Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Peter13 #2 üzenetére

    Amivel egyetértek:
    - Ezt a piacot is generálják.
    - Egyelőre nem sok értelmezhető megoldás van.

    Amivel nem:
    - Szerintem ez működni fog. Ahogy az okosteló is működik. És valóban okos. Most ne hihetetlenül összetett dolgokra gondoljunk csak arra, hogy megjelenik a naptárad, szól ha indulnod kell, feltölti a képeid automatikusan, stb, stb... csupa apróság amit milliók használnak. És ha valóban jól működik akkor valóban könnyebbség is. Elég csak mondjuk egy régi, infrás/BT-s/(húszféle)kábeles áttöltésre gondolni telefonról PC-re, kézzel. Erre egy lakásban, házban is számtalan példa akad, amit vezérelhet egyszerűen.
    - Ami miatt mégsem elterjedt eddig:
    1. Hiányzik még a valódi funkcionalitás ill. itt egyelőre jóval kisebb a funkciók köre, amire értelmesen használható. A kezelés is kritikus, mert ha vmi csak félig okos/egyszerű akkor inkább hátráltat, mint segít. Még "ki kell találni". De ez - látva az okostelókat - elég hosszú folyamat lehet. Utóbbira sem látok pl. egy épkézláb fotómegosztó-rendszerező progit se, pedig eltelt már pár év.
    2. Ami meg ma is van és használható az horror áron van. Autó világítás-fűtés, stb... tök jó lenne, átlagembernek is, de nem egy fél lakás áráért. Annyit nem segít a mindennapi életen. Majd ha hasonló ár-hasznosság arányú lesz mint egy 50k-s okosteló...

    Szvsz utóbbi a döntő tényező az értelmes embereknél*. Amíg segít és nem gátol, valamit többet hoz, mint amennyit visz addig ezek pozitív dolgok. Nem értem az ezzel ellenkezőket.
    Ha pl. lesz hűtő ami üzembiztosan szól a lejárt, elfogyott cuccoknál én nem fogom visszasírni, hülyébb se leszek tőle, mert 1001 hasonló dologra kell még figyelni. Ezzel is több idő lesz pl. a gyerekkel játszani.

    *Aki meg kevésbé tudatos annak úgyis mindegy.... vagy egyszer felnő és elfogy az ideje. :D

Új hozzászólás Aktív témák