Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Béééla #42 üzenetére

    "nálam a megbízhatóság pont azt jelenti hogy nem döglik be"

    Egyszer pedig be fog, csak nem mindegy, hogy mikor. Az az álláspontom, hogy ezeket a meghajtókat kiegészítő hűtés nélkül is előbb fogják lecserélni, mint hogy elromolnának, így élettartam szempontjából nem számít, hogy van-e rajta borda vagy ventilátor.

    Amit idéztem tőled, az megengedi ezt az eshetőséget, a "munka közben döglik meg" viszont nem.

    A linkelt hozzászólásom pedig erre vonatkozott. Az látszik, hogy minél magasabb hőmérsékleten üzemel a NAND, annál tovább tartja meg az adatokat. (Azt elfelejtettem odaszerkeszteni, hogy a minél nagyobb hőmérsékletkülönbség akkor baj, ha a tárolási hőmérséklet a magasabb. Fordított esetben az adattárolási időnek nem minimuma, hanem maximuma van.)

    De ahogy írtam is, ez egy hasznos ciklusának végét elért SSD-t modellez, adatcenterek számára. Otthoni környezetben nem releváns:
    “This all pertains to end of life. As a consumer, an SSD product or even a flash product is never going to get to the point where it’s temperature-dependent on retaining the data.”

    Szóval ezt a választ nem fogadom el.

    (#46) Novo: Egyértelműbb úgy, hogy 512 GB, vagyis 476 GiB. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák