Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz bambano #193 üzenetére

    Az első öböl háború volt kb. az egyetlen nyertes háborúja az usának a 2.vh óta, pedig gyakorlatilag folyton háborúznak legalább egy hadszíntéren.

    Ez igaz, de én gyanítom, hogy ezeknek nem is egy "tiszta győzelem" a célja, hanem számukra kellemetlen kormányok elmozdítása, káosz szítása a térségben, ürügy, hogy bázisokat tudjanak állandó jelleggel más államok hátában fenntartani, a helyi jelenlétüket pedig kémkedésre és terrorista kiképzésre felhasználni és szembenálló nagyhatalmakkal szemben helyi "lehetőségeket" kiépíteni.

    Ezekhez képest mégis milyen előnnyel tudna járni holmi győztes háború? Semmilyennel.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz _cHAos_ #287 üzenetére

    Egy olyan vállaltatról (Huawei) berszélünk, amit a modern világ legnagyobb pártállami diktarúja támogat és egyengeti az útját...

    húha, gondolom ők a gonoszok szövetsége, a Lannisterek a trónok harcából :)

    Trump kimondta a frankót és mellette áll kb. a komoplett Szilícium-völgy.

    Trump pedig Havas Jon, a Szilícium völgy pedig az erkölcsileg tiszta Északi királyság lehet, ugye ?!

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz _cHAos_ #289 üzenetére

    Bocs, de hangosan felröhögtem amikor olvastam, nem tudtam volna kihagyni, piece! ;)

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz _cHAos_ #291 üzenetére

    Az USA-ban kényelmesebb az élet, ott cukormáz mögé rejtik a szintén pártállami diktatúrát.

    Amerika nem áll erkölcsileg magasabb fokon mint a kommunista Kína és ez attól független, hogy Amerikában, meg talán még itthon is jelenleg kényelmesebb az élet mint Kínában.

    Mind a ketten nagyhatalmak amelyeknek nincsenek barátaik, csak érdekeik. Amerikának sokkal jobb a PR-je és többet költ marketingre mint Kína. Ettől függetlenül Amerikának nem több Ny-Európa mint nekem a lábtörlőm amibe a kutyaszaros cipőtalpamat beletörlöm, vagy Kolompárnak a csicskása akitől mindig elveszi a pénzét és dugja a hugát. És hogy az USA hogyan tekint Kelet-EU-ra, arra inkább nem is keresek hasonlatot, de biztos vagyok benne, hogy aláírás gyanús lenne.

    Szóval engedd meg, hogy ne tapsikoljak hozzá, hogy az USA hangzatos jól kommunikálható lózungok mögé bújva megint visszaél az erőfölényével. Nem a Kínával szembeni erőfölényével (ez egyébként egyre gyorsabban fogy), hanem a velünk, Európával szembeni erőfölényükkel.

    Igazából nekem tök mindegy, hogy az USA hogyan lehetetlenít el kínai cégeket a saját piacán, illetve hogyan tiltja meg, hogy a saját jogrendjébe tartozó vállalatok üzleteljenek Kínával.

    Nekem a problémám azzal van, hogy a csicskásait -tehát minket európaiakat- MEGINT kihasznál, sorozatosan. Erőfölényével rákényszerít minket, hogy ne üzleteljünk Kínával (Huawei), Oroszországgal (embargók) ezáltal egyszerre hozza hátrányos helyzetbe hozza az európai gazdaságot és erősíti a sajátját a mienk kárára.

    Velünk harmadik féllel hozatnak meg áldozatokat a "szent erkölcsileg magasabb cél érdekében" miközben véres a kezük. Ukrajnában megpuccsolják a kormányt (értsd egyik maffiát a másikra cserélik) mert az nekik jó a ruszkik (nem, őket sem szeretem) elleni játékukban, közben beleerőszakoltak minket egy Oroszország elleni szankcióba ami masszív károkat okozva az iparunknak.

    Most ugyanez folyik. Kína gonosz, a Huawei gonosz, mi nekünk meg kiadják parancsba, hogy ne vegyünk a Huawei-től távközlési berendezéseket. stb stb..

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz _cHAos_ #287 üzenetére

    Tényleg szeretném én is ilyen naívan látni a világot, de sajnos már nem megy...

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz bambano #294 üzenetére

    "Amerika nem áll erkölcsileg magasabb fokon mint a kommunista Kína": azért ezt vitatnám.

    Hát ez az, vitatni tudod az állítást cáfolni nem :) Már ez is mutatja milyen ingatag alapokon áll "az amerikai erkölcsi felsőbbrendűség".

    Mert ugye ha a reláció egy oldalán mondjuk Svájc vagy Szingapúr állna az semelyikünknek sem lenne kérdés, hogy erkölcsileg hogyan viszonyul egyik állam kormányzata a másikhoz (Szingapúr, Svájc) >> (Kína, Oroszország, USA )

    Demokrácia:
    Nem hiszem, hogy egy kormányzat erkölcsi szintjének jó fokmérője lenne, hogy mennyire ügyelnek a demokratikus díszletekre (USA vs Kína), illetve azt sem hiszem, hogy a demokrácia verőlegényének lenni olyan dolog lenne, amire nekünk fel kéne néznünk.

    És ha már amerika meg demokrácia:
    A négy évenkénti nagy amerikai bohócválasztástól eltekintve majdnem 200 éve ugyanaz a két párt kormányozza az USA-t úgy hogy a kirakat mögötti háttéremberek gyakorlatilag elmozdíthatatlanok. A választási rendszerük semmiféle elvi lehetőséget sem enged meg akár egy harmadik erő megjelenésére.

    Nem vagyok történész, de nekem nem rémlik, hogy az amerikaiakat bármilyen nagy kérdésben -háború vagy béke stb- valaha megkérdezték volna? Tehát pontosan miben is nyilvánul meg az amerikai demokrácia?

    _________________

    Saját (európai, magyar) szemszögből tekintve egy akármilyen harmadik állam kormányzatát a fentiek miatt én nem a demokrácia-díszletek megléte alapján ítélek meg, hanem az alapján, hogy hogyan tudunk egymás mellett létezni úgy hogy az kölcsönösen jó legyen mindenkinek.

    Én Kínából annyit látok, hogy nekik tőlünk elég annyi, hogy elismerjük az államformájuk, létezésüket, és nem ütjük bele az orrunkat a belügyeikbe. Cserében tudunk velük kereskedni ami mindkét fél számára kölcsönösen hasznos. Ha nem akarnánk velük kereskedni, ez eddigiek alapján tudomásul vennék. Az hogy technológiát viszünk oda mindig a mi szuverén döntésünk volt, soha nem tartottak pisztolyt a fejünkhöz. Az hogy másolnak pedig _mindig_ minden fél számára egyértelmű volt.

    A jelenlegi kínai berendezkedéssel szerintem nekünk könnyű együtt élni.

    Ezzel szemben mi és tágabb értelemben az egész nyugati világ (+Korea, Japán, stb) jelenleg az USA csatlósai vagyunk. Erővel köteleznek minket az amerikai haditechnológia vásárlására.

    Ezután háborúkat indítanak kis és közepes államok ellen mondvacsinált okokkal (nehezen értelmezhető ideológiákra hivatkozva) gazdasági, geopolitikai haszonszerzés céljából, amihez felhasználják a mi hadseregeinket, tagságainakat, hogy legitimálják a saját hódító háborújukat.

    "...látjátok, egy egész népszövetség, benne a teljes nyugati világgal velünk van XYZ terroristák elleni harcban , sokan vagyunk csak igazunk lehet..." alapon, miközben egyetlen szövetségük sem saját jószántából vesz részt az "XYZ terroristák, a demokrácia ellenségei" elleni fegyveres harcban és szankciókban..

    Ezen kívül ránk erőszakolják a mindig éppen aktuális ideológiájukat, beleszólnak belpolitikánkba, adott esetben államokat támadnak meg itt a szűk szomszédságunkban (Szerbia) illetve puccsolgatnak meg kormányokat, destabilizálnak régiókat, szelet vetnek, vihart aratnak.

    stb stb. sok van a rovásukon az utóbbi 20 évből, nem fogok mindent felsorolni.

    A lényeg az, hogy az USA-val egyre nehezebb értelmesen együtt élni, úgy hogy az nekünk is jó legyen és hosszú távon ne sodorjon bajba, ne essünk a kerekek közé.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz pilóta #310 üzenetére

    Azért a világ legnagyobb cégeitől eléggé messze van még a Huawei. Nem hinném, hog a top 100-ban benne lenne...

    Nagyon bőven benne van...

    Meg azért gyárt más is háttérinfrastruktúrát, majd vesznek azoktól.

    Pontosan ezt szeretnék az amerikaiak. A probléma az, hogy erőszakkal elő akarják írni Európa és Magyarország számára is, hogy mi ne vegyünk Huaweit azért mert ők csatároznak.

    Helyette vegyünk valami mást (mondjuk akár amerikait) jóval drágábban. Tehát a mi kontónkra is megy ez a kereskedelmi háborúzgatás (is).

    Mikor megyünk mi Amerikába előírni, hogy ők otthon mit használhatnak és kivel üzletelhetnek ?!

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz nobeige #313 üzenetére

    Nem hiszem, hogy Kína terjeszkedéséhez nekünk asszisztálnunk kellene.

    Amennyiben Kína terjeszkedése számodra egyenlő a békés kereskedelemmel akkor nem egyezik a véleményünk.

    Az Amerika által kis és középállamok kárára elkövetett agressziókhoz -amelyből tucatnyi példa van az utóbbi két évtizedben és ebből kettő a szomszédunkban- szerinted nekünk asszisztálni kell?

    Jó dolog ezekben tevékenyen részt venni és a következő fél évszázadra potenciális ellenségeket szerezni?

    Mi része vagyunk a Nyugatnak. Szövetségeseink ott vannak.

    Amerika nekünk nem a szövetségesünk hanem a stricink. Megmondja, hogy mit vegyünk fel, kivel állhatunk szóba, kinek feküdjünk le, aztán még a pénzünk egy részét is elveszi. Cserébe ha nagyon jól viselkedünk, akkor megvéd saját magától...

    Ezzel kapcsolatban vannak jogaink és kötelességeink. Van úgy, hogy valami anyagilag nem a legkedvezőbb, de nem csak a pénz van a világon, ugye?

    Ezzel menj amerikába házalni... :)

    Én azt propagálom, hogy európai szinten próbáljunk a többi nagyhatalom külpolitikájától függetlenedni. Ne hagyjuk magunkat háborúkba belekényszeríteni, nézzük a saját érdekeinket és ne hagyjuk hogy mások (amerika, kína, ruszkik stb) beleugasson a dolgainkba.

    Ha Amerikának baja van Kínával, rendezzék le egymás között.
    De én nem szeretném ha a tágabb értelemben vett országom finanszírozná amerika csörtéit. Pont ezt is elvárják tőlünk...

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz nobeige #316 üzenetére

    A Nyugat Amerika és Európa (nagyjából)

    Naív vagy.

    Van némi kulturális hasonlóságunk amerikával, megértjük az íróikat, filmieket, nagyjából megértjük hogyan gondolkodnak és ennyi.

    De ezektől függetlenül az amerikai vezetés a busz alá hajít minket ha úgy kívánja érdeke.
    Mi számukra másod-harmad-negyedrangú főemlősök vagyunk. Egy afrikai kannibál törzs érdekeit előbb fogják figyelembe venni mint mondjuk Magyarországét. Főleg ha valami gazdasági hasznot szimatolnak...

    Én nem szeretnék senki oldalán sem állni szövetségesként, ha esetleg nagyon elmérgeződik a helyzet, mert az aktuális amerikai idióta a külpolitikát összetévesztette egy pókermeccsel.

    Kína jelenleg alsókutya, de ha 20-30 évig nem futnak bele egy megsemmisítő pofonba, gazdaságilag sokkal erősebbek lesznek mint az USA. még a mi életünkben.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz pilóta #317 üzenetére

    Európának kb. akkor kellett volna hasonló szankciókat hoznia, amikor elkezdték gátlástalanul lopni a formatervektől a technológiáig mindent EU-s cégektől.

    Nem mosdatom a szerecsent. A dolgot én is átéltem.

    És igazad van. Akkor kellett volna. De most nem "akkor" van. Ez most az amcsik harca, amit vívjanak meg csak maguk.

    Tessék tisztelni a szabadalmakat meg a szerzői és egyéb jogokat, akkor majd esetleg tárgyalhatunk a továbbiakról...

    Ha Kínába mész, Kína játékszabályai szerint játszol, ilyen egyszerű. Ha a a kínai piacnak az az ára, hogy a technikai tudásodat lemásolják újrafelhasználják akkor vagy tudomásul veszed vagy nem mész Kínába autót gyártani.

    Megteheted, hogy nem engeded be őket a saját piacodra (mert nálad érvényben lévő szabadalmakat sértenek), de ez legyen a te dolgod. Mint mondtam nekem azzal van a problémám, hogy az amerikaiak minket belerángatnak valamibe ami nekünk nem jó.

    Európa számára a kínai másolásdival szemben fellépni 15-20 éve kellett volna. Most nekünk (szerintem) már nem érdekünk kereskedelmi csatározásokba bonyolódni Kínával. kereskedjünk velük úgy hogy nekünk jó legyen. Ne vigyük Kínába azokat az iparokat ahol félünk a másolástól.

    Az amcsik meg finanszírozzák csak saját embargóikat ahogyan tudják. Ahhoz nekem közöm nincsen.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz bambano #322 üzenetére

    "Ha Kínába mész, Kína játékszabályai szerint játszol": Kínában játékszabály, hogy utcán elüthet harckocsi, és az is, hogy eltűnsz egy évre, ha elmondod a véleményedet. Mivel ott ez a játékszabály, akkor ez rendben is van?

    Amerikából is tudnék "pár" ilyen fura esetet felhozni, fél perc guglizásnyira vannak. Azok akkor rendben lesznek?

    Ami Kínán belül van az Kína belügye. Az EU nincsen olyan pozícióban, hogy abba beleüsse az orrát. Mert ha 20-30 év múlva is a "beleütjük mindenbe az orrunkat ami nem nálunk történik" politikát folytatjuk, akkor úgy rúgnak seggbe (mármint az EU-t, amerika más tészta lesz akkor is), hogy attól koldulunk.

    Amerika "mindenki belügyébe beleütöm az orromat" politikájával szemben is megértőbb lennék, ha nem lennének szelektívek és nem kizárólag gazdasági politikai motivációk alapján mozognának. Mert jelenleg nagyon kevéssé hitelesek.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #325 üzenetére

    Egyébként tulajdonképpen mi ez a benned buzgó nagy vágy, hogy bebizonyísd, hogy az USA is pont akkora diktatúra, mint Kína?

    Az a vágy amivel én már 6267 hsz-t szedtem össze a Te pedig 26840-et :)

    Mert Kína nem ugyanilyen? Oroszország nem ugyanilyen?

    A tényállás az, hogy jelenleg az USA pofázik bele a dolgainkba, nem Kína.

    Oroszországnak jelenleg nincsen lehetősége mindenbe beleszólni. Ha lenne akkor ők sem lennének különbek -sőt, rosszabbak lennének-. Ezt már bebizonyították az utóbbi 70 évben.

    Kína a világ másik oldalán van, ellenségektől körülvéve, másodhegedűs szerepkörben stb. Nekik ezért sincsen lehetőségük erre és még sokáig nem is lesz. Az utóbbi 50 évben is jóval kevesebb agressziót indítottak más államokkal szemben.

    Lehet hogy ez a helyzet megváltozik 100 év múlva, de azon majd ráérnek azok akik itt lesznek akkor aggódni...

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz worxland #333 üzenetére

    Nem nagyon bőven, 97.

    Ki a jó eget érdekel, hogy mennyit ér a márkanév ?! Ez nem coca cola.

    Persze hogy a forgalom számít. Abban pedig igen jól állnak.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz W.Wilson #336 üzenetére

    Forgalom alapján a 72-ik helyen állnak.

    egyébként eredetileg erre válaszoltam: https://prohardver.hu/tema/re_pokoli_nehez_helyzetbe_hozza_a_huawei-t_az_usa/hsz_310-310.html

    A 72 az nekem nagyon bőven benne van a 100-ban...

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz pilóta #338 üzenetére

    Egy olyan listán, amin a legnagyobbak nincsenek is rajta...
    Viszont abban megegyezhetünk, hogy az eredeti állítás, hogy a világ legnagyobb cége, attól azért eléggé messze van...

    Ez a Forbes 500-as forgalom lista.
    Miért nekem írod, nem én mondtam azt az ökörséget hogy a H a legnagyobb...

Új hozzászólás Aktív témák