Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyuri27

    félisten

    válasz b. #499 üzenetére

    Aki i3-ról vált vagy gyengébb amd-ről miért kellene egyből 1600-ra ugrani?
    De vegyük a te példádat. 90-100k a váltás. 7700-6700 70k körül az aprón használtan.
    Nos +30k-t nem ér meg, hogy mindenből új legyen (ami 2-3 év múlva fejleszthető, most mindegy hogy amd intel ). Mindezt úgy, hogy a 70k-s proci kitudja kitől, kitudja hogyan használva. A lapod is min 4-5 vagy több éves.
    Mint mondtam az upgrade jó tud lenni. Csak ennek a változatnak nincs értelme.
    Nyilván aki régi-régi vasról van annak a ramot is bőviteni kell (nem hiszem, hogy sokan 8-16 gigával tolnák ezek közül).
    A rizsát engedd el picit. Az most mellék szál.

    Mutasd meg hol személyeskedtem!

    [ Szerkesztve ]

    Amd - Radeon - Ryzen

  • jedis

    senior tag

    válasz b. #499 üzenetére

    Mind a kettőtöknek igaza van, a maga szemszögéből. Akinek van egy jó kis 1151-es konfigja egy Pentával, vagy i3, 5I-el, főleg mondjuk DDR3-al, az nem fog 100+ ezer forintot rádobni csak azért, hogy kapjon +2/4 magot, meg DDR4-et. A felhasználók túlnyomó többségének nincs is szüksége rá. Viszont van egy vékonyabb réteg, aki azért el fog gondolkodni, egy platform váltáson. A HC gémerek, akik multiznak, mert azért azt tudja mindenki, hogy némely játék multis része, hogy fel tudja zabálni a magokat egy bizonyos szint felett, és ez a minimum fps-re elég kártékonyan hat. A másik réteg, akik videó/audio/kép feldolgozással foglalkoznak, vagy egyéb olyan programot használnak, amik ki tudják használni a 4+ magos procikat is. Hála a jó istennek, hosszú hosszú évek után rá lett kényszerítve az Intel, hogy a fogyasztói piacon is elszakadjon a max. 4/8-as csúcs prociktól, és ő is adjon ki majd ennél komolyabbakat. Szerintem Gyuri a halottra a 1151 V1.0 -ás foglalatot értette, és igaza is van. Újabb nem jön, az van, ami van. Ha komolyabban belegondolok, az AM4-en kívül per pillanat minden foglalat halott, mivel abba az újabb Ryzenek majd bele mennek, igaz nem tudom azok milyen felépítésűek lesznek, igaz van egy olyan sejtésem, hogy maradnak ugyan ez a felállás ( 4/4; 4/8; 6/12; 8/16 ), csak finom hangolva lesz a gyártástechnológia, és magasabb frekin járnak majd a magok, ahogy anno az FX-eknél ( 81xx vs 83xx ). Sajnos nagyon látszik az Intelen, hogy a Ryzen derült égből villámcsapás volt nekik, és mint egy le KO-zott bokszoló, nem nagyon találja a helyes utat per pillanat, mert amit a kunzumer ( 1151 V1.0 VS 2.0 ), és a HEDT ( 112Watt-os I3-as 2011-es proccc. !!! haggyukmáá :Y ) piaccal most művel, az tényleg tragikomikus . :U

    [ Szerkesztve ]

    Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

Új hozzászólás Aktív témák