Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz Tippmix46 #103 üzenetére

    10-ből 9 ember egyáltalán nem látja, legalábbis nálunk ez a tapasztalat.
    Egyébként boltban olyan szintre van feltolva a fényerő és a kontraszt (gyakran demo módban), ahol hatványozottan jelentkezik. Elképzelhető, hogy otthon te se láttad volna, ahogy én sem, illetve csak fehér képernyőn, lassú mozgásnál.
    A G30 képminősége a D5500-hoz képest pedig, hááát... Nem egy kategória.

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • dezz

    nagyúr

    válasz Tippmix46 #103 üzenetére

    Elég fura ez a dolog, mert látatlanban kvázi "senki" sem látja, de ha élőben kérdezem, ahogy ott állunk előtte, mindenki azt mondja, hogy igen, látja... (Számomra is nagyon zavaró.)

    Egyébként kétféle vibrálás is van. Egyik az olcsóbb típusok 50 Hz-es villogása, ez több szót talán nem is érdemel. Az eggyel jobbak 100 Hz-en villognak, és vannak már egy ideje, amik többszáz Hz-en.

    És van a másik féle vibrálás, vagy inkább bizsergés: a világossági fokozatok PWM-es előállítása. Ez a többszáz Hz-eseknél is megvan -- sőt, mintha ott jóval kifejezettebb lenne. (Tulajdonképpen nem is tudom, hogy az 50/100 Hz-esek hogyan képezik a fokozatokat, mert ott nem emlékszem, hogy lett volna ilyesféle bizsergés.)

    Egyébként a 100 Hz-es villogással semmi bajom, sőt, nagyon is jót tesz a mozgásélménynek, hogy nem full-time látható 1-1 frame, ill. nem az ember szeme előtt frissül a kép (fentről lefelé lecserélve a végig látható sorokat). Én ezt nem szeretem a hétköznapi LCD-kben, ezért hosszabb távra kizárólag olyat keresek, ami tud black-frame-insertiont. (És ha jól vettem ki, az ES8000 is tud ilyet - más kérdés, hogy egyéb okból nem jön be az S-PVA panel. Az adott típus áráról nem is beszélve.)

Új hozzászólás Aktív témák