Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz AxBattler #576 üzenetére

    Óóóó, ekkora vitát ami itt ment. :)
    Mindkét tábornak igaza van.

    Én is azt néztem hova lépjek innen:
    H110+i5-6500. Ez így kb. 15k+40-43k.

    Ryzen:
    - Lap nincs olcsó, ill. nem igazán érdemes B350 alá (25k) menni, mert egy kis tuning kell a single core-nak. Igaz, ezek jobban is felszereltek azért, mint egy H110, tehát kicsit felemás így összevetni.
    - A sweet spot a 6/12 60k körül, és relatíve nem is drága, de sokaknak - nekem is - felesleges. Ez alatt viszont a 4/8 is elég jó megoldás általános célra 40-45k-ért és multicore-ban már érezhetően erősebb ez is egy 3.5GHz körüli i5-höz képest.
    - Fejleszthető platform. Ha mégis kell lehet 6/12-re menni nem túl drágán, vagy 8/16-ra is akár. De lefelé is.
    - Új platform: szívás az azért van vele, főleg ramok, de boot time, energiaprofilok, ki tudja mi... ettől még bőven jóféle és használható mielőtt nekem esnek a Ryzenesek, de nem csak a bepattintom és megy kategória.

    Intel:
    - Belevágok a baromi olcsó lapba egy 6700-at 55-ért apróról vagy egy 6700T-t. Lappal együtt így már nem drágább mint a Ryzen és nincs vele gond.
    - Ebben a szegmensben még Intelnél jobb a perf/W. Felfelé már ez sem igaz. Engem érdekel, de pl. Ryzennél ez a +10-15W idle már engem sem hatna meg.
    - Ha viszont érdekes vagy minden Watt számít akkor Intel. Bejön az IGP is a képbe, ami nincs Ryzennél, dvga-val már több lenne a fogyi.
    - ITX lap alig van AMD alá. (Azt is lehet firtatni mi értelme, de ennyi erővel PC-re sincs szüksége az emberiség 90%-ának.)
    - HTPC-re 4k-ra viszont kb. 99% Intel lap is kuka 60Hz kimenet hiányában.
    - Éééés halott platform™. :D 90% usernek mindenre elég, le se sz*rja. Ha hosszabb távon nézem tényleg egyszerűbb AM4-et betolni mert mégis van lehetőség és nem rosszabb... vagy mégis, ha nem csak bepattintom az egészet? Vagy IGP kel...?

    ... sorolhatnám újra az egészet. De lényegtelen. A fentiek is csak szösszenetek. A lényeg szerintem az egészben, hogy mindkét alternatíva életképest attól függően, hogy mik az apró igénybeli különbségek az egyes usereknél. Bármit nézünk, az egyik kerül egy kicsit előnyösebb helyzetbe a másik meg hátrányba, és fordítva. De ezek már tényleg annyira kis hatékonysági/preferencia-különbségek, hogy szót sem érdemes rájuk vesztegetni. G4560-7700K-6700(T)-R3-R5-R7. Nagyon mellényúlni egyikkel sem lehet most.
    Mindkét platform tök jó. VÉGRE!
    A parttalan és igazságot nehezen találó vita a legjobb érv rá.

    szerk: Inkább arról szól az egész vita mennyire nem tudják emberek megérteni a másik igényeit és érvrendszerét, mintsem a kétféle platform súlyos gondjairól. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák