Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • okibots

    aktív tag

    Sziasztok!

    Adva vagyon egy Telekom függő Samsung Galaxy S7 (nem az én készülékem). 2017 februári gyártású, augusztusi vétellel. Egy idő után elkezdte dobálni a térerőt, amit eleinte a repülőgépes mód ki bekapcsolása megoldott. Későbbiekben már ez sem, csak a készülék ki-bekapcsolása. Miután hívást fogadni és indítani sem lehetett már napjában többször (csak újraindítással, de azután nem sokkal megint eldobta a hálózatot) megtörtént a SIM kártya csere. (másik telefonnal az eredeti SIM is tökéletesen működött, és az új is)
    Nem oldotta meg a problémát, ezután többszöri gyári visszaállítás is próbálva volt de semmi eredményhez nem vezetett. Belenyúlva nem volt, gyári telekomos rom van fent most is rajta. Android 6.0.1, Kernelverzió 3.18.14-91131173.

    December 2./január 31./február 22-én (ekkor lettek kiadva) is megjárta a TMX szervizközpontját, mind három alkalommal tesztelték (alkatrészt egyik alkalommal sem cseréltek), és náluk nem jelentkezett a probléma. A szervizlapon annyi van, hogy tesztelve/majd legújabb szoftverrel ellátva tökéletesen működőképes. De értelemszerűen (ha nem így lenne, nem írnék ide) a felhasználónál miután kihozta a szervizből órákon belül már előjött a probléma, amivel be lett adva.
    Alkatrészcserére megoldaná a problémát, ha igen, hogy lehet rábírni a szervizt, hogy megcsinálja? Rom csere, habár azt nem szívesen tenném a gari és KNOX miatt, de lehet megoldás?

    Rákerestem a itt a topikban, láttam, hogy sokatoknak csinálta ezt, hogy oldottátok meg? Láttam 2G/3G-re korlátozást, lapkacserét, SIM cserét. Valaki aki tud dobjon már fel valami ötletet ami megvalósítható is egy majdnem féléves de abból 2 hónapot szervizben töltő telefonról, mert egy 190 000 Ft-os wifi only készülék nem olyan vicces :)

    Köszi

    [ Szerkesztve ]

    Gamertag/PSN ID: DarkNightMareII "Chelsea FC Pride of London"

  • okibots

    aktív tag

    válasz migabi24 #19285 üzenetére

    Sor eleje *2016 :))

    Ha tudnám a lottószámokat, már vettem volna neki minden napra egyet, hogy legyen mit a falhoz vágnia :D

    Gamertag/PSN ID: DarkNightMareII "Chelsea FC Pride of London"

  • okibots

    aktív tag

    válasz TommyNagz #19286 üzenetére

    Kecskeméti Samu szervizbe volt leadva kétszer (ők is a TMX-hez küldték mind kétszer), utoljára meg közvetlen lett felpostázva a TMX-nek. A szövegek a szervizlapokon: 1. "A készülék a gyári mérések alapján végzett végteszten megfelelt" 2. "A készüléket átvizsgáltuk, szolgáltatásait ellenőriztük. A jelezett hibajelenség nem jelentkezett, a készülék tökéletesen működőképes."
    3. "Hosszabb idejű tesztek után kimondható, hogy a készülék teljesen üzemképes állapotban van. Ennek ellenére karbantartás jelleggel a beállításokat ellenőriztük, majd újrakalibráltuk és a legfrissebb szoftverrel elláttuk"

    Beszélt a kecskeméti központ "emberével", aki azt mondta nem fognak semmit csinálni vele, mindig vissza fogják küldeni azzal, hogy működőképes (ezt a második szervizelés előtt mondta).Az utolsó szervizelés előtt a srác szem tanúja is volt, hogy előtte vágta el a jelet, akkor mondta, hogy ráírja a lapra, hogy mindenképpen alkatrészcserés, de láthatóan hozzá sem nyúltak, csak ugyanaz a sablon szöveg jött válaszul a szervizlapon, a sz*r készülékkel együtt.

    Mikor elsőnek mondta az ismerős, hogy sz*r, azt gondoltam elküldi visszajön minden happy...erre itt tartunk, hogy "szervizelés" után pár perccel telefonálásra és minden sim-kártyához kötött kommunikációra képtelen a készülék. Ahogy olvastad a 3 sikertelen szervizelés megvolt, habár szerintük ugye semmi baja nem volt, szóval nem is tudom minek számít ez...

    [ Szerkesztve ]

    Gamertag/PSN ID: DarkNightMareII "Chelsea FC Pride of London"

  • okibots

    aktív tag

    válasz TommyNagz #19292 üzenetére

    Igen ott lett véve, majd akkor rágom a fülét, hogy verje azt az asztalt, mert tényleg elég drága szabadidős foglalkozás lett ebből a készülékből... :(

    Köszi :R

    [ Szerkesztve ]

    Gamertag/PSN ID: DarkNightMareII "Chelsea FC Pride of London"

  • okibots

    aktív tag

    válasz UfoZoli #19302 üzenetére

    Köszöntem, továbbítom majd az ismerősnek :R

    Gamertag/PSN ID: DarkNightMareII "Chelsea FC Pride of London"

Új hozzászólás Aktív témák