Hirdetés

Aktív témák

  • PuMbA

    titán

    válasz #90088192 #200 üzenetére

    "a gyereknek nap mint nap abban a közegben kell érvényesülnie és beilleszkednie, ahol ez a fokmérő, ahol aszerint leszel valaki (vagy senki), hogy milyen cipő van a lábadon vagy milyen telefonod van, ez alapján fogadnak be vagy épp gúnyolnak ki."

    És pont itt jönne be a megfelelő oktatás / társadalmi intézkedések, mert a gyerekek nem a semmiből veszik ezt, hanem otthon / környezettől tanulják :) Északi országokban például egyáltalán nem menő és rosszallóan néznek arra, aki kérkedik a cuccaival. Na ezt kéne megvalósítani itt is, ami sok idő, de a legrosszabb, hogy el se kezdtük az eddig 30 évben.

    [ Szerkesztve ]

  • #90088192

    törölt tag

    válasz PuMbA #201 üzenetére

    Jogos lenne, hogy otthon, oktatni a gyereket, de hat ki ert hozza?

    Ott az elso problema, a szulok nagyresze rossz mintat ad at anelkul, hogy tudna rola. Es itt meg is akadt az egesz.

    A kisebbseg, meg ugye demokraciaban azt csinalja, amit a tobbseg elvar/torvenybe iktat stb.

    Ez egy olyan godor ahonnan nem lehet igy kimaszni csak melyiteni, kiveve ha valaki kivulrol dob egy letrat.
    Buszke nep, olyan nincs hogy mas letraja segitsen, en ugy is jobban tudom.
    Latod ezert van az hogy a kereszteny ertekrendet, amire a hagyomanyok alapulnak M.O-n tuzzel vassal vedik, hiszen a vilagon egyeduallo mertekekeket olt a tradicionalis butasag, a kivagyissag, a hogyan lapatoljuk at a masikat ahol lehet, es az irigyseg. Ezt fenn kell tartani es vedelmezni, hiszen parjat ritkitja.
    Az oktatas mar partner, a lakosok szinten, ha a tobbsegre gondolunk, igy minden a legnagyobb rendben zajlik.

    Nem ertem mit problemazol :N

    Meg mielott barki megszol, belul nezetbol nagyon nehez helyes tarsadalom kritikat felallitani, igy a kemenynek hangzo szavaimat, fenntartom sajat latasmodom propogalasara, ami nem kotelezo ervenyu elfogadast jelent a tobbi olvaso szamara. A jelenseg tobb orszagban jelen van fuggetlenul vallasra, faji hova tartozasra, vagy szexualis orentaciora. A baj a fejekben van, ahogy az enyemben is.
    Ami a legfontosabb, ez nem azt jelenti, hogy en kulonb lennek, csak azt, hogy latom a sajat hibaimat is.

    [ Szerkesztve ]

  • sepsi0

    őstag

    Szóval, aki esetleg a jelenlegi kormányra szavazott, az:
    - iskolázatlan, tanulatlan
    - alsóbb társadalmi rétegből jön (védőháló)
    - rossz szülő és nem jó értékrendekkel bír, mert esetleg zavarja a pofátlanság...

    Mondja ezt olyan, aki gondolom akkor járt iskolába, mikor a hőnszeretett rendszer volt.
    Gratulálni tudok annak, aki mindenben a politikát látja és lenézi a máshogy gondolkozó embereket.
    Gondolom gyerek is van, jár is iskolába és tudja mi ott a helyzet...
    Nekem nem kell Xbox, PS5, a nepperek vegyenek gyógyszert a haszonból, aki megveszi megérdemli.

    Talán még annyi, hogy az embereket nem lehet oktatással megváltoztatni. Aki rossz indulatú, az is marad.

    Be is fejeztem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Narxis

    nagyúr

    Ez a topik néhány szociológusnak, pszichológusnak évekre adhat kutató munkát. :DDD

    Thanos was right.

  • Somatom

    veterán

    válasz Narxis #204 üzenetére

    Már megérte. Különben mivel indokolnák a fizetésüket? :DDD

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • crocy

    tag

    válasz PuMbA #201 üzenetére

    "Északi országokban például egyáltalán nem menő és rosszallóan néznek arra, aki kérkedik a cuccaival."

    No offense, tenyleg csak kivancsisagbol kerdezem, de ezt honnet veszed? Mendemondakbol, vagy kint szemelyesen tapasztaltad, mert nem mind1.

    Meg ha igy is van kint, szerintem sokkal inkabb abbol ered, hogy ott magasabb a jolet, mindenki megengedheti maganak a jobb cuccokat, igy kevesbe lehet kitünni vele a tömegböl.

    Persze nem azt mondom, hogy nem szamit a neveles, de az ide akkor is keves lenne, mert ez is leginkabb "az örökölt miliöböl" szarmazik.

    [ Szerkesztve ]

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz PuMbA #201 üzenetére

    "És pont itt jönne be a megfelelő oktatás / társadalmi intézkedések, mert a gyerekek nem a semmiből veszik ezt, hanem otthon / környezettől tanulják "

    A gyerekek közösségeiben sokkal keményebbek a szabályok. Vagy beilleszkedsz vagy ki leszel közösítve.
    Az antik szoci időkben a köpennyel takartatták el ruházatot, hogy ne látszanak a különbségek. A nadrág is a cipő azért látszódott. A divat követése kötelező volt. Akkoriban a márkás termékek és a magyar változata között hatalmas eltérés volt. A ruházat egyértelműen mutatta a jövedelem nagyságát.

    Európa nyugatabbi részében pontosan úgy követik a divatot, mint más országokban. Pontosan ezért nem lehet kérkedni a ruházattal. A márkás termék megfizethető. Az idősebbek között is nagy a divat nyomás. Öltönyös ember, ötven körüli kinézettel. Rövidre vágott nadrágszárral és kilátszó bokával. Akaratlanul elkezdtem röhögni amikor megláttam.

    A magyar mondás szerint, nem a ruha teszi az embert. De.
    A ruházatra költeni mindig érdemes. Ha valahol öltönyben kell megjelenni, nagyon látszik az eltérés. Az olcsóság messzről látszik a minőség mellett. Lazább szövésű anyag, nincs tartása. A varrásoknál kisebb hibák, a varrás sűrűsége sem elegendő. ...

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Gargouille

    őstag

    válasz #90088192 #200 üzenetére

    Lehet te ebből a szempontból szerencsés voltál, aminek örülök. Sajnos a többség nem az. Természetesen én is ugyanúgy gondolom ahogyan te, viszont a realitásokkal nem szembe nézni és figyelmen kívül hagyni, egyszerűen butaság. Szülőként nekem minden nap iskolába kell vinnem a gyereket, akinek itt és most, ebben a valóságban kell érvényesülnie. Persze otthon a magunk értékrendjét próbáljuk átadni nekik, de ettől még a világ nem változik meg. Vagy legalábbis nem holnap fog. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • pilóta

    nagyúr

    válasz Gargouille #208 üzenetére

    Nem tudok elképzelni olyan gyereknevelési szituációt, ahol a jó megoldás az lenne, hogy 300 ezerért Xboxot kap a gyerek, különben örökre lelki sérült lesz...

    Aki él és nem boldog, az téved!

  • Noukoum

    veterán

    válasz pilóta #209 üzenetére

    Mert leegyszerűsíted a dolgokat, azért. Illetve a termék árán és típusán lovagolsz. Ha a gyerekeknél a ceruza vagy a banán lenne a populáris akkor arra lenne szükség ahhoz hogy könnyebben beilleszkedjen.

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • cskamacska

    addikt

    válasz sepsi0 #203 üzenetére

    "mikor a hőn szeretett rendszer volt"

    Mi az hogy volt, még csak most jön a java! :DDD

    Narxis:
    Ha más nem, a minekmentoda, nemazéngondom, akihülyehaljonmeg attitűd azért átjön.

    Anno a falu népe a rablót közösen elkergette, ha elkapták, agyonütötték. (lásd->foglalkozási ártalom) Ma a rabló jattol a helyieknek, és közösen rámolják ki a házakat.

    Vadkapitalizmus van, na. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • pilóta

    nagyúr

    válasz Noukoum #210 üzenetére

    Felvázolnál egy nagyon bonyolult esetet, amikor mindenképp kell egy konzol dupla áron a gyereknek?
    (Muszáj a tipuson lovagolni, mert arról szól a topic.)

    [ Szerkesztve ]

    Aki él és nem boldog, az téved!

  • iguana

    őstag

    válasz Noukoum #210 üzenetére

    még mindig ezt mantrázod? :U
    hagyjuk már ezt. egyszerűen nem életszerű még mindig, hogy egy gyerek egy "luxus" cikkért hisztizik, ami ráadásul készlethiányos. én megelőlegezem, hogy minden szülő szereti a gyerekét és a legjobbat akarja neki, de nehogy már a gyerek ezért műsort vágjon le és a szülőnek okozzon csontig ható önmarcangolást, hogy "jajj szegény kölök, mi lesz most vele, nem tudom megvenni a legújabb ps5-öt, mert a csúnya nyerészkedők".
    (mert ugye az eggyel régebbi generáció csak ajtótámasznak jó már, ugye? lol.)

    ...mert ha jól értem az a gond, hogy mostdeazonnal nem lehet megvenni, mert nincs és a nyerészkedők felvásárolták és vaskos áron kínálják. elmondom mi van: megveszi 1-2-3 hónap múlva és a kis hisztipók csemete csak örüljön neki, hogy neki csak 1-2 hónapot kellett várni.

    ...mert mit tegyen az a szülő, aki 2 év után SEM tudja megvenni, már akciós áron sem?

    hiába vonná össze az összes ünnepet az évben: gyereknap, szülinap, karácsony, húsvét. :U
    lehet, hogy ott nem hülye gyerekről van szó, hanem megérti a helyzetet?
    (gondolom nem 4-5 éves gyereknek kell a ps5.)
    lehet, hogy ott olyan nevelést kapott, amit egy elkényeztetett hülye gyerek nem és most a hisztit ezzel kell legitimizálni, hogy a beilleszkedése bla-bla? wtf?

    nem akarok demagóg vagy populista lenni, de ezen a szemlélet mellett gyerekek százezreinek lennének lelki problémái vagy beilleszkedési nehézségei:
    ilyen kevés a zsebpénzed, vagy te nem is kapsz? csak párizsis zsömléd van, télis nincs? nincs saját autója apának és anyának is? egyáltalán nincs is autótok? 100 négyzetméter alatt éltek? ráadásul panelban? nem voltatok horvátba' a nyáron? a velencei tónál sem?
    hagy ne folytassam, a végtelenségig lehetne.

    mondanám, hogy szerencsére a mi családunkban és a szűkebb körben elképzelhetetlen az a szituáció, amit te most kardinális, mindennapos problémának akarsz beállítani, de a szerencsének ehhez semmi köze:
    normális nevelés, normális szemlélet mellett cseperednek a gyerkőcök és boldogak.

    [ Szerkesztve ]

    14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

  • #90088192

    törölt tag

    válasz sepsi0 #203 üzenetére

    Érdekes, nekem nem jutott eszembe a politika, egyszerű visszacsatolás ami mentén elindultam.
    Hiszen az emberek többsége azt gondolja, hogy ez így jól van. Ennek a szavazáson hangot ad, hogy folytatódjon.

    Vagyis az iskolák, kórházak, közélet, stb azon a szinten vannak amit az emberek elvárnak.

    Miért zavar ez téged? Mondtam én olyat, hogy valaki buta?
    Nem, azt mondtam a csorda szellem ide vezet. Az egyént meg lehet vizsgálni, és biztos találunk mindegyikben pozitív dolgot is, ha más nem, jó elrettentő példának.

    Esküszöm feltöltöm az útlevelet, mert nem hiszik el, hogy 1984-ben születtem, és 1986-ig nem éltem a Magyar Népköztársaság területén. Sosem vettem részt semmilyen politikai aktivitásban, és már egy jó ideje nem is szavazok.

    Rossz indulat, az hogy tükröt állítok fel, és a maga valójában racsodalkozhatsz a valóságra?

    Igen nagyon rossz indulatu vagyok, az elnézést, de enélkül nem tudok aludni, ez maradt az egyetlen öröm az életemben.

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Gargouille #208 üzenetére

    Erre van egy nagyon régi bölcsesség, nem tudom szó szerint idézni, de a lényeg, küzdj amíg lehet, de ismerd fel amikor már nincs miért küzdeni.

    Ezt megtettem 10 éve, mert akkor láttam, hogy nincs miért küzdeni. Szomorúan hangzik, lehet negatív vagyok, de nekem ez a felismerés fordította meg az életem.

    Még kell próbálni máshol, mert ott már semmi nem maradt.

    Tudom könnyen okoskodó idióta vagyok, de ha elgondolkodsz rajta, már nyert ügyem van :R
    Próbáltam több barátomnak is segíteni, sajnos nem akarták.

  • Noukoum

    veterán

    válasz pilóta #212 üzenetére

    Mivel az eddig leírtakat sem sikerült értelmezned, ezért nem írok újabb kisregényt feleslegesen.

    iguana: Ha képtelen vagy megérteni hogy a közösségbe való beilleszkedéshez nélkülözhetetlen az alkalmazkodás az nem az én problémám. Ahogy az sem hogy olyan dolgokkal jössz melyekről szó sem volt.
    Gondolom te a az iskolás korodat ruhanemű és tanszer nélkül vitted végig. És ezekért sosem “hisztiztél”, mindezt 7 évesen. Na?
    Akkor mi a fenét nem értesz ezen, hiszen neked is szükséged voltak eszközökre melyek segítettek a beilleszkedésben.

    Ha meg értelmi / érzelmi szinten nem érted a dolgokat, akkor felesleges hsz-t gyűjtened.

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • Somatom

    veterán

    válasz Noukoum #216 üzenetére

    Százezrekért konzolt venni a hét éves gyereknek a beilleszkedéshez? :Y Ha ez normális dolog, akkor nagyon örülök, hogy nincs gyerekem.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Somatom #217 üzenetére

    Udva klubban, hidd el nem rajtunk fog mulni az emberiseg kihalasa :DDD

  • Somatom

    veterán

    válasz #90088192 #218 üzenetére

    Egy hét éves gyerek sztem még szeret az apjával bármit csinálni. Bringázhatnánk, pecázhatnánk, elmehetnénk kurvázni, stb. Sztem a konzolt azért veszik, mert azzal elvan a gyerek a biztonságos négy fal között úgy, hogy nem kell vele foglalkozni. Szvsz a szülő tulképp magának veszi.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • Somatom

    veterán

    válasz #90088192 #220 üzenetére

    Már nem kell, csak nem tudja visszavinni. Különben is egyszerűbb a konzol ára miatt nyavajogni.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Somatom #221 üzenetére

    Valojaban sosem kellett, csak ugye hogyan mukodik a tarsadalom....

    [ Szerkesztve ]

  • pilóta

    nagyúr

    válasz Noukoum #216 üzenetére

    Először is, mivel összesen nem érkezett az országba annyi konzol, hogy egyetlen iskolányi gyereknek elég legyen, ezért tuti, hogy nem lesz egyedül a nyomorával, hogy kénytelen "régi" konzollal játszani.

    Másodszor azért nem írsz se kisregényt, se semmi érdelmleges érvet a személyeskedésen kívül, mert nem tudsz. Nem azért, mert nem vagy rá képes, hanem mert nincs ilyen érv. Nem, nem lehet megindokolni semmivel sem, hogy csak azért, mert már mindenkinek van az osztályban (nem, nincsen, nem is lehet, lásd fentebb), neki mindenképp dupla áron kell egy konzol.
    (Érted, a hangsúly azon van, hogy dupla áron. Normál áron persze kapjon, hogy tudjon játszani a haverokkal, nem gond ez, ha megfelelő keretek közé van szorítva, nem megy a tanulás, család stb. rovására).
    Meg kell neki magyarázni, hogy ez miért lenne totális baromság. Ha 60-as IQ feletti a gyerek, akkor meg fogja érteni. Ha az alatt van, akkor amúgy sem tud konzollal játszani...

    Aki él és nem boldog, az téved!

  • Somatom

    veterán

    válasz #90088192 #222 üzenetére

    Nem ilyen egyszerű ez, hogy "nem kellett". Isten nagyon rafkós. Úgy alkotta meg a rendszert, hogy a gyerek-project eleje nagyon jó, arra mindenki vágyik. Csak később durvulnak el a dolgok.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Somatom #224 üzenetére

    :N

    Ezt nem hiszem el, rengeteg embert ismerek, akiket nem lehetett ezzel a trukkel megvezetni, vagy csak tenyleg tudatosak, a tobbi emberrel szemben.

    A mai vilagban nem nagy kunszt csak az elvezet reszevel elni, es a tobbit ilyen olyan modon konnyen kivedhetjuk

    [ Szerkesztve ]

  • iguana

    őstag

    válasz Noukoum #216 üzenetére

    nagyon nem értünk egyet, nagyon másképp látjuk a dolgokat. nem baj, van ilyen, elengedtem.

    már csak azt kérdezném, hogy egy 7(!) éves gyereknek akkor tulajdonképpen miért is nem jó egy ps4 vagy egy ps4pro? (vagy ó uram, segíts: egy ps3? mint első konzol)
    melyik az a játék, amely egy 7 évesnek nem működne most és az elkövetkezendő 1-2 évben? nem egy kamasz culáról van szó, aki headshotolni akar a haverjaival. vagy a 7 éves gyerek beszól, hogy "fater, baszki kinéz a többi kis 7 éves csimóta, mert ez a szar nem tudja a 4k 120 Hz-et! ember vagy te? mi lesz velem így?"

    totálisan abszurd. :F
    nem inkább arról van szó, hogy apa akarja igazából azt a ps5-öt és ő forgolódik álmatlanul hisztizve az ágyában? mert anyának már sikerült beadnia a bullshit marketinget, hogy "hát tudod, drágám: igazából a gyereknek kell, hogy beilleszkedjen. én próbálom megvenni, de nem megy, mert a nepperek stb." és most dühös, mert nem jut hozzá a drágaszághoz?

    sigh. <legyintek már> :U
    totálisan south park-os az egész. csak azon lehetett röhögni, ezen meg szomorúan, fejet ingatva pislog maga elé az ember.
    súgok: jóval nagyobb problémáról van itt szó, mint a ps5 hiánya, és a nepperek lehúzása. jóval nagyobb...és nem a gyerekkel van itt gond, hanem a szülővel.

    [ Szerkesztve ]

    14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

  • GEIL

    addikt

    válasz #98320896 #225 üzenetére

    Elolvastam a hozzászólásokat.
    Nem egyszerű dolog ez....hiány van PS5-ből és Xbox series X-ből is.
    Persze, jó volna egy új konzol, de kibírható még 2-3 hónap addig amíg fel töltik a készletetket annyira, hogy bármelyik Media Marktba vagy Euronics-be besétálva levegyünk a polcról egyet ( a több 15-20 db közül). Van mivel játszani addig is.

    Aki pedig most nyerészkedik és üzletel vele.....hát az leleményes és ügyes.
    Kockáztatott, befektetett és nyer rajta plusz pénzt.

    Lakásárak is magasak....8 éve egy 2 szobás erkélyes vidéken 5,5-6 millio volt..most ugyanaz 19-20 millio.......stb stb...ismerősöm vett 2-t 5,5-ért darabját ...2x 16,5 ért adta el őket 1 hónapja úgy hogy hozzájuk se nyúlt XD

    Viszont olyan is volt haveri körben aki nyerészkedni próbált egy telefonon.....200 ezres telót hirdetett 180 ért (ki tudja hol szerezte)........20-at átutaltak neki foglalónak...találkozott velük, adtak neki 50-et és elvették a telót tőle...örülhet hogy nem kapott 2 fülest mellé. :Y :R :W

    [ Szerkesztve ]

    i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

  • HyP3b0y

    senior tag

    válasz #98320896 #225 üzenetére

    Az a baj, hogy magadból indulsz ki. A laikust nem itt, hanem facebookon vagy jófogáson érik el. Nem kell nekik pontozó rendszer, nem is tud róla hogy van ilyen. És akinek annyira kell a termék, hogy 2-3x árat is kifizet érte annak nincs ideje/türelme azon bajlódni hogy a másik fél megbízható-e. Elmegy érte személyesen minél gyorsabban, meggyőződik róla amennyire lehet hogy rendben a cucc és elviharzik.

    #216Noukoum: Én folyamatosan telefonért és saját gépért "hisztiztem". Nem volt sose konzolom gyerekként, a szomszéd sráchoz jártam át akinek (miután elváltak a szülei), minden IS volt. Nem örültem neki, hogy nem lehet ilyenem. De aztán eljött a pont amikor édesapám azt mondta, hogy akkor rakjunk össze nekem egy gépet. Mindezt 14-15 éves koromban. És akarva akaratlanul ránevelt arra, hogy a nagyvilágban sem azért leszek valaki, mert lízingeltem egy nagy Mercit vagy mert a legújabb iPhone-t villantom meg mások előtt. Mert érdekes módon nem lettem kiközösítve, nem voltak álmatlan éjszakáim hogy egy senki vagyok a legújabb trend nélkül. Én is nagyon szerettem volna mindent, csak velem foglalkoztak, engem neveltek. És amikor apa azt mondta, hogy nem vesz nekem saját gépet, mert nem csak nem tehetjük meg hanem mert nekem felesleges, akkor persze nem örültem de tudtam hogy igaza van.
    Úgyhogy akit megtör annak a tudata, hogy nem a legújabb trenddel rendelkezik, azt ha most a PS5 nem, akkor később valami más fog. Sajnálom azt aki ilyen keretek közt nő fel, nincs értéke semminek, minden azonnal kell. Úgy sejtem az ilyenekből lesznek akik addig szórják mindenre a fizetésüket a hónapban amíg a POS terminál nem utasítja vissza a kártyát.

    "ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

  • joey04

    titán

    válasz #98320896 #225 üzenetére

    egyrészt szvsz kicsit túlértékeled a ph-t. másrészt tessék gyorsnak leni, vagy fizess többet, vagy várj. ennyi.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Noukoum

    veterán

    válasz HyP3b0y #229 üzenetére

    Ne haragudj, de a hsz-dből erősen lejön hogy nem engedhettétek meg magatoknak a dolgokat. Pedig már a legelején letettük azt hogy nem arról van szó hogy nem engedhetik meg, hanem egyszerűen miért adjon egy szülő 350ezret egy 180ezres konzolért? Magyarázd meg a gyereknek hogy néhány sóher miatt nem lesz konzolja karáncsonyra, ami már hónapokkal azelőtt be lett ígérve. Nem azért nem lesz mert ne tudnák kifizetni, csak akkor támogatnák ezt a sok szemetet. Biztos nagyon fog örülni hogy karácsonykor az összes osztálytársának ott lesz a polcon az ps csak neki nem. Két hónapig minden iskola nap 90%-ban erről fognak beszélni, csóri gyerek meg majd mélyen kussol mert nem tud mást csinálni.
    Magyar módira totálisan félreértettétek ezt az egészet. Itt nem elkényesztetésről van szó, nem mindent azonnal megkapni elvről. Arról meg különösen nem hogy nincs értéke semminek. Ezt csak te költöd hozzá mert jól esik a lelkednek hogy szerinted más "rosszabbul" nő fel, meg kevesebb lesz.
    Érzelmileg fel kell nőni ahhoz hogy megértsd hogy mennek a dolgok a gyerekeknél teszem hozzá nagyon hasonlóan ahogy a felnőtteknél). Felnőttként tudom hogy könnyű okosnak lenni, mert téged nem érint. Ahogy az öregek sem véletlen mondják hogy újra bekéne vezetni a sorkatonaságot hogy téged megint / először besorozzanak. Hidd el ha őket is érintené nem mondanák.
    Nevelj fel úgy egy gyereket hogy megadhatnál neki mindent de nem adod mert ne legyen "elkényesztetett gyerek". Majd nevelj fel egyet úgy hogy mindent megadsz neki amivel segíted a "fejlődését". Hidd el, az utóbbi az élet minden olyan területén melybe beleszólása van sokkal de sokkal sikeresebb lesz.
    És itt tényleg többen említették hogy ha nincs pénz... Ilyenről szó sem volt. Nyilván nem fog konzolt venni az akinek kenyérre sem telik, vagy van sokkal jobb helye a pénznek. De akkor nem azért nem veszel konzolt mert szivatni akarod a gyerekedet hanem azért mert nem telik rá. Nagyon nem ugyanaz...
    Persze tudom, Magyarország 10 milló ember szakértő országa, mit akarok én. :)

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • updog

    senior tag

    válasz Noukoum #231 üzenetére

    "miért adjon egy szülő 350ezret egy 180ezres konzolért? Magyarázd meg a gyereknek hogy néhány sóher miatt nem lesz konzolja karáncsonyra, ami már hónapokkal azelőtt be lett ígérve"

    Felületesen olvastam csak vissza, lehet hogy már írtad, de csak a kedvemért áruld már el (újra), van gyereked? Cinizmus nélkül kérdem.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Lenry

    félisten

    válasz Noukoum #231 üzenetére

    Magyarázd meg a gyereknek hogy néhány sóher miatt nem lesz konzolja karáncsonyra, ami már hónapokkal azelőtt be lett ígérve

    neked mindenképp ajánlom a /r/ChoosingBeggars-t, csak még nem döntöttem el, hogy posztolója vagy szereplője lennél az odavágó sztoriknak

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Eztis_Aztis

    tag

    válasz Noukoum #231 üzenetére

    Szerintem neked nincs gyereked.
    Nekem 3 is van. Sok, szintén családos baráttal/ismerőssel rendelkezem. De, ahogy te leírod a dolgokat az köszönő viszonyban sincs az élettel. Főleg nem gyerekek terén. Teljesen hiteltelen amiket írogatsz, elképzelni sem tudom, hogy honnan a francból szedsz ekkora marhaságokat. Itt pedig hangosan felröhögtem:

    "Biztos nagyon fog örülni hogy karácsonykor az összes osztálytársának ott lesz a polcon az ps csak neki nem. Két hónapig minden iskola nap 90%-ban erről fognak beszélni, csóri gyerek meg majd mélyen kussol mert nem tud mást csinálni."

    A régi Móricka magazinban voltak ilyen szintű hülyeségek.. :C :C :DDD

  • Noukoum

    veterán

    válasz updog #232 üzenetére

    Cinizmus nélkül írom, hogy ha végigolvasod akkor szerintem lejön hogy van-e vagy nincs.

    Lenry: Nem szoktam redditet olvasni, így nekem ez kimaradt. Bár gondolom a hsz-d inkább romboló mintsem építő.

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • HyP3b0y

    senior tag

    válasz Noukoum #231 üzenetére

    Ezek szerint akkor rosszul fogalmaztam. Megtehettük volna hála istennek, de szüleimben volt tartás és egy komolyabb nevelési irány amiből nem adtak alább csak az én gyermeki hisztim miatt. Nem volt konzolom, mert nincs valós szükségem rá, helyette játszhattam a családi számítógépen. De csak ezért nem kaptam sajátot, mert külön gépet csak ezért nem tartunk veszünk. Telefonom is akkor lett amikor már egyedül mentem iskolába, addig azért hogy az órán játszak felesleges.

    És itt jön a képbe, hogy ha nem gond 180k egy amúgy teljesen feleslegesen új konzolért akkor 350k se lesz. Ha viszont 180k is már gondot okoz, akkor felmerül a szülő miért adja a gyerek alá a lovat ilyen drága cuccokkal.

    "Két hónapig minden iskola nap 90%-ban erről fognak beszélni, csóri gyerek meg majd mélyen kussol mert nem tud mást csinálni." - Ez bullshit, nagyon kis rétegnek lesz ilyen a karácsonyfája alatt, mert brutál ritkaság. 1-2 kissrác majd az osztály vagánya lehet abban a pár hónapban, majd amikor megjönnek a készletek akkor azok is megveszik akik a felnyomott áron nem voltak hajlandóak.

    De ennyire erővel köpködhetnénk a Sony és Microsoftot is, hogy szegényebb családoknak elérhetetlen ár a 180k+30k/játék, hogy képzelik hogy ezzel a gyerekek önbizalmával játszanak. Ugye mennyire marhaság?

    "ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

  • Lenry

    félisten

    válasz Noukoum #235 üzenetére

    nézz be oda, jó szórakozás. oda szokták posztolni az üzenetváltásokat az aprókon hirdetők, amikor összefutnak 1-1 "mindent is szeretnék" típusú vevővel, akinek nagyon sokszor ez az érvük, hogy "azért add nekem olcsóbban, mert már megígértem a rákos gyerekemnek karácsonyra és te szégyelld magad, mert elrontod egy kisgyerek szülinapját!".

    szóval nem, az nem érv, hogy szegény gyereknek mennyire szar lesz, mert nem kapott PS5-öt karácsonyra, az osztálytársai meg igen, mert ez egy orbitális fasság. egyrészt a többi gyereknek se lesz (ha csak nem a budai hegyvidéken jár iskolába a kölök), másrészt szopó, de az élet ilyen, nem mindig jönnek össze a dolgok, ezt nem baj ha a gyerek is megtanulja, harmadrészt a szülő is megtanulhatja (ez esetben sok pénzért), hogy ne ígérjen be olyat a gyereknek, amit aztán problémás betartani.

    egyszerűbb és sokkal rövidebb lett volna, ha 200 hsz-el ezelőtt leírod, hogy TE nagyon szerettél volna egy PS5-öt és rohadtul bassza a csőröd, hogy most csak drágán tudnál venni. és akkor nem kell ilyen gyermeteg lábon álló érveket felhozni, hogy "mi lesz a szegény gyerekekkel, brühühü"

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Noukoum

    veterán

    válasz HyP3b0y #236 üzenetére

    Hidd el ahol a gyerek konzolt akar, ott megfogja kapni. Ha 350ezer akkor annyi. Természetesen továbbra sem jelent akadályt a pénzt. Te meg gondolkozhatsz azon hogy megvedd-e a gyerekednek vagy ne..

    Megint ugyan ott tartunk. Felejtsd már el az anyagiakat nem erről van szó. Ferrari sem 10 millió forint, mégsem szidjuk őket. Pont ahogy a sonyt sem mert 180ért ad egy konzolt. Magyarországon csak idáig jutunk el hogy a szemét gyerek hisztizik mert drága konzolt akar. A csúnya mai fiatalok hogy mernek ilyet csinálni.

    Lenry: Majd egyszer talán benézek. Egyébként én nem érveltem ezzel, nem mondtam hogy ezért kéne olcsóbban adniuk mint a hivatalos listaár. :)
    Egyszerűbb lett volna? Hogy mi? Nem tetszik egyik újgenerációs konzol sem. Volt ps, xbox itthon, nekem csak pc mert amilyen játékokkal játszom azok egyik konzolon sem érhetőek el. És ezt az mocsok lehúzást melyet az emberek csinálnak sem tudtam csak miután megszületett ez a blogout írás. Tehát ez nagyon mellé ment. És de jó lenne ha elolvastad volna az összes hsz-t mert akkor megértenéd az egészet. Bár belegondolva nem biztos hogy megértenéd...

    [ Szerkesztve ]

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Noukoum #238 üzenetére

    Hidd el, hogy nem. Lehet, hogy a nagyvonalú, karvastagságú sárgaréz láncot nyakban hordó BMW tulajdonos értelmiség megveszi, mert ez ne legyen gátja a gyermek szellemi fejlődésének, de pusztán hiszti alapon itthon a 185 ezres kezdőár is húzós.
    Igen, vannak, akik PC-t ennyiből, vagy még többől is vesznek a gyereknek, viszont az a PC (kiskereskedelmi áron) ér is annyit.
    Aki megteheti, azok többsége sem vesz meg valamit dupla áron, senki sem szeret irreális felárral vásárolni.
    Egyébként sem életszerű, hogy túl sok gyerek hisztizik már most a PS5 miatt, azt se tudják, mi az.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Noukoum #238 üzenetére

    Itt azert vannak problemak, marmint, hogy ki mit tart elengedhetetlenek a gyermek szellemi fejlodesehez.

    Egy szaros WC kefe eleg, hidd el. Nem ezen fog mulni, hogyha Beethoven suketen tudott komponalni, mert az agya kepes volt erre, akkor egy gyerek fantaziaja mire lehet kepes?

    Papir ceruza eleg egy program tervezonek, mert a mukodesi elv nem fugg az eszkoz parktol, mert a parkot igazitjuk az igenyekhez, a legtobb esetben.
    Ahol meg limitaciok vannak, ott lehet tudni rola, es ahhoz igazitani a mukodest. Persze ez pont egy primitiv egyszerusites, de kb ennyire hatarozza meg.
    Lattal mar ket gyereket jatszani WC gurigaval meg botokkal? Le tudja oket kotni akar napokra.
    Ahogy a kor elore halad, valtozik az igeny, de az ertelmi szint is. Ha koran elkezdodik a gyermek racionalis nevelese, akkor kesobb ebbol nem lehet gond.

    Tudod nagyon sok 14 eves fiu BMW-re vagyik, meg markas cuccokra, mert igen csak felre lett nevelve, hiszen a parkapcsolati sikereket automatikusan targyi szuksegletekhez koti.
    Szerinted egy boldog csaladban, ahol nevelik is a gyereket, nem fog a gyerek rajonni arra, hogy nem a megvett targyak teszik azza aki, hanem a viselkedese?

    Lehet nem 14 evesen, de elobb utobb igen. Ez sajnos a masik kozegben igen ritka, amint latom a tobbseg ezen felismeres nelkul vegig gurcoli az eletet, hogy legyen BMW, nagy TV meg a balatoni nyaralo, aztan nem tudja mitol ideges folyamatosan, es miert kapja fel a vizet mindenen. Mert nem boldog. :( Mert 0-ra ertekeli onmagat. Igaz csak tudat alatt, mert ugye a targyak elvesztese az identitas elveszteset jelenti. Fel, nem is fel, retteg ettol.

    A kifele mutatott kep ami szamit semmi mas, mert ez az ami az identitasa. Valojaban egy megkerseredett valami ami fel mindentol, es valahol tudja, senki sem szereti, minden egy szinjatek. Es nem is tud szeretni.

    Csak megint leegyszerusitjuk az elkenyelmesedett emberek, alacsony ingerkuszobe miatt a problemat. Ha valaki nem rendelkezik a megfelelo keszsegekkel, akkor azt penzzel probalja kompenzalni. Welcome to Modern Society :O

    Vagyis itt semmifele problema nincs a gyerekkel, mert ugye ha nyalokat latnak akkor azert megy a hiszti, ha Ferrarit akkor azert. Ezt tudni kell kezelni egy szulonek, kulonben csak fizikai reteg a szulo elnevezes, nem nevelo, tanito, szereto.

    A te elgondolasod szerint, amit dekodolatam a mondandodbol, az jon le, hogy a gyerek elmebeteg lesz megvonasi tunetekkel, ha hisztizik, es nem kapja meg amiert hisztizik.

    Akkkor most nezzunk korbe az eletkeptelen magamutogoato narcisztikus emberek kozott, s tarjuk fel a neveles hatteret. Szerintem igen furcsa osszefuggesre lelunk.

    Ha TE ezt preferalod, legyen, szived joga, de azert ne tereljuk az egesz emberiseget ebbe az iranyba, mert igy is van eleg baj. :R

    [ Szerkesztve ]

  • thesound

    őstag

    válasz #90088192 #241 üzenetére

    +1

    Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

  • Noukoum

    veterán

    válasz #90088192 #241 üzenetére

    A te elgondolasod szerint, amit dekodolatam a mondandodbol, az jon le, hogy a gyerek elmebeteg lesz megvonasi tunetekkel, ha hisztizik, es nem kapja meg amiert hisztizik.

    Hihetetlen.. pont te írtad hogy eleged van az emberiségből máshol. Én mit mondjak.
    Én nem tudom hogy az olvasás, vagy a szövegértelmezés nem megy. De baromi nagy baj.

    1. Még mindig kurv@ra nem arról van szó hogy a gyereknek azért lesz baja mert nem kapja meg az xboxot. A gyerek azért fog sérülni mert nem fog tudni beszélgetni az osztálytársaival. Ti más bolygón éltek, de komolyan?
    Ma tulajdonképpen általános és középiskolában az első legjelentősebb tulajdonság a cuccaid. (A megszerezhető tulajdonságokról beszélek természetesen.)
    Ne mond már nekem hogy szerinted nem jár negatív hatással az ha a gyerek szakadt ruhában, számítógép, xbox, okostelefon, minden extra nélkül nő fel. Ugyanmár.
    Nagyon jó ez a gyereknek nincs szüksége semmire elv. Egészen addig míg a gyerek nem tud ált. iskolában barátokat szerezni mert nincsen semmije. Nem hogy nem lesznek barátai, ismerősei, még a kommunikációja is egyenlő lesz a nullával, mert a napi aktív 12 órából 8-at szinte 0 kommunikációval tölt el. Na jó de jön a középiskola, emberünk 0 kommunikációs készséggel és ugyanúgy a semmivel pont azt fogja tapasztalni mint eddig. A különbség valószínűleg annyi lesz hogy jobban érti a dolgokat, és sokkal nehezebben éli meg az egészet. Még mindig 15 éves gyerekről beszélünk..
    Egyetemen később pótolhat ugyan, de ez sem garantált már ha megy egyetemre. Ha meg kikerül a munkaerőpiacra akkor azt fogja tapasztalni hogy ismerettség és kommunikációs képességek nélkül lényegében finoman szólva veszett fejsze nyele..
    Ezt akarod te összehasonlítani egy olyan gyerekkel, mely minden aktuális gyerektrendhez szükséges eszközt megkapott? Biztos rosszabb kommunikációs képességei lesznek tucatnyi baráttal, ezáltal lesz ismerettsége, kapcsolatai, egyetemre kiegyensúlyozottan és magabiztosan megy és valószínűleg az adott szakterületen az átlagnál jobb melót kap, ha nem lesz vállalkozó. A boldogság egy szubjektív dolog, de ha fogadni kéne hogy 30 évesen melyik ember lesz boldogabb elég sokat mernék az utóbbira tenni. (Persze két azonos embernél, ami ugye lehetetlen)

    Az a baj hogy ti kiindultatok abból hogy a csúnya hisztis elkényeztetett gyerek hisztizik az xboxért. Hogy mer ilyet csinálni? Bezzeg a miidőnkben.
    Csak hogy szó sem volt hisztiről. Ha egy ember megígér valamit, azt illik betartani normális helyen. Gyerek megígéri hogy a 3-as matekot kijavítja 5-ösre. Természetes hogy megtesz ezért mindent. Szülő megígéri hogy karácsonyra új xboxot hoz a jézuska. Mindent megtesz azért hogy betartsa. Na de mindent? Pénzeljen egy mocskot aki ebből akar hasznot csinálni?
    (Mert megy tőletek a hiszti az xbox miatt alternatíva: Anyuka megígéri hogy karácsonyra almás pite lesz mert már régen nem volt és a gyerek kedvenc étele az almás pite. Erre karácsony előtt néhány nyerészkedő megveszi az összes almát, és elkezdi 10000ft/kg áron adni. Magyarul aki almát akar, annak ki kell fizetni az extra pénzt. Persze fél évvel később már olcsóbban belehetne szerezni, na de a karácsony most van. Megvegye a szülő vagy ne vegye?)
    Nem kell ehhez xbox, nem kell ehhez hiszti, nem kell ehhez elkényeztetett gyerek. És itt csak egy nyamvadt almás pitéről beszéltünk, amitől csak rossz kedve lesz a gyereknek. Ehhez képest az xbox a beilleszkedés kulcsa, kommunikáció fő tárgya. Arról nem is beszélve hogy valószínűleg ezek a gyerekek heti 10 órákat fognak xboxon játszani amiből szintén kimarad a gyerek.

    Az elkényesztett gyerekek... A felnőtt emberek hány százaléka megy oda segíteni / beszélgetni szegény idős / hajléktelen emberekhez? Pedig mindenki megtehetné. Hát nem sokan. Akkor szerinted melyik divatos ruhás kisgyerek fog odamenni a szakadt ruhás, látszólag elmaradott gyerekhez? Nem sokan, vagy ha igen nem gyakran. Ki fog azzal a gyerekkel beszélgetni xboxról, játszani xboxon akinek nincs xboxa? Nem sokan.
    Akkor miről beszélünk? A felnőtt emberek pont annyira érdekemberek mint a gyerekek. A különbség általában az hogy míg az előbbiek szándékosan csinálják, az utóbbiak ösztönösen.

    Attól még hogy egy gyereknek megvan mindene még nincs elkényesztettve. Érdekes is lenne. És még néhány zagyvaság amit írtál. Gazdag gyerek is lehet boldogtalan mint szegény gyerek. Az esélyek a különbségek.
    Példa: Kapok 5 milliárd forintot, te nem kapsz semmit. Éljük tovább az életünket. Kinek lesz 10 év múlva nagyobb vagyona? Vagy tegyem úgy fel a kérdést hogy 10 év múlva lesz 1 milliárd vagyonod? És még korrekt voltam, mert a pénz mellé kapnom kéne néhány piacképes diplomát és szakmai tudást, 10 nyelvizsgát, mondjuk anyanyelvi szintű nyelvtudással, jó kapcsolatokat. Na kb így lenne hasonló. Na mennyi az esélye hogy nagyobb vagyonod lesz?
    Szóval ez a botos példa is nagyon szép, mesébe illő de a valóság más. Persze, fel lehet nőni úgy hogy nincs semmid? Persze hogy fel lehet. Na de előny ha van valamid, sok mindened? Hogyne lenne előny!
    Példa: Nyíregyháza-Győr: Te gyalog, én autóval. Ki ér oda előbb? Te! Persze mert én elmentem külföldre városnézésre. Na de mennyi az esélye hogy én ahelyett hogy nyerjek megszivassam magam? Nem sok. Akkor mennyi az esélye hogy te gyalog hamarabb odaérsz. Szintén nem sok.
    Tehát vitathatatlan előnyt képeznek a tárgyak. Ez nem jelenti azt hogy aki gazdag az garantáltan boldogabb, ez nem jelenti azt hogy aki szegény az garantáltan egy depressziós roncs lesz felnőttként. Na de az sem garantált hogy én autóval hamarabb győrbe érek, tudod. De mennyi az esélye az ellenkezőjének?

    Te szimplán egy magyar sztereotípiát (vagy nem magyar) hoztál fel. Amelyik gyerek gazdag az hisztis, elkényesztetett, aki nem lesz sose boldog.
    Pont úgy ahogy a langyi hangú meleg, az asszony kérésének engedő papucs, a felkészült diák stréber, a diplomás beképzelt, a szakmunkás buta. Hát szomorúan kell közölnöm, sajnos ezek biztosan előfordulnak de egyáltalán nem törvényszerűek. Írhatnék még pár oldalt, de befejezem a kisregényt, ebben elég sok minden benne van.
    Az egész amúgy onnan indult hogy a konzolokon nyerészkedők senkinek sem ártanak. Én meg mondtam, hogy a gyerekeknek biztosan igen. Egy 40 éves ember egyszerűen feldolgozza hogy 3 hónap múlva megveszi. Egy gyerek máshogy működik. Arról pedig mindenki leszokhatna hogy a saját szemszögét ráerőlteti a gyerek életére. Nem, nem működik és soha nem is fog. És leírom mégegyszer hátha segít, nem nem hisztizett a gyerek az xboxért, nem nem állítottam hogy a gyerek elkényeztetett, még azt sem mondtam hogy gazdag a család. Sőt nem is azért írom ezeket, mert konzolt akartam venni és savanyú a szőlő. Mert már ilyennel is sikerült megvádolni, pont engem. :D
    2. Kérlek addig ne válaszolj míg nem olvastad el és nem értelmezted. Ha két hét akkor annyi.

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Noukoum #243 üzenetére

    Nem sertesnek szantam, ahogy irtam, en igy ertelmeztem amit mondtal.

    Ha a gyerek nem tud kommunikalni, mert azt csak az iskolaban szerezheti meg ahol kikozositik mert nincs meg egy targy akkor ott meg nagyobb problemak vannak.
    Tudod a gyerekkel a szulonek is kell foglalkozni, tanitani, mi tobb kommunikalni es megtanitani arra, hogy ha ezert nem akar vele valaki beszelni, akkor azzal nem erdemes szoba allni, ha ez egy komplett iskola, akkor nagyon rossz helyen vagytok.

    Nem kell a feleloseget masra haritani, nincs az az ok a vilagon, ami egy targy megvetelet ilyen okbol kikenyszeritse.

    Mit gondolsz 100 evvel ezelott senki nem tanult meg kommunikalni.

    "Nagyon jó ez a gyereknek nincs szüksége semmire elv. Egészen addig míg a gyerek nem tud ált. iskolában barátokat szerezni mert nincsen semmije. Nem hogy nem lesznek barátai, ismerősei, még a kommunikációja is egyenlő lesz a nullával, mert a napi aktív 12 órából 8-at szinte 0 kommunikációval tölt el. Na jó de jön a középiskola, emberünk 0 kommunikációs készséggel és ugyanúgy a semmivel pont azt fogja tapasztalni mint eddig. A különbség valószínűleg annyi lesz hogy jobban érti a dolgokat, és sokkal nehezebben éli meg az egészet. Még mindig 15 éves gyerekről beszélünk..
    Egyetemen később pótolhat ugyan, de ez sem garantált már ha megy egyetemre. Ha meg kikerül a munkaerőpiacra akkor azt fogja tapasztalni hogy ismerettség és kommunikációs képességek nélkül lényegében finoman szólva veszett fejsze nyele.."

    Na akkor most figyelj, itt vagyok szovegertelmezesi kepessegek nelkul, kb kikozositve nottem fel, amig nem talaltam meg azokat akik erdemes arra, hogy beszeljek veluk. Es 0 ismeretseggel, kommunikacios kepessegek nelkul tokeletesen boldogulok.

    Vagyis megegyszer ertelmezd, nem a kulsosegek tesznek egy embert, nem az, hogyan tud bajologni, hanem a tudas es szandek ami meghatarozo, ahhoz meg neveles kell, hogy ne csak a rovidtavu ingerk amik hatassal legyenek. Legye perspektiva, mert az hogy egy iskolaban beszelgetni tudjon az nem perspektiva, az mar igen, hogy boldog ember legyen. Ahhoz meg nem az kell, hogy mas elismerje, hanem hogy magaban felismerje a lehetosegeket. Minden itt kezdodik.

    Ha ez nincs meg akkor pont oda jutunk amit leirtal, egy potcselekves az egesz.

    Amit az igeretrol irtal, talalkoztam en is ilyen emberrel, nagyon fontos, egy gyerek nem azert kell hogy tanuljon/jobban tanuljon mert akkor kap valamit. Es ha meg igy is van, akkor egy szulonek kell annyira ertelmesnek lennie, hogy el tudjon magyarazni egy ilyen szituaciot a gyereknek. Mert nagyon sok mindenre fel leht keszulni a vilagban, de nem minden tolunk fugg. Ez is a lecke resze a gyereknek, mert a szandek megvan, de rajtad kivul allo okok miatt nem megy. Es lenyegtelen az ok, az mar csak felesleges aggresszio.

    Kulonben rovidre lehet zarni a problemat, add oda az MSRP-t a gyereknek, hogy na itt van amit igertem most neztem meg ennyibe kerul, vedd meg. Aztan majd magatol rajon, hogy a vilag ilyen.

    Remelem igy mar erted :R

    [ Szerkesztve ]

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Noukoum #243 üzenetére

    "Te szimplán egy magyar sztereotípiát (vagy nem magyar) hoztál fel. Amelyik gyerek gazdag az hisztis, elkényesztetett, aki nem lesz sose boldog.
    Pont úgy ahogy a langyi hangú meleg, az asszony kérésének engedő papucs, a felkészült diák stréber, a diplomás beképzelt, a szakmunkás buta. Hát szomorúan kell közölnöm, sajnos ezek biztosan előfordulnak de egyáltalán nem törvényszerűek. Írhatnék még pár oldalt, de befejezem a kisregényt, ebben elég sok minden benne van."

    Sehol nem irtam ezt, azt irtam, ha a gyerek nincs nevelve, hanem potcselekvessel kitoltik az idejet, abbol nagyon nagy %-ban nem lesz teljes erteku ember, fuggetlenul az anyagi helyzetre.

    Olvasd el meg egyszer

    Tudod nagyon sok 14 eves fiu BMW-re vagyik, meg markas cuccokra, mert igen csak felre lett nevelve, hiszen a parkapcsolati sikereket automatikusan targyi szuksegletekhez koti.
    Szerinted egy boldog csaladban, ahol nevelik is a gyereket, nem fog a gyerek rajonni arra, hogy nem a megvett targyak teszik azza aki, hanem a viselkedese?

    :K

    [ Szerkesztve ]

  • Gargouille

    őstag

    válasz #90088192 #241 üzenetére

    Megragadott ez a mondatod:

    "Tudod nagyon sok 14 eves fiu BMW-re vagyik, meg markas cuccokra, mert igen csak felre lett nevelve"

    A magyar társadalom 80%-ára (felnőtt emberek) tökéletesen megállja ez a mondat a helyét. Ez nem félrenevelés, ez az általános "értékrend" (direkt idézőjelek közé írtam).

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • GEIL

    addikt

    válasz Gargouille #246 üzenetére

    Az a szülők szégyene és bukása.....ha neveltek egy elkényeztetett és életképtelen senkiházit.....és ez az "új" generáció fogja kitermelni a nyugdíjunkat...te jó ég,. :U :Y :U

    i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Gargouille #246 üzenetére

    Nem akarok szabalyokat felellitani, egyszeruen nezed meg az import auto statisztikat, az egybol elarul mindent.

    Kulonben nem csak MO-ra jellemzo, sajnos itt nalunk is ez a trend a nagyvarosokban.

    Eddig minden kamasz alma volt a V8 Holden vagy ford, most AUDI BMW Mercedesz harmas. Iskolakban ugyan ez.
    A kulonbseg, nem fognak az utcan osszeverni a telefonodert, meg lehet barkivel beszelgetni, mert nem neznek le.
    Es van osszetartas, sokkal tobb mint eddig mashol lattam, mert nem azert segitunk barkinek mert az is egy adott nacio tagja, hanem azert mert szuksege van ra.

    Ezt nem lehet elmeselni, megelni kell.

    Csak ugye ezt egy kis csovon keresztul nezve mindig ugyan az a konkluzio, hiba van benne, es nem jo az adott nezopontbol.

    Megkaptam mar, hogy mit vedem az Ausztralokat, hiszen mit tettek a benszulotekkel stb. Sosem tagadtam igen megtortent, DE nezd meg az elmult 30 evet, azalatt feje tetejere forditottak a tarsadalmat, hogy valahogy sikeruljon bekesen egyutt elni veluk, hogy nekik is jo legyen. Megint csak, kivulrol lehet okoskodni, csak azert tudni kellene tobbet a dolgokrol mint ami a mediaban megy.
    Es lassan de biztosan mukodik a dolog, persze itt azon van a lenyeg, hogy nekunk meg kell ertenunk, a benszulotekknek egyszeruen teljesen mas az ertekrendjuk, amit nehez elkepzelni is.
    Ehhez nekunk kell lepnunk hogy teret adjunk nekik.
    Nem fog 1 nap alatt megtortenni, de folyamatban van. Es nekem ez tobbett jelent mindennel. :R

    [ Szerkesztve ]

  • #90088192

    törölt tag

    válasz GEIL #247 üzenetére

    Szepen megkerlek, ezt igy ebben a formaban ne. :R

    A nyugdijjadat magadnak kell kitermelni, es felre rakni, vagy azt akarod mondani, a gyerek egy celeszkoz ?

    Mert akkor megint csak bajban vagyunk. :(

    [ Szerkesztve ]

  • GEIL

    addikt

    válasz #90088192 #249 üzenetére

    Ne menjünk bele ebbe.....pl öreganyám se magának tette félre a nyugdíját.

    mamám: 52 évesen ment nyugdíjba ...kb 34 év ledolgozva = 182.000 Ft( özvegyi nélkül )
    anyám: 60 évesen ment nyugdíjba....több mint 40 év ledolgozva = 93.000 Ft

    Bejelentve és tisztességesen leadózva voltak...nem volt fekete munka....
    csak ugye "más rendszer" volt.....ez számít. :((( :((( :(((

    Nekem nem sok kilátásom van nyugdíjra.....pedig középvezetői beosztásban vagyok 18 évet ledolgozva 40 évesen.....és még nyomhatok 25 évet ( :o :((( )....de a kb 2 millio Ft félretett magánnyugdíjamat már lenyúlták....hagyjuk is mert kár a szó erre.
    Vagy ne vonják a nyugdíjjárulékom...félreteszem én magamnak....de a levonásokon kívül még félretenni hitelek mellett és gyerek mellett nem hiszem hogy mindenkinek megy. főleg hogy 3 lakástakarékot is fizetek.....de ez magánügy és részletkérdés. Ami biztos hogy valami félresiklott a rendszerrel.....de nagyon.

    [ Szerkesztve ]

    i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

Aktív témák