Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ROBOTER

    addikt

    válasz Zanik #31 üzenetére

    Ezen az alapon a homeopátiáról is írhattál volna, kb. annyi köze van ahhoz, amit én írtam.

    FLAC egy veszteségmentes tömörítésű hang-fájlformátum. Tartalmazhat Standard 16bit/44.1KHz tartalmat és nagyobb felbontásút. A cikk csak érintőlegesen szól erről (hiszen ha a forrás nagy felbontású, csúnya dolog lenne elrontani egy veszteséges tömörítéssel). A SONY High-Res felsorol 6 veszteségmentes formátumot, kikapcsolhatnád az agyadból a FLAC-ot:

    •DSD(DFF). Direct Stream Digital-DFF is the professional, uncompressed 1-bit format used in recording and mastering Super Audio CDs.
    •DSD(DSF). Direct Stream Digital-DSF represents a PC-friendly version of 1-bit DSD used to burn files onto DVD.
    •WAV. The Waveform Audio File Format captures music as uncompressed, linear PCM and is a mainstay of computer audio.
    •AIFF. The Audio Interchange File Format also records uncompressed, linear PCM and was developed by Apple.
    •FLAC. The Free Lossless Audio Codec saves space by compressing files while maintaining 100% bit-for-bit accuracy during playback.
    •ALAC. The Apple Lossless Audio Codec also maintains 100% bit-for-bit accuracy while saving storage space.

    Ezt részletesen leírtam, erre valami totál süketséget válaszoltál, aminek köze nincs ehhez.

    Mellékesen azért ne essünk át a ló túloldalára, a 128kbps és a 320kbps MP3 között elég durva különbség van, popzenei tartalmat hallgatva (valami viszonylag telített zenét) te sem fogod a buszon megkülönböztetni a 320kbps MP3-at a FLAC-tól.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák