Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Efreet

    senior tag

    hát, én örülök, hogy nem vártam meg ezt a GX200-al szemben. Ugyanennyiért másfélszer ekkora akkumulátor, kicsit szebb képernyő, és nekem jobban tetsző design.

    ...igaz nem tud twitterelni a készenléti képernyőről :) (vagy mi)

    Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

  • Efreet

    senior tag

    válasz ZaXXoN #20 üzenetére

    na nézzük (másfél hónap használat után):
    1) rossz a telefonja és nem tudja megszakítani a hívást? vigye garanciális ügyintézésre - hülyeség.
    2) T9-et nem használok (az én telefonomban nincs magyar nyelv, de van olyan is), passz.
    3) a billentyűzárat így kell be és kikapcsolni, ott a hívásmegszakítás gomb a menüből kilépésre - megszokás kérdése.
    4) így van, nem vaku hanem mobilfény van rajta - ez baj vagy előny? ízlés szerint. a fényképezési minőség meg olyan, amilyen - olcsó hús (a teszt utáni topicba raktam képet)
    5) igen, és? mit akar még csinálni vele? - hülyeség
    6) a képernyő 176x220, ahogy a tesztben is leírták - hülyeség.
    7) teljesen jól játszik le, amennyire a proci bírja - hülyeség.
    8) a billentyűzárat azért hívják billentyűzárnak, mert zárja a billentyűket - igen, ha be van kapcsolva a rádió, akkor is - hülyeség.
    9) nem tetszik neki a kezelőfelület, ez nem a telefon baja - hülyeség.
    10) talált egy nem kompatibilis kártyát - én nem találtam. 1-1.
    11) volt benne 4 gigás kártya, simán nézegettem róla képeket, hallgattam zenét - hülyeség.
    12) az oldalsó gomb megnyomása rettentő feladat lehet számára SIM váltáshoz - hülyeség.
    13) a hangerő 7 fokozatú, és szépen skálázódik - itthon 2-esen, városban buszon 4-5ön hallgatom a gyári fülessel - hülyeség.
    14) ez jogos, a kijelölést nem lehet fileküldésre használni. igaza van, ez zavaró lehet.
    15) a nagyító keret a jobb alsó sarokban van - hülyeség.
    16) van egy elemelő perem a hangszóró és a kamera körül, ha belenyomja a párnába egyetlen másik telefont se lehet hallani - egyébként az ébresztője igencsak hangos tud lenni - hülyeség.
    17) ha le van némítva a telefon, akkor a riasztás is csak rezeg - nekem ez logikus, őt zavarja - megszokás kérdése.
    18) mobile tracking - aranyos ötlet, de sok értelme tényleg nincs szerintem se :)
    19) 50 memo + 100 to-do + 100 calendar - ha ez extremely low, akkor minek vett olcsó kistelefont? - hülyeség.
    20) mivan? persze, hogy lehet + jelet eltárolni a számhoz - hülyeség.
    21) a telefon saját memóriájában tárolja az üzeneteket, 180+190 darabot tárol a két SIM szerint szétosztva, nem 100 darabot - hülyeség.
    +1) a legrosszabb telefonja - az igényei alapján talán okostelefont akart? hülye.

    a problémái közül több, mint 10 lendületből hülyeség / nem igaz, a többinek a nagy része azért probléma neki, mert más az igénye egy eszközzel szemben, mint amit talált, és mondjuk 1 olyan dolog van, amivel teljesen egyetértek (a többfile-küldés).
    (plusz nekem van egy saját gondom a kelet-ázsiai firmware miatt, de a kelet-európaival ez nem fordul elő, csak még nem szereztem rá magyar szoftvert)

    Itt van mobilarénán egy normális teszt róla, és utána ~100 hozzászólásban a beszélgetésünk róla, erre talán jobban lehet hagyatkozni, mint a softpediára.

    Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

  • Efreet

    senior tag

    válasz bugizozi #25 üzenetére

    szerintem fogyasztásra hasonló a GX200-hoz, abban 1500-as akkumulátor van, és én olyan kéthetente töltöm fel, szerintem kicsit átlag alatti használattal (egy töltési ciklusban olyan 4-6 óra beszélgetés van nálam) - és nincs éjszakánként repülőre kapcsolva/kikapcsolva.

    itt csak 1000-es az akkumulátor, viszont alacsonyabb felbontású képernyő - szerintem bőven belefér a heti 1 töltésbe normál használat mellett.

    Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

  • Efreet

    senior tag

    válasz bugizozi #27 üzenetére

    nekem is két T-s kártya van benne, egy dominos és egy előfizetéses (de volt már benne egy időre egy vodás és egy T-s) - természetesen gond nélkül működik az ilyesmi (elég ciki lenne, ha nem így lenne). Neked kell csak tudnod, hogy melyik melyik :) (ahogy a tesztet olvastam színt/témát itt is lehet adni a kártyáknak, így csak bele kell tanulni, hogy a kék az egyik, a piros a másik)

    Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

  • Efreet

    senior tag

    válasz ZaXXoN #31 üzenetére

    a saját topicjában van negatív kritika is (egy szoftveres probléma), amúgy viszont pont azt tudja, amire vettem - sokakkal ellentétben elég részletesen utánaolvastam, utánanéztem annak, hogy mire képes a telefon, és nem csalódtam benne :D Aronsont meg csókoltatom :P

    ja, mégis van még egy: nem túl gyors a Java engine-je, így a 3D-s java játékok eléggé visszafogott tempóban működnek :)) tekintve, hogy az esetek túlnyomó többségében a minigameplanet - sudoku - pipes trióból játszok valamivel, így ez nem érint annyira érzékenyen. De ha már kipróbáltam, megemlítem.

    Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

  • Efreet

    senior tag

    válasz minifoximaxi #35 üzenetére

    De az csak egy bolt, ami mellesleg T dolgokat is árul, és emellett mobiltelefonos üzlet is nem? Tehát nem előfizetéssel/kártyával és hálózati zárral árusítja... vagy igen?
    (legalábbis egy Szegedi hasonló üzletnél így van, hogy árulják a "normál" T-s árukészletet, plusz használt/egyéb telefonokat egy helyen)

    Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

  • Efreet

    senior tag

    válasz Zoli bácsi #39 üzenetére

    természetesen működik egy kártyával, egyszerűen inaktív lesz a SIM váltó gomb, és ahol választani lehet, ott egy kicsit leszűkül a választék :)

    és persze megugrik valamelyest az üzemidő (nem duplázódik)

    Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

  • Efreet

    senior tag

    válasz Locutus #51 üzenetére

    Van, akinek dual sim a lényeg, és az, hogy a normál használatot (hívás, sms, igény szerint ébresztés) jól bírja + sokáig elmenjen egy töltésre.

    Amelyik kínai ezt teljesíti, akkor teljesen rendben van - viszont kicsit nagyobb a zsákbamacska-aránya azoknak a telefonoknak, mint egy bejáratott márkának. Volt már itt a mobilarénán is teszt olyan kínai telefonról, amelyik kapott tesztett/ajánlott plecsnit - azok jelenleg ugyanebben a 30k körüli árban vannak, teljesen jók. A gond igazából ott van a "kínaiakkal", hogy óriási a kínálat, és nincsenek róluk megbízható tesztek - így nehéz biztosra menni (még az ilyen kisebbekről is, mint az LG látható, hogy egy másik oldalon egy hozzászóló mekkora hülyeségeket hordott össze, és tele van a net a hibás képernyőfelbontás-információval).
    Az LG-ben is MTK chip és rendszer van, és kellemesen működik - nem attól lesz rossz vagy jó egy telefon. Plusz ott van az 1500-as aksi benne, ami ritkaságszámba megy.

    Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

  • Efreet

    senior tag

    válasz ZaXXoN #44 üzenetére

    már válaszoltak, de megerősítem:
    igen, dual-standby - amíg az egyiken beszélgetsz, a másik "átmenetileg nem kapcsolható"
    igen, tölt USB-ről - egy microUSB kábelt adnak hozzá, amire rá lehet csatlakoztatni egy falidugós fejrészt.
    Az oldalán két ajtó van, egy USB és egy memóriakártya, a headset is az USB-re csatlakozik.

    eltanácsolni a Samsungtól pedig remélhetőleg senki nem fog - nézd meg mindkettőt, keress róla videókat, ha van lehetőséged rá menj el és vedd kézbe őket, és amelyik jobban tetszik, vagy jobban közelíti az igényeidet, azt vedd meg - egyik sem rossz telefon.

    Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

  • Efreet

    senior tag

    válasz ZaXXoN #54 üzenetére

    így van, ugyanazt a microUSB csatlakozót használja a kettő.

    de ez szerintem annyira nem gond - hetente maximum egyszer kell tölteni (nálam visszafogott használattal kéthetente), és kb. 2 óra alatt feltölt... elég jól lehet időzíteni a dolgot arra, hogy ez alatt ne kelljen a headsetet használni :)

    Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

Új hozzászólás Aktív témák