Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Peter13 #2 üzenetére

    Amivel egyetértek:
    - Ezt a piacot is generálják.
    - Egyelőre nem sok értelmezhető megoldás van.

    Amivel nem:
    - Szerintem ez működni fog. Ahogy az okosteló is működik. És valóban okos. Most ne hihetetlenül összetett dolgokra gondoljunk csak arra, hogy megjelenik a naptárad, szól ha indulnod kell, feltölti a képeid automatikusan, stb, stb... csupa apróság amit milliók használnak. És ha valóban jól működik akkor valóban könnyebbség is. Elég csak mondjuk egy régi, infrás/BT-s/(húszféle)kábeles áttöltésre gondolni telefonról PC-re, kézzel. Erre egy lakásban, házban is számtalan példa akad, amit vezérelhet egyszerűen.
    - Ami miatt mégsem elterjedt eddig:
    1. Hiányzik még a valódi funkcionalitás ill. itt egyelőre jóval kisebb a funkciók köre, amire értelmesen használható. A kezelés is kritikus, mert ha vmi csak félig okos/egyszerű akkor inkább hátráltat, mint segít. Még "ki kell találni". De ez - látva az okostelókat - elég hosszú folyamat lehet. Utóbbira sem látok pl. egy épkézláb fotómegosztó-rendszerező progit se, pedig eltelt már pár év.
    2. Ami meg ma is van és használható az horror áron van. Autó világítás-fűtés, stb... tök jó lenne, átlagembernek is, de nem egy fél lakás áráért. Annyit nem segít a mindennapi életen. Majd ha hasonló ár-hasznosság arányú lesz mint egy 50k-s okosteló...

    Szvsz utóbbi a döntő tényező az értelmes embereknél*. Amíg segít és nem gátol, valamit többet hoz, mint amennyit visz addig ezek pozitív dolgok. Nem értem az ezzel ellenkezőket.
    Ha pl. lesz hűtő ami üzembiztosan szól a lejárt, elfogyott cuccoknál én nem fogom visszasírni, hülyébb se leszek tőle, mert 1001 hasonló dologra kell még figyelni. Ezzel is több idő lesz pl. a gyerekkel játszani.

    *Aki meg kevésbé tudatos annak úgyis mindegy.... vagy egyszer felnő és elfogy az ideje. :D

  • sb

    veterán

    válasz .mf #8 üzenetére

    Ha okostelefon, akkor már régenrossz. Őszintén, ki fog elmenni az asztalig, felvenni a telefont, megnyomni a lezáró-gombot, bepötyögni a kódot, megkeresni az alkalmazást, megvárni míg elindul? Ez nem okos, ez macerás. Majd ha az egész ház rendszer lesz és lehet pl. hanggal vezérelni.
    Ez nagyon fontos, valóban. Ezen kell átlendülni. De megoldható szvsz és így lehet(ne) hasznos egy ilyen rendszer.

    Legjobb példám erre egy még csak nem is okos mai főzőlap. Bekapcsolod, kiválasztod melyik fűtsön, módot váltasz, hőfokot... 4-5 gomb, 10-15 nyomkodás. Ahelyett, hogy van oldschool módon 4 laphoz 4db tekerőgomb és eltekered. Ha félig akkor félig fűt, ha teljesen akkor maxon.

    De visszatérve a témához: valahol el kell kezdeni... plussz az automatizálás is elég hasznos lehet aminél a külső vezérlés nem annyira lényeges.

  • sb

    veterán

    válasz t72killer #15 üzenetére

    :D :D
    Vagy ki... és akkor forradalmasíthatja az emberrablási ipart.

  • sb

    veterán

    válasz .mf #18 üzenetére

    Én ezt betudtam a "nincs megfelelő funkcionalitás" részbe. :) Az se az, ha tud valamit csak szarul/körülményesen. :)

    @wattafaka:
    Soha. Az sokkal nehezebb feladat. :)
    De viccen kívül, mert gondolom ezért írtad: ezt nem így kéne nézni, hogy okos termék = hülye user.
    Ilyen alapon pl. az ABS is úri huncutság, mer' aki faszagyerek az tud féket adagolni jégen/hóban is.
    Kicsit ez a "régen se vót' mégis túléltük" hozzáállás aminek a 90%-a nem igaz általában... vagy igaz, de most mégis sokkal jobb mint régen. :D

Új hozzászólás Aktív témák