Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Viszlát #31 üzenetére

    A probléma ott kezdődik, hogy még előzni se tanítanak meg az oktatáson. Én vártam mikor lesz ilyen... :U Meg is kérdeztem az oktatót előzni mikor tanulunk... Aszondja' azt majd kint élesben ha megvan a jogsim... Jaaaa mondom vagy úgy....

    Pedig azt hiszem az egyértelmű, hogy az egész autóvezetés móka legveszélyesebb része az előzés. Amíg erre se tanítanak addig nem várhatjuk hogy majd hóban vezetést fogják oktatni, gyakoroltatni. :)

    A téli gumi azért megfog télen. Olyan helyzetben is, ahol a nyárival csúszol vagy 200 métert mire megállsz. Én apám Ford Sierrájával mentem egy telet nyári gumival... Minden kanyarba úgy kellett bedriftelnem vele! Szó szerint minden kanyarba úgy csúsztam bele olyan 20-30-cal. Egyszerűen hóban használhatatlan volt.

    Tavaly pedig egy nagyon leharcolt téligumival mentem. 5 centis hó, baromarcú kisteherautó nem adta meg az elsőbbséget és kijött elém a kereszteződésben. Kis fék(!) de vagy 10-15 métert csúszott az autó mire megállt. Azt is csak azért mert próbáltam "pumpálni" neki a féket nem tövig nyomni, csak finoman...
    Úgyhogy azt túlzásnak tartom hogy nem sokat ér a téli gumi télen a hóban.
    De nyilván oktatni se ártana. Nem elméletben, gyakorlatban! Hirtelen helyzetben és így tovább. Persze már azzal is rengeteg életet lehetne menteni ha az emberek változtatnának kicsit a mentalitásukon. Nem muszáj annyira sietni...

Új hozzászólás Aktív témák