Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • torma99

    aktív tag

    válasz Moonline. #1119 üzenetére

    A múltban volt átjárás adatok tekintetében a projektek között, illetve F@H és a R@H működési elve is teljesen más. Azt kell elfogadni, hogy ezek kb. az alapkutatásokat megelőző szimulációk legtöbbször és ez nem úgy megy, hogyha egy számláló elér 100%-ot, mint a Plague Inc.-ben akkor megvan az ellenszer. Viszont rettentő sok kutatáshoz nyújt segítséget minden projekt és olyan irányba viheti a tudósokat, hogy bizonyos problémák kapcsán 5-10-15 éven belül jelentős áttörést érhetnek el.
    Most a COVID kapcsán persze bízunk olyan eredményekben, amik prompt hatást képesek kiváltani, de pusztán a módszertanok és a szimulációk fejlesztése is nagyon fontos. Látható, hogy a COVID miatt jelentősen megnőtt a projektek támogatása és évek óta várt fejlesztéseket tudnak végrehajtani, ami a jövőbeli szimulációs feladatokhoz lesz majd nagy segítség.

  • torma99

    aktív tag

    Egy saját tapasztalat, hogy AMD RX480 8GB videókártyánál bizonyos Covid projektek hibákat dobáltak. Levettem a maximum órajelet 10%-kal, és a TDP keretet is 5%-kal (bár utóbbi szerintem felesleges volt) és így megszűntek ezek a hibák. A kártya 90 wattot fogyaszt teljes terhelés mellett.

    Ugyanakkor sajnos nemigen kapok WU-kat, szerencsére annyi az önkéntes, egy nap maximum 4 darabot tudok beadni. Így egyelőre felfüggesztettem a F@H-ot. A CPU WU-k nem tudom, nagyon sokáig futnak (I5-6500) és nem tűnnek túl hatékonynak, ezekből napi 1-et tud elvégezni a gép, inkább maradok a BOINC-nél (WCG, R@H) CPU fronton.

    Marha sokat kellett szórakoznom a Pause-Fold nyomogatásával, hogy folyamatosan próbáljon WU-hoz jutni, de legtöbbször sikertelenül.

    Akinek Nvidia kártyája van, az a BOINC-on belül kipróbálhatja a GPUGridet is, ahol a vírust a sejtbe "beengedő" ACE2 receptort vizsgálják a Barcelonai Egyetem kutatói. Épp most hallottam a BOINC Rádió podcastjában, még szerencse, hogy már útban van az Nvidia kártyám.

  • torma99

    aktív tag

    válasz Exodius #1151 üzenetére

    Igen, tudom, de a jelenlegi projektjeik is ígéretesek, és jobb számoltatni a géppel, mint hogy üljön üresen és kapja a No WU is available for this configuration üzeneteket.
    Tegnap néztem, nagyon béta állapotban a Boincon belül lesz újabb GPU támogatott projekt, bár az sem Covid, hanem szerves kémia. Franciák csinálják QuChemPedlA@Home. Még nem lehet hozzá csatlakozni, de remélhetőleg ott is lehet számolni.

    Na csak azért írom ezt, mert 1 programon belül jó erőforrásmegosztással lehet folyamatosan számoltatni a géppel és így mindig dolgozik, F@H szerintem most bőven válogathat jó hardverekből (szuperszámítógép kapacitás, szerverfarmok, hedt userek, high end gamer rigek) az én vasamnak talán azért sem juthat elég WU.
    Közben egy régi androidos telót is beállítottam a WCG-re. 1 nap alatt 2 WU-t csinál meg, de nem hiszem, hogy bármennyi áramot fogyasztana, az öreg akksijával 50%-ot számol meg egy töltéssel.

    Amúgy nagyon várom az Openpandemicset, bár az is csak CPU only, jó lenne minél több projekt.

    #1155: nagy butaságot csinálsz ezzel a törölgetéssel és kb. nem tudod, hogy hogyan működnek ezek a projektek. F@H-ból, R@H-ból nem fogsz tudni nagyon szűk határidőn belül kiszámolni egy megoldást, értsd nem ezekből lesz oltóanyag és terápiás szer nagy valószínűséggel. Inkább alapkutatás jellegű ez a tevékenység, amiből majd hosszabb távon lehet profitálnia a tudománynak. Nagyon jók ezek a szimulációk, de sem az amerikai, sem a német oltóanyaggal dolgozó cégeket nem tudja időben sajnos lekerülni az itt esetlegesen megszerzett tudás. Phase 1 tesztelés van már oltóanyagokra, amik jövő nyárra talán beérhetnek, illetve 2021 elejére kiderülhet, hogy emberekben hatásosak-e a Sars-2 ellen, így teljesen értelmetlen eldobálni WU-kat, mert nem tetszik, minden eredmény, amit kiszámolsz, bármelyik projektben hasznos lehet, sőt személyesen akár neked is a jövőben.

    [ Szerkesztve ]

  • torma99

    aktív tag

    válasz Exodius #1198 üzenetére

    Nekem is volt ilyen problémám, miután visszavettem a GPU órajelét (és TDP keretét) néhány százalékkel, ezek a problémák megszűntek. Az F@H fórumában is leginkább lokális hardver (számítási) vagy driver problémára vezetik ezt vissza.

  • torma99

    aktív tag

    válasz Exodius #1227 üzenetére

    Passz akkor sajnos. Nekem egy WU-m beakadt és nem hajlandó feltölteni. 0.76%-nál már ha tud kapcsolatot létesíteni a szerverrel mindig eldobja a feltöltést.

Új hozzászólás Aktív témák