Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz JColee #45 üzenetére

    " 'Valamennyi villamos energia elhagyja a kivezetésein keresztül.'
    Ez nem teljesen világos a számomra, hogy mit jelent?"

    Gondolom, hogy a táphálózatról felvett teljesítmény egy része pl. hálózati (hálózat mint pl. Internet) madzagokon keresztül kikerül a szobából, és valamelyik másik épületben alakul végül hővé. (Kérdéses, hogy nem-e kap hasonló mennyiséget vissza ugyan azon a madzagon keresztül a másik épületből...) Meg aztán, a táphálózat vezetékein is van veszteség, és az is részben a szobán kívül van. Kérdés persze, hogy azt még a gép teljesítményéhez számolod-e.

    Vicces amúgy, hogy ezt, hogy felvett teljesítmény lényegében mind hővé ("meleggé") alakul a gépteremben, meg hogy ez az alkalmazott technika modernségétől függetlenül mindig így van és így is lesz, mindig újra és újra le kell futni (de ezt nem neked mondom). A kavarodás onnan eredhet a fejekben, hogy az adott számítási teljesítményhez (amit mondjuk FLOPS-ban mérhetnénk) szükséges felvett teljesítmény (W, amit pl. a 230V-os hálózatról "szív el" a táp) az, ami modernebb cuccokban csökken.

  • ddekany

    veterán

    Ami a 10 GHz-es CPU-kat illeti... lesz rájuk szükség, nem kell aggódni. Mert ez úgy megy, még ideális világot feltételezve is (tehát nem sok kóklert, stb), hogy a szoftver elkészítésére mindig olyan eszközöket/módszereket használunk, amik a lehető leggyorsabb fejlesztéshez és a lehető legjobb karbantarthatósághoz vezetnek, de a végeredmény még nem annyira erőforrás éhes, hogy zavaró lenne az elterjedt gépeken. (Valóságban ezen kényes egyensúly megtalálása nem mindig sikerül... :U) Ettől persze az átlagember falnak megy, pedig valahol az ő érdeke is, hogy adott befektetéssel stabilabb és olcsóbb vagy nagyobb tudású szoftverek szülessenek. (A programozói nívó esését most ne keverjük ide, mert az elsősorban nem ettől van.) Pl. régen egy C# vagy Java elképzelhetetlen lett volna, hiszen már csak önmagában a futtató környezett elindulásától megrogyott volna a gép. (Az a rakás agyonáltalánosított absztrakciós réteg és extra ellenőrzés is elképzelhetetlen lett volna régen, amiknek alkalmazása ma már jó gyakorlatnak számít.) De egy 10 GHz-es 32G RAM-os SSD-s gépen végleg értelmét veszítheti a C/C++/Pascal és társai és a hagyományos órajel- és bit-vadász szemlélet, ezek kb maradnak kernel írásra, meg driverek bizonyos részeinek írására.

  • ddekany

    veterán

    válasz moha21 #79 üzenetére

    "Szvsz: teljesítmény növekedést normálisabb szoftverekkel is el lehetne érni."

    Elvileg el lehetne, csak ki fogja megírni és aztán megvenni őket. Az ember agya meg nem fog az elkövetkezendő évtizedekbe jobbá válni, tehát ha egyre komplexebb szoftvereket akarunk készíteni, elfogadható áron...

Új hozzászólás Aktív témák