Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz #72042496 #21 üzenetére

    "és idle elvan 40-45 fok körül"

    Most már tapasztalatból írom, hogy ez inkább 45-50 fok, de van mellette egy GTX 1060, illetve a házhűtők is minimálra vannak szabályozva (talán 300 RPM-en ha mennek). A firmware frissítése, korábbi rendszer klónozása a Samsung Magician segítségével pikk-pakk megvolt, az NVMe driver is simán települt. A klónozás nehezen indult meg, azt gondoltam, valami hiba léphetett fel. De aztán felpörgött. Utána az adat SSD-ről majdhogynem konstans 495 MB/s sebességgel másolt mindent. Alig hittem a szememnek, nekem már ez is brutális. Két éve a HDD > SSD váltásnál a tizedének is örültem, amikor az apróbb fájlokat másolta például.

    A teljes átállás egy óráig tarthatott, utána 71 fokra melegedett fel. Azután viszont a CrystalDiskMarkot leszámítva 60 fok fölött sem láttam, így nem is monitorozom már a hőmérsékletét. Játék alatt majd még ránézek talán, bár őszintén szólva a gyakorlatban sem érzem azt, hogy rá kéne feszülnöm a hőmérsékletekre.

    Nem gondoltam volna, de én is úgy látom, ezzel az NVMe SSD-vel még pörgősebb lett a gép. A boot nálam egyértelműen gyorsabb, de ez apróság. A fekvő házamban elég lehetetlen módon fértek el a SATA SSD-k, macerás volt a kábelezés is, de ezt úgyis átmeneti állapotnak gondoltam. Ez az átmeneti állapot most megszűnik, én inkább ennek örülök. :)

    A CrystalDiskMark-mérés (ASUS STRIX Z270G, i7-7700K stock, Corsair 2x16 GiB 3200 MHz) ezt mutatja, eszerint is minden oké a meghajtóval:

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák