Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz Mikeee89 #30 üzenetére

    Win 8.1-gyet kapásból kihagytam volna. Inkább Win 7 vagy 10.

    Ha a cikkben szereplő "rebootolt Tomb Raider" alatt a 2013-ban megjelent verzióra gondolsz, akkor arra a játékra általában a cikkekben-tesztekben Tomb Raider (2013) néven szoktak hivatkozni.

    "... Rockstar Games legújabb játéka sem fog bekerülni a legoptimalizáltabb programok közé, a gond csak az, hogy a fejlesztő ugyanezt a hibát elkövette a GTA 4 és a GTA 5 esetén is."

    A GTA V az elmúlt évek legjobb konzolportja külön PC-re optimalizálva. Főleg ha azt nézzük 2016-ban milyen lett a Mafia 3 azonos open world kategórián belül nézve.

    A GTA IV-gyel az volt a helyzet 2008-ban, hogy akkor modern játéknak számított.

    Egy élő és mozgó város, ami szabadon bejárható.
    Összetett és részletes grafikusmotorra (R.A.G.E. engine) volt ellátva ami komoly fejlődés volt az San Andreas után látványvilágát illetően. Plusz fizikája (Bullet fizika) is volt, jó autó törésmodellel és minden a játékban lévő-mozgó karakter lereagálta az őt érő behatásokat a beépített Euphoria animációs motornak köszönhetően: Euphoria Tech

    A mostani GTA-ban is benne vannak mivel ugyan az a R.A.G.E grafikusmotor, Bullet physics és Euphoria animációs motor meg van most is: GTA V REALISM Combat Physics Overhaul

    Mindezekhez rendes számítógép kellett.
    Mert míg az Xbox 360-ban 3 fizikai magos és 6 feldolgozószálas IBM proci volt 3.2Ghz-cen, addig az emberek számítógépeiben _akkoriban_ 1-2-3 magos CPU nem túl magas órajelen és 1-2GB RAM-al a gépükkel próbálkoztak futtatni a játékot.

    Kellett a GTA IV-nek a 4 magos proci és a legalább 4GB RAM, hogy rendesen fusson. Lehet ez meg ha, de ha nem rendelkeztél megfelelő hardverrel és még csak meg sem vetted a játékot akkor nem okoz nagy meglepetést a végeredmény.

    Az emberek nagy többsége nem rendelkezett ilyen géppel anno. Max 1-2 magos proci 1-2GB RAM volt az akkori nagy átlag az meg kevés volt.

    A GTA meg mindig fejlődött: Evolution of Grand Theft Auto

    A sok torrenthuszár a patch-ekről lemaradt ami jött a játékhoz.
    A 1.0.4-gyes patch után látványosan jobban ment, mert optimalizáltak a játékon a készítők és feljebb lehetett venni a grafikai beállításoknál ezt-azt.

    Anno E8400 + 4GB DDR2-ről direkt a GTA IV miatt váltottam komplett platformot i5 750 + 4GB DDR3-ra. Nem azonnal váltottam, de az egyedüli okom a GTA volt ami miatt cseréltem.

    Miután kipörgettem a történetet, rámentem a multi részére amivel megint jó pár órát eltöltöttem. Nem tudok konkrét számot mondani, de szerintem összesen 600-700 órám lehetett a játékban offline és online egyaránt.
    Akkoriban akik megfelelő hardverrel rendelkeztek azok nem panaszkodtak, és az online részével nagyon jól elvoltunk.

    Az V. részhez szintén folyamatosan jönnek a frissítések, amely keretén belül a tartalombővítés mellett optimalizálják is a játékot.

    Én is tapasztaltam futtatásbéli javulást az elmúlt lassan 2 évben, hogy kint van a GTA V PC-re (2015. 04. 12.)

    Havernak (gépe: i5 3450, 8GB RAM, GTX670, SSD-n Win, HDD-n játékok) is volt pozitív élménye ezzel kapcsolatban: 1 éve nem játszott a játékkal. Akkoriban a csalók miatt hagyta abba akikbe bele botlot néha az ember online. Majd az elmúlt hetekben újból megnézte milyen most. Az elmúlt 1 évben megjelent minden frissítés miután települt elindította és megjegyezte, hogy az FPS mutatója több FPS-t mutat és simábban fut azonos grafikai beállítások mellett úgy hogy a hardvere és a driver-ek ugyan azok.

    Az erős FPS drop-ok esetedben a GTA V-ben a nem megfelelően belőtt very high grafikai beállításoknak köszönhető amit használsz, plusz az alacsony felbontás miatt a processzor jobban terhelődik mintha nagyobb felbontást használnál.
    A tesszelációt érdemes kikapcsolni vagy normal-ra tenni, a fű és víz pedig elég high-on.
    A tükröződésről és az élsimításról nem is beszélve amit tesztelgetni kell egy kicsit. Aztán ha meg van egyszer a megfelelő beállítás onnantól kezdve nem kell piszkálni.
    Ilyen géppel Advanced Graphics résznél meg be se kapcsolj semmit.

    Nekem is volt i5 4460 és 8GB RAM-om.
    Szintén a GTA miatt fejlesztettem a gépet: első körben +8GB RAM-ot kapott a gép, mert láttam, hogy 14-16órányi online után 7,9GB-ot eszik játék közben, aztán 16GB RAM-mal már megállt 10-11GB között szintén 14-16 óra játék után a RAM használat.
    Majd a procit cseréltem i5 4460-ról i7 4790K-ra. A játék látványosan kisimult és a minimum FPS-em jelentősen javult, plusz az átlag FPS is stabilabb maradt még akkor is mikor egymásnak este az emberek online és 30 ember elkezdte egymás mészárolni mindenféle rendelkezésre álló eszközzel és járművel.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • pet007

    aktív tag

    válasz Mikeee89 #183 üzenetére

    Szerintem kellenek az ilyen cikkek, sokkal tobb is lehetne. Azt nem is ertem, hogy akik csak csucs alkatreszeket vesznek/hasznalnak egyaltalan minek irnak ide ilyen lenezo, elkedvtelenito hsz-eket. (Ha millas geped/rendszered van, orulj neki, senki nem nezi ki a szadbol, ha mindezt sajat erobol vetted, legyel ra buszke, de ettol meg nem kell lenezni a maset.) Te legalabb vetted a faradtsagot es idot, hogy megcsinald teszteket es megird a cikket. Koszonjuk! :R

Új hozzászólás Aktív témák