Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Cathulhu #2 üzenetére

    Szerintem a Valve azt szeretné, hogy a Linux végre életképes alternatívája legyen a Windowsnak játékok terén. Ehhez ilyen kényszer szülte gusztustalan megoldásokkal kell élniük. Ha a játékosok elég nagy hányada tér át Linuxra, akkor az AMD, Intel és az nVidia is neki fog állni remélhetőleg normális(abb) támogatást nyújtani, illetve a fejlesztők is elkezdhetik komolyan venni a Linux platformot.

    De addig is az első dolog, hogy az ilyen problémákra valami gyógytapaszt összehozzanak, még úgy is, ha az egész alig több, mint képletesen egy marék szigszalag...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz GeryFlash #3 üzenetére

    Gondolom ott simán nem indultak el az ilyen játékok...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    GeryFlash & Pinky Demon: Jinx! :)

    Ok, akkor jobb lett volna, ha csendben maradok... :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz bot1978 #15 üzenetére

    Ha valamin sok embernek kell dolgozni, akkor az biztos nincs ingyen, mert a sok embernek munkabért kell fizetni. Ha valakinek fizetni kell mindkét/há/négy oprendszer támogatásért, akkor miért és kinek nem mindegy, hogy Pistike melyiket tölti le a torrentről ingyen, hogy aztán feltelepítse rá a játékot?

    Te követted az eddigi eseményeket? A Valve anno létrehozta a Steam-et, ami a legnépszerűbb online játékbolt / platform lett és a Microsoft is ácsingózott erre a piacra (ugye a "csodás" UWP / Microsoft Store játékok), plusz a többi konkurens (EU Origin, Ubiplay, stb.), tehát tovább akart lépni. Ez lett volna a SteamBox koncepciója, Linux alapon. Kvázi konzolélményt vitték volna a nappaliba PC hardware és a Linux alapú SteamOS segedelmével. A koncepció elbukott, mert drága volt, és a játékok jó része ugye nem futott a SteamOS-en, mivel hiába "támogatta" a Valve a Linux és a Mac platformos játékokat, a fejlesztők nem akartak ilyen szűk piaccal foglalkozni. A kabaré az volt, hogy a SteamBoxok többsége is dual-boot alapon ment, Win8 (és Steam) illetve SteamOS között. Így meg az egész SteamOS koncepció kapott léket.

    A Valve következő lépése az, amit most látsz: szeretnének szabadulni a Microsoft platformról, és erre egy logikus válasz van mindössze, a Linux. A lépés érthetően ott kezdődik, ahol a SteamOS-nél elbuktak: biztosítani kell, hogy a Steam játékokkal Linux alatt is lehessen játszani. Akkor is, ha a játékot eredetileg csak Windows platforma hozták ki...

    Felhasználói szempontból a Linux nem rendelkezik komolyabb hátrányokkal a Windowshoz képest, ha főleg játszani akarsz. A lényeg annyi lenne, hogy a felhasználó csak bekapcsolja a gépét, rákattintson a Steam ikonjára, és ugyanazok a játékok fussanak, amelyek Windows-on is futnak. A Valve ezen dolgozik most a Protonnal.

    Ha a felhasználók egy része elkezdi alternatívának tekinteni a Linuxot, akkor a Valve győz, és végre újra nekirugaszkodhat a SteamOS-nek.

    Egyébként nekem is csak azért van Win10 az otthoni nagy gépemen, mert játszok rajta. Ha Linux alatt is lehet játszani, a legnagyobb örömmel fogom letörölni a Windowst...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Taranti #16 üzenetére

    Persze, ahol van natív Linux port, ott semmi szükség a Protonra.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz b. #22 üzenetére

    Én például azért kezdtem el kb. egy éve Linuxozni komolyabban, mert elegem lett a Win10 folyamatos update marhaságaiból. Plusz a kezelőfelület terén az a nagy harci helyzet, hogy az M$ a mai napig nem tett rendet a portáján. Lásd vezérlőpult vs. gépház. Mi a francért nem írtja ki a Metro Modern kezelőfelületet írmagostól végre? :F

    Az pedig már csak a margóra, hogy irgalmatlan ronda a Win10 (vagy 7 éve, hogy egy ismerősnek felraktam egy Win7-est, mindenféle sallanggal, két hete keveredtem megint elé, és megdöbbentem mennyire kellemesebben néz ki, mint a Win10, bakker fájdalmas a visszafejlődés... :U ). Most Kubuntut használok, de az elmúlt időszakban volt XFCE és Unity is. Órákat el tudtam szórakozni azzal, hogy úgy nézzen ki a GUI, ahogy én szeretném. Ez pedig valahol kiveszett a Windowsból...

    Hogy miért telepítene valaki Linuxot Win10 helyet amúgy? A kérdés inkább lassan az, hogy miért ne? Egy nagy csomó dologban jobb a Linux, mint a Windows (testreszabhatóság, erőforrás-felhasználás, stb.). Tényleg csak a Win-only programok, és eddig a játékok voltak a visszatartó erők, no meg az olykor problémás Linux driver-szituáció.

    Ettől függetlenül a Linuxnak is megvannak a háklijai, én is vertem a fejem a falba néha, hogy miért hiányzott ez nekem. De ha a nagy gépemet egyszer lecserélem (ahogy most kinéz a Cyberpunk 2077 előtt nem lesz miért), alapból Linuxot fogok rárakni..

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák