Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter13

    senior tag

    Szerintük...szerintem meg nem. Évek óta nyomják ezt az okosotthon-okosváros-okosminden szöveget, de az istennek se akar robbani. Nem akarják észrevenni, hogy nincs piaci "vákuum", amibe berobbanhatnának. Jeleneleg a piac lassú, módszeres megteremtése zajlik, illetve van egy természetes evolúció is, ami még ennél is minimum egy nagyságrenddel lassab (de attól még persze valós, csak marketing szempontból nem kielégítő, mert nem hozza be elég gyorsan a célszámokat).

    Abban nagyon igazuk van, hogy hamarosan felon egy generáció, akinek természetes lesz az okostelefon, hiszen "mindig is volt"...de ez még jópár év (még mindig csak 2007 az első iPhone megjelenési dátuma, ami csak 9 év, bármennyire is próbálják ezt valami elképesztően távoli ködös múltba vesző eseménynek beállítani...aki akkor 3-4 eves volt, az most 12-13, vagyis kicsit odébb van még attól hogy piacformáló erőként jelentkezhessen). Ráadásul én azért bízom benne (sőt az ismerettsági körben lévő hasonló korú gyerkőcöknél látom is), hogy attól hogy nekik természetes minden mobil kütyü, attől még létezik ezen kívül is életük, és nm akarnak mindent okoseszközök köré akarnának integrálni. Szóval szerintem marad a lassú evolóció (ami egyébként, szintén szerintem, teljesen jó dolog), a nagyotmondó jóslatok, meg a kettő között vergődő haszonlesők (akik esetleg morognak mert megint nem jött össze a dupla búnusz "mer'a sok k*csög nem akar mindenbő' okosat venni")

    Szerkesztés: "Szóval én ezt a Smart Home dolgot egy jó kis buzzword-nek nevezném, valódi hasznos tartalom nélkül." - na, nekem nem sikerült ilyen frappánsan összefoglalnom :) :R

    [ Szerkesztve ]

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

Új hozzászólás Aktív témák