Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz Daywalker #34 üzenetére

    Vitathatatlan, hogy a WiFi-s számok is szarok és idegesítőek, és igen, bőven van gond a WiFi-vel is. Amúgy nekem laptopon (valamilyen jobbfajta céges HP, az asszonyé) átjött 300-350 Mbit, igaz csak pár méterre a routertől, de legalább egy falon keresztül (a távolságok a tesztben se igen nagyobbak). Ugyanott mobilon (LG G4) vagy 250 Mbit. Mindezt egy talán AC1700-as routerrel :P, 500 megás nettel (ami Etherneten tényleg bír annyit, igaz, az asztali gépemet egy sokéves SSD-vel már az is megfekteti, de az asszony céges laposa simán bírja).

    Tényleg nem azt akarom mondani, hogy nem jó a Powerline. Jó az, vagyis inkább csak jó lenne. Leginkább kényelmesnek, egyszerűnek nevezném (már persze ha amúgy nem nagyon gány a hálózat). Én amúgy nagyon lelkesen vártam évekkel ezelőtt, de folyton csak csalódást okoz minden tesztnél, pláne az árak láttán. Idővel persze egyre jobb és olcsóbb lesz úgyis. És igen, megértem, hogy nem mindenhol jöhet szóba a WiFi se (paneldzsungelben, de más társasházakban se feltétlenül), és a vésésre-fúrásra se akar mindenki akár időt, akár pénzt (is) szánni. Nekik jó lehet ez. Amúgy ha vagy 3-500 Mbitet stabilan bírna mindenhol, akkor már én is kibékülnék vele. Addig viszont marad az Ethernet :DDD.

    #35: A felvetés végülis jogos. De lehet, hogy akkor is előbb a WiFi-vel próbálkoznék, mert mégiscsak az lenne a kényelmes. Az ac azért még találn panelben se annyira rossz.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák