Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giot

    addikt

    Lehet hogy másnak már leesett ez a dolog de nekem csak most tünt fel hogy milyen piaci átfedések vannak a PC világban. Konkrétan: a Microsoft a dx11-el megteremtette a videokártyagyártók jövőét, hiszen én azt látom hogy a 5xxx videókártyák dx9, dx10 felhasználásban brutálisan szinte feleslegesen erősek. Erre fel írtam hogy 4870-el is el lehetett lenni akár FullHD-ban is és egy 5850 már bőven kiszolgálja ha nincs cpulimit emiatt tűnt nekem feleslegesen nagy teljesítményűnek egy 5970, és akkor most olyat látok hallok hogy dx11-es használatban (ultra kemény beállításoknál) szinte a földig rántja az FPS-t akár egy ekkora kártyával is. Talán nem felesleges ezek alapján a Fermi teljesítménye igaz akárhogy is az 5970-et nem tudja megszorongatni hacsak nem készül belőle dualGPu-s megoldás bár Abu (ha jól emléxem te mondtad hogy túl nagy hozzá a chip) szerint ez nem kivitelezhető. Szóval itt az újabb kihívás videókártyafronton tervezzünk olyan GPU-t ami teljes mértékben ki tudja szolgálni a DX11-et ezzel újabb lendületet adva a fejlesztéseknek és a felhasználókat belekényszerítve az új (már akinek van pénze) hardverek vásárlásába. Bár lehet hogy mire kijönnek az only DX11-es játékok már elérik a fejlesztések azt a szintet hogy relatív olcsón hozzá lehessen jutni megfelelő hardverhez is.
    Szóval: Microsoft, ATi, nVidia gratulálok ezt szépen összehoztátok, nincs ennek a dolognak sosem vége megint találtatok újabb fogást (vagyis bevételi forrást) a piacon!
    Bocs az agymenésért :DDD

Új hozzászólás Aktív témák