Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jonnyjoker01

    veterán

    válasz Decsi97 #1 üzenetére

    Én, ha lenne a 3050 ti variánsra eldobható 700 ezrem :DDD

    2017-ben asztali gépemet windows tabletre váltottam és azóta nem néztem vissza. Nagyon beszippantott az a fajta kényelem amit a setup produkál. Egy kisebb, kompaktabb eszközben van a digitális életem majdnem egésze és a papír+ceruza kombót is leváltotta az érintőképernyő+toll. Ha asztali munkát akarok végezni, akkor csak rákötöm a dokkolót, ha ágyban fekve kikapcsolódni akkor kézbe veszem, ha megyek valahova könnyen befér bármilyen táskába, de igazából a lényeg hogy bármilyen szituációban vagyok, bármilyen feladatot el tud látni. Egyetlen lábjegyzet az én felhasználói szokásaimat tekintve a játszás és machine learning (mindkettő hobbi), ahhoz kevés a hardver, így bérlek egy cloud virtuális gépet, tehát azt csak akkor érem el, hogyha van internet kapcsolat (de többnyire van a korlátlan mobilnet és sim foglalat miatt).

    Na de őszintén specifikusan ezzel az eszközzel több gondom is van, pl. hogy a mostani cloud pc erősebb és 700 ezerért majdnem 6 évnyi előfizetést tudok fedezni, másrészt ennyi pénzből inkább építenék egy erősebb gépet ezzel leváltva a cloud pc-t és beállítanám rajta a Parsec-et ami nem változtatna túl sokat a felhasználói szokásaimon, harmadrészt nem tudom hogy a mostani eszközömhöz képest + 400 gramm mennyire befolyásolná azt a jól megszokott, kényelmes mobilitás kérdését amit pont a legnagyobb előnyének tartok.

    Üdv. Johnny

Új hozzászólás Aktív témák