték: 0x1f volt, ha ezt binárisan nézem, akkor ez 1 byte esetén 00011111 és mivel a kissebb helyi érték 4-0 értéke írja a hangerőt, ezért az maximum van. Halkítani tudtam a fülesen, külön jobb és külön bal oldalt is.

    De a hangszóró hangerejénél értéknek nullát ír a telefonom (Voice call Spk -- Amp max 9877 -- Speaker volume), ami az alapértelmezett érték is. (0x0) Szóval ennek kellene lennie a mute-nak, némitásnak.
    Írtam az értéket 16-ra, amikor be is tett 0x1f értékre, de nem lett hangosabb, pedig ez a max hangerő.

    Valakinek sikerült hangosítania? Gondolom ez az érték nullázódik, ha újraindítom a telefont. De ezt nem tettem. Nem ezért maradt a hangerő változatlan.

Új hozzászólás Aktív témák