Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Mexildos #30 üzenetére

    Van/Volt vele tapasztalatom, nekünk bejött, ma is erről megy sok tv csatorna. Magyarországon. Ami nekem nem tettszett benne, hogy nagyon el tudják bonyolítani a dolgot, meg a másik oldalon viszont szög egyszerű, ha nem akarsz benne mindenféle dolgot megoldani, ami nem feltétlenül egy kijátszó feladata (Pl: greenbox háttér kijátszása vele, vagy greenbox-ra content kijátszása, vagy háttér bevágása a content elé, pl: tv shop stb.). Az sem annyira tettszik benne, hogy a titlebox nélkül azért nem 100%-os kijátszó rendszer. És a kettő licence persze külön van.

    De amúgy ami tettszik benne:
    - Stabil
    - Nem csúszik a hang és a kép.
    - Elfut egy PC-n is. ha kell pl: egy redundáns rendszer.
    - Távvezérelhető.
    - Előre elkészíthető akár több napra is a kijátszandó content anyag.
    - Feliratozható. Külön adott contenthez is.
    - Háteret tud biztosítani a contenteknek, lyukasztás nélkül is.

    Ami nem tettszik:
    - Csak nagyon kötött formátumú videó anyagot eszik meg, és nagyon nem mindegy mivel van előkészítve. (Procoder, Carboncoder) ami magában is egy kisebb vagyon.
    - Háklis a kijátszó kártyára.
    - Nem olcsó, és nem lehet csak úgy megszerezni, mert hardver kulcsos.
    - Ha ki akarsz játszani a cég csak szervert ajánl. Magyarországon erre legfőképpen a SuperMicro - Decklink párost szokták ajánlani.

    Szóval nem rossz, de szerintem ma már elég kötött a rendszer, de legalább megbízható, és stabil mint a beton.

    Az újabb verziói többet is tudnak pl:

    - Több csatorna kijátszása. rögzítése stb. Én 2013-ig dolgoztam vele.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák