Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • K.Zsoe

    csendes tag

    Sziasztok.

    Lassan egy hónapja használom az órát és eddig elégedett vagyok vele. Külsőre nagyon bejön, és egy rozsdamentes acél szíjjal használva kimondottan egy prémium óra összképét adja. Bárhol, bármivel viselve megállja a helyét, mivel nem gadget kinézetü. Pont ezért szeretem. :)
    Az ilyen fajta eszközök létjogosultságát, szükségességét taglaló hozzászólásokhoz csak annyit fűznék hozzá, hogy igazuk van azoknak akik azt mondják, hogy ez nem egy létfontosságú eszköz, lehet élni nélküle, meg abban is bizonyos vagyok, hogy nem mindenki használja ki minden funkcióját az eszköznek (akár okosóra, akár okostelefon), de én azt mondom, ha az ember talál benne egy pár számára igazán hasznos funkciót, amiket rendszeresen ki tud használni és ezek segítik őt a mindennapokban már megéri belefektetni anyagiakat.

    Látom vannak akik kétségbe vonják azt, hogy miért kell, vagy miért jó az aktivitás követés?
    Igaz, hogy az óra nélkül is tudom/tudhatom hogy mikor mennyit ülök vagyok mozgok, de mindezt csak abban az esetben ha figyelek rá. Márpedig nem mindig figyelek arra, hogy mennyit is gyalogoltam, és mindezt mennyit idő alatt tettem meg. Saját tapasztalat alapján már többször is adódott olyan helyzet amikor tényleg hasznos lett volna tudni ezeket az infókat (és nem azért hogy kiposztolhassam a Facebookra), de csak a célnál döbbentem rá, hogy nem tudom, mert közben a figyelmemet másra összpontosítottam. Az órán lévő applikáció viszont minden szükséges adatot rögzít és bámikor visszanézhetem. Máris egy dologgal kevesebb amire a figyelmemet kellene szentelnem.
    Ha pedig sokat ülök, amit szintén nem mindig veszek észre, mert általában el vagyok foglalva valamivel, de én azt szeretném tudni, akkor beállítom és jelzi nekem, hogy már több mint egy órája nem mozogtam és ideje lenne valamit tenni ellene. :)

    Mivel említették a szint (emelet) és lépésszámlálókat, ezekhez is fűznék pár szót. Az emeletszámláló valóban pontatlan, mindig kevesebbet mutatott mint amennyit megmásztam. A lépésszámlálónál viszont sosem tapasztaltam olyat, hogy többet számolt volna mint amennyit léptem. Rövid mozgásoknál (helységekben) észleltem azt, hogy valamivel kevesebbet számolt, de hosszú gyalogolások alkalmával, amikor figyeltem a számlálót, miden lépésemre csak eggyel növekedett a lépésszám, nem többel, tehát pontosan mért.

    Pulzusszámmérő
    Valaki írta, hogy csak 5 próbálkozásból tudja megmérni a pulzust. Nálam a pulzusmérés általában az automatikus mérésre van bízva, de eddig ahány alkalommal kézzel indítottam mérést, mert már régi volt az utolsó automatikusan mért adat, mindössze csak 2 (két) alkalommal tapasztaltam azt, hogy nem tudta megmérni a pulzusomat. Itt viszont azt is figyelembe kell venni, hogy kinek mennyire szőrös a karja. Az én karomon a szörzet vékony szálú és nem is túl sűrű, így nincsenek különösebb nehézségei a szenzornak.

    Mennyire pontosan határozza meg a pulzust és miért jó az?
    A mérés pontos/pontatlanságát nem vitatom, egy edzésre kifejlesztett kütyü bizonyosan pontosabb méréseket ad, mint ez az óra, de ha az ember megközelítőleg szeretné tudni és követni a pulzusát arra tökéletesen megfelel.
    Mire jó? Amint már említették kicsit előbbre, hogy ne hajszold túl magad edzés közben, és nem csak akkor. Saját tapasztból pedig egy olyan esetet említenék, amikor a városban gyalogosan járkálva intéztem az ügyeimet, nyilalló érzéseket kezdtem tapasztalni a mellkasomban (ami amúgy nagyon nagyon ritkán fordul elő). Itt mindjárt hozzá is lehet fűzni, hogy az óra nélkül is meg lehet saccolni mitől jöhet az érzés. Viszont rápillantva az órára bizony mindjárt megerősítést kaptam a feltételezésemről, és láttam többek között azt, hogy több mint egy órája mozgásban voltam, ráadásul eléggé erőltetett tempóban és nagyon magas volt a pulzusom, aminek következtében pihenőt tartottam és perceken belül megszünt a nyilalló érzés is. Nyugodtan lehet élni nélküle, de ha már megvan akkor szerintem mindenképp segítség, mivel több infót tudsz magadról.

    Kell-e navigáció vagy sem?
    Kocsiban ülve, valóban nincs haszna a GPS-nek és navi appnak az órán, mert telefonról navigálni kényelmesebb, de ha éppen gyalogosan vagy tömegközlekedési járműveken megyünk valahol külföldön, sokkal kézenfekvőbbnek találom rápillantani az órára, mint mindegyre zsebbe nyúlni, kihúzni a telefont, kijelzőt bekapcsolni, zárképernyőt feloldani, aztán visszatenni a zsebbe. Ezt pedig újra meg újra eljátszani egy idő után kifejezetten kínos.
    A motorozás pedig egy újabb élethelyzet ahol hasznosabb az óra mint a teló. Ha telefont használom navigálásra, akkor meg kell állnom, motoros kesztyű le, telefont kibányászni a kabát belső zsebéből, bekapcsolni, feldoldani és aztán vissza. Az órával legrosszabb esetben is csak a kesztyű szárát kell félretolnom, rápillantok és már gurulhatok is tovább.

    A bejövő hívásokat azonnal látom és el tudom dönteni, hogy felveszem-e vagy sem. Ha beszélni akarok előhuzom a telefont a zsebből és beszélek, ha nem akarok elő se kell venni a telót csak eltekerem a gyűrűt és el van utasítva a hívás.
    Az üzeneteket, e-maileket pedig szintén azonnal tudom olvasni, nem kell elővenni a telefont.
    Kézenfekvő. Illetve csuklónfekvő. :)

    Ezenkívül bővíthető további többé-kevésbé hasznos applikációkkal.
    A fent említett funkciók nagy részét ugyan el tudja látni a telefonunk is, nem kell hozzá feltétlenül még egy kütyü amit szintén figyelni és tölteni kell, de igazából ugyanezeket az órán végezve gyorsít(hat)ják (a telefonos használathoz képest) az ember dolgait.

    [ Szerkesztve ]

  • K.Zsoe

    csendes tag

    válasz concrete86 #123 üzenetére

    Igen, mindenhol hibának írják, pedig ez nem hiba hanem "fícsör". :)
    Nem a GPS nem működik együtt semmilyen applikációval, hanem éppen fordítva, az applikációk nem használják a Gear S3 beépített GPS szenzorját. Ezek az applikációk csak úgy tudják meghatározni a helyzetünket, ha be van kapcsolva a GPS a telefonon és van BT kapcsolat telefon és óra között.
    A magyzarázat pedig egyszerű. Ezek az applikációk már elérhetőek voltak a Gear S2 modellre is, amelyiknek ugye nincs saját GPS vevője (csak a 3G-s Gear S2 rendelkezik GPS-el, a többi Gear S2 modell viszont nem). Ezért alkalmazták a fentebbi megoldást a fejlesztők. De van jó hír is, ugyanis a HERE weboldalán azt írta az egyik fejlesztő, hogy a HERE WeGo következő frissítésébe már bele fogják tenni, hogyha van saját GPS-e az órának azt használja majd a helyzetmeghatározáshoz.

Új hozzászólás Aktív témák